Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування гуманістичної спрямованості особистості молодшого школяра у процесі вивчення математики

Формування гуманістичної спрямованості особистості молодшого школяра у процесі вивчення математики

Назва:
Формування гуманістичної спрямованості особистості молодшого школяра у процесі вивчення математики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,11 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Формування гуманістичної спрямованості особистості молодшого школяра у процесі вивчення математики


Гуманізація навчально-виховного процесу визначається головними нормативними документами, зокрема державними національними програмами: "Освіта. Україна XXI століття" та "Діти України", Конституцією України, Законом України "Про освіту", концепцією реформування гуманістичної освіти на Україні та іншими, котрі визначають основні напрямки освітньої реформи в Україні.
Процес формування гуманістичної спрямованості особистості учнів базується на виявленні та розвитку невиявлених, нереалізованих, або невірно використаних можливостей внутрішнього, інтелектуального, морального та духовного потенціалу особистості у її вихованні.
Все вищезазначене вказує на гостру актуальність проблеми гуманізації навчально-виховного процесу в динаміці сучасності, обумовлюючи формування гуманістичної спрямованості підростаючого покоління. Вивчення особливостей психологічної структури моральних переконань, закономірностей їх розвитку у школярів в сьогоденні набуває виняткової наукової та практичної значущості, адже реформа навчально-виховного процесу школи передбачає перш за все підвищення ефективності соціальної функції школи у вихованні дітей, у формуванні у них гуманістично-зорієнтованої моральної свідомості.
Історично відомі філософи та мислителі М. Рабле, М. Монтень, Т. Кампанелла, Ж.Ж. Руссо, а також педагоги-гуманісти Я.А. Коменський, Г.С. Сковорода, К.Д. Ушинський, А.С. Макаренко, В.А. Сухомлинський та багато інших розглядали проблему гуманізації в своїх працях, намагаючись конкретизувати цілі та задачі гуманістичного виховання, його сутність, форми та методи, виявити шляхи перетворення школи в "майстерню гуманності", а також сформувати вимоги до особистості педагога, розглядаючи її як важливий виток олюднення педагогічного процесу. Зібрані факти і проведена дослідно-експериментальна робота дозволяє зробити висновок про те, що навчальну діяльність треба звільнити від авторитарного стилю спілкування і будувати навчально-виховну діяльність на засадах педагогічної співпраці, без якої неможливим є формування гуманістично спрямованої особистості учнів, процес демократизації й гуманізації освіти в школі в цілому, і кожного предмету окремо.
Одним з найефективніших засобів, що поєднує навчальну, розвиваючу та виховну функції є дидактична гра. Але її не можна розглядати як засіб для відпочинку чи розваги, це — вид перетворюючої пошуково-творчої діяльності у тісному зв'язку з іншими видами навчальної роботи. До учасників такої гри, а ними виступають всі учні класу, обов'язково висувається підвищений рівень вимог.
У процесі використання ігрових форм роботи вчитель має чудову нагоду пробудити цікавість учнів, пропонуючи їм завдання, сумірні з їхніми знаннями і вміннями. І якщо він своїми навідними запитаннями ненав'язливе допомагатиме учням справлятися із цими завданнями, то зможе прищепити учням смак до самостійного мислення і розвинути необхідні для цього навички та вміння, а свобода – це шлях формування гуманістично спрямованої особистості.
Формування гуманістичної спрямованості особистості учнів засобами математики можливе при умові втілення їх у ігрову діяльність, як виду нестандартного уроку, зокрема. Успіх таких уроків залежить від правильного вибору потрібної форми гри, зумовленої темою, що вивчається, правильного підбору завдань, від чіткого розподілу обов'язків між учнями з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей, згідно ідей гуманістичної педагогіки. Отже, нестандартність – це запорука успіху.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Формування гуманістичної спрямованості особистості молодшого школяра у процесі вивчення математики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок