Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Ментальні аспекти національного освітнього процесу в Україні

Ментальні аспекти національного освітнього процесу в Україні

Назва:
Ментальні аспекти національного освітнього процесу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,20 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Ментальні аспекти національного освітнього процесу в Україні


В сучасному світі "інформаційних революцій" цілком закономірним є той факт, що освітній процес відіграє провідну роль в духовному та й матеріальному бутті різних народів. При цьому можна визначити ту загальнолюдську "глобалістичну" спільність, яка визначає його, тобто спрямування освітнього процесу. Це - орієнтація не на узагальнено - універсалістське, а на індивідуально-суб'єктне, можна сказати, екзистенційну буттєвість. Це свого часу отримало достатньо чітке вираження в документах міжнародного симпозіуму з проблем освіти в Бангкоку ще в 1969 р. Формулюючи нові цілі , відзначається:
"Освіта фокусується, ставить в центр всієї проблематики особистість, можливість її всебічного розвитку, включаючи ранню дошкільну освіту /навчання тому "ким і як бути", а не тільки тому, як мати;
- виховання соціальної та культурної відповідальності, усвідомлення діяльності /навчання дії, вчинку/;
- розвиток відповідальності за навколишнє середовище та глобальна свідомість;
- акцент на формування особистої самосвідомості;
- розвиток особистого досвіду, інтуїції та творчих здібностей".
В центрі опиняється самостійна, соціально орієнтована, широко освічена, гуманістично орієнтована особистість.
І все ж це загальнолюдське спрямування освітнього процесу жодною мірою не заперечує специфіці національних традицій, на ґрунті яких і “проростають” освітні методи та форми.
Так, в традиціях українського освітнього процесу, започаткованого ще з Х ст. в Київській Русі, продовженого протягом сторіч /XIII-XVIII ст./ основною метою було виховання морально відповідальної, широко освіченої особистості, так званого "достойника".
На це була спрямована діяльність, яку впровадили викладачі братських шкіл, професори Замойської академії / 1595 - 17...рр./, Острозького колегіуму та культурного центру /1577-80-1640рр./, Києво-Могилянської академії /1632-1817./
Певним завершенням цього була діяльність письменників - полемістів, діячів українського бароко і, нарешті, творця класичної української філософії - Григорія Сковороди.
При всьому різноманітті проблем, піднятих українськими мислителями в своїх працях, їх об'єднує особливість, яка відповідає ментальним орієнтаціям української духовності - так званий поліфонізм /"багатоголосся" різних ідейних та світоглядних орієнтацій, яке набувало змістовної особливості відповідно історичним умовам буття народу/. І якщо Ярослав Мудрий, зміцнюючи свою державу, стає "тестем Європи" одруживши своїх доньок з політичними державний діячами Франції, Норвегії, Угорщини, організовує школу в Новгороді /300 учнів/, робить Софію духовним центром, сприяючи літописанню, достатньо усвідомлював необхідність розвитку києворуської державності в нерозривному зв’язку з світовим процесом; то в XV-ХVІ ст.. вихованці італійських, польських, німецьких університетів - українські юнаки, вертаючись на батьківщину і працюючи на її теренах, поширювали ідеї ренесансу, реформата просвітництва, вводячи Україну в контекст світового культурного процесу. Все це сприяло тому, що Україна, разом з іншими європейськими державами стає на шлях створення демократичних засад - виборність державних "зверхників", формування різних конфесійних напрямків /православна, греко-католицька, римо-католицька церква, їх взаємна терпи­мість в період до козацьких повстань. Відповідне і різноманіття освітнього процесу і включення в цей процес культурної спадщини Київської Русі, античної культури, ідей та концепцій західноєвропейських мислителів .
Крім шкіл, заснованих міськими братствами, в ХУІ ст.. на території Польсько-литовської держави існувало чимало протестанських шкіл / у Вільно, Ракові, Дубно, Хмільнику та в інших/ та католицько-еєзуї-тських /Браунсберг, Вільно, Ярослав, Замостя, Люблін, Полоцьк, Рига, Несвіж та інші/. У цих школах, на відміну від братських, де велику увагу приділяли церковнослов'янській мові, у всьому іншому вивчалося теж саме – граматику латинську та грецьку, риторику, піїтику, діалектику, трохи математики, природознавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Ментальні аспекти національного освітнього процесу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок