Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування дитячої інструментальної творчості в умовах дошкільного закладу і сім’ї

Формування дитячої інструментальної творчості в умовах дошкільного закладу і сім’ї

Назва:
Формування дитячої інструментальної творчості в умовах дошкільного закладу і сім’ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,54 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Формування дитячої інструментальної творчості в умовах дошкільного закладу
і сім’ї


ПЛАН
Методика розвитку творчих завдань.
Формування художнього сприйняття.
Серії творчих завдань.
Аналіз виконання творчих завдань.


Кожний вид музичної діяльності, має специфічні особливості навчання. Наприклад, у пісенному – співацькі навички, в ігровому – пластика, виразність рухів і їх відповідність характеру музики, в грі на інструментах – оволодіння засобами гри. Але вони мають одну спільну рису – спонукають дітей до творчих проявів, а це в свою чергу активізує увесь процес навчання.
З основу береться методика розвитку творчих здібностей, розроблена Н.Ветлугіною і застосовується в навчанні гри на музичних інструментах. Враховується принцип поетапності та поступового ускладнення завдань.
Розглядаючи питання застосування творчих завдань на музичних заняттях, необхідно складати про сам процес навчання та його роль у творчій діяльності.
Теорією та практикою дошкільної педагогіки доведено, що художнє виховання дитини успішно здійснюється шляхом навчання, де формується естетичне ставлення дітей до свої художньої практики. Образне пізнання дійсності вже в молодшому віці є передумовою музично-творчих проявів.
Формування художнього сприйняття розвиває музично-сенсорні здібності, а вони при грі на інструментах допомагають активно прислухатися до звуковисотних, ритмічних співвідношень, а також до співвідношень тембрових та динамічних. Звідси діти привчаються контролювати себе, активніше виявляти творчу індивідуальність.
Маючи на меті викликати у дитини зацікавленість на початку навчання. необхідно знайти методичні прийоми, які б сприяли цьому.
Педагог не одразу розпочинає безпосередній процес навчання гри на інструменті, а викликає у дітей бажання самостійного обстеження його, наводить аналогії певних явищ природи з характером звучання різних інструментів.
Для координації спільних дій, розвитку відчуття ансамблю застосовують ритмічні “оркестри”, вправи “музичні відлуння”, різноманітні імітації життєвих явищ. Використовується також “Музичний буквар” Н.Ветлугіної та фланелеграф у вигадуванні ритмів та їх проспівуванні.
Широко застосовуючи відомі засоби навчання, педагог підводить до продуктивної творчості, - імпровізацій та музикування.
На початковому етапі формування передумов музично-творчих проявів відбувається активізація музичних здібностей шляхом застосування творчих завдань. Інакше кажучи, ефективність останніх підтверджується результатами навчання.
На практиці були застосовані серії творчих завдань, що містять у собі імпровізації звуконаслідувань, музичні питання та відповіді.
Створення мелодій контрастного характеру.
Перші дві серії використовувались у молодшій групі, а всі три – в середній.
І серія
Зобразити на металофоні падіння окремих краплин та рясного дощу.
Зобразити на металофоні спів пташенят та птахів.
Зобразити на бубні удари грому та шерхіт листя.
ІІ серія
Зіграти на металофоні своє ім’я і покликати кого-небудь із дітей на ім’я.
Зобразити на бубоні, як скаче зайчик та йде ведмідь.
Створити на бубні найпростіший ритмічний рисунок.
ІІІ серія
Створити на металофоні колискову і танцювальну для ляльки.
Створити ритмічний рисунок для швидкого й повільного танка.
У цьому випадку ставилися завдання:
визначити творчі можливості без попереднього навчання у дітей 3-х років;
в умовах мінімальної підготовки простежити реакцію дітей 3-4-х років на творчі завдання;
якісно оцінити виконання завдань після початкового періоду навчання в середній групі.
Протягом року на музичних заняттях діти виконували такі завдання: супроводжували мелодію грою на бубні, трикутнику, брязкальці, брали участь у музично-дидактичних іграх на визначенні ритму, висоти звуку, тембру, динаміки.
Отже, в процесі навчання встановлюється мета – показати дітям різні властивості звуку із застосуванням деяких засобів виразності. Простежується зв’язок змісту, побудови та застосування музично-творчих завдань із завданнями навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Формування дитячої інструментальної творчості в умовах дошкільного закладу і сім’ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок