Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Корекція фізичного розвитку молодших школярів у системі школа - родина

Корекція фізичного розвитку молодших школярів у системі школа - родина

Назва:
Корекція фізичного розвитку молодших школярів у системі школа - родина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,30 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Корекція фізичного розвитку молодших школярів у системі школа - родина


Науковці визначили, що в генетичній про-грамі кожної людини зазначений запас міцності. Проте лікарі, фізіологи, педагоги висловлюють серйозне занепокоєння станом підрос-таючого покоління. Адже відомо, що за період навчання в школі кількість здорових дітей зменшується в чотири рази. Особливо велике занепокоєння вик-ликає погіршення стану здоров'я учнів молодших класів. За даними НАН України абсолютно здорових учнів початкових класів на сьогодні лише 5% (Л.І.Бардіян, Б.В.Саргін, В.С.Язловецький).
Зі вступом до школи на дитину, так би мовити, звалюється цілий комплекс несприятливих впливів. Незвична обстановка, підвищені вимоги щодо пси-хологічної діяльності, володіння собою, дисципліни, але найголовніше — довготривале сидіння за столом у школі і вдома, під час виконання домашніх за-вдань. Руховий дефіцит призводить до функціональ-них порушень в організмі школяра. Знижується сила і працездатність скелетної мускулатури, що порушує поставу, викривляє хребет, спричиняє плоскосто-пість, затримує віковий розвиток, швидкість, спритність, координацію рухів, витривалість, плас-тичність і силу. Тому в цей період життя дитини фізичне виховання і руховий режим набувають особ-ливого значення.
У Державній національній програмі "Освіта" (Ук-раїна XXI ст.), національній програмі "Діти України" передбачаються систематичні заняття дітей фізични-ми вправами в режимі навчального дня, удосконалю-ються позаурочні та позашкільні форми роботи з фізичної культури. Але не все ще вдається на цьому шляху. На жаль, сучасна початкова школа не забез-печує необхідного і достатнього рухового режиму своїм вихованцям. Тому, в даній ситуації, дуже важ-лива роль сім'ї, родини щодо корекції фізичного роз-витку дітей.
Проведене нами дослідження показало, що школа, яка входить у певну систему зв'язків з навколишнім се-редовищем і є одним із найважливіших її компонентів, може забезпечити корекцію фізичного розвитку учнів лише за умови цілеспрямованого використання вихов-ного потенціалу сім'ї-родини. Всі сто відсотків опитаних батьків першокласників хочуть, аби їхні діти виросли здоровими, сильними, працездатними. Більшість із них знає, що для цього необхідно займа-тися фізкультурою, загартовуватися, робити гімнасти-ку, більше рухатися, бувати на свіжому повітрі, але, як правило, за щоденними клопотами не знаходить часу, щоб проаналізувати руховий режим дитини. Чи не за-надто довго просиджує вона перед телевізором у м'яко-му кріслі або згорбившись за пультом комп'ютера, чи не забагато часу відлежується на дивані, слухаючи музику? А зробити це, як переконує досвід, потрібно сьо-годні, бо завтра може бути пізно.
У деяких батьків з'являється заспокійлива думка, мовляв, тепер моя дитина стала школярем, і всі тур-боти про неї бере на себе школа. Там знають, скільки вона має рухатись, а скільки сидіти за письмовим столом тощо.
Науковцями встановлено, що для підтримки нор-мальної рухової активності школяр має щоденно ро-бити 23-30 тисяч кроків. Такої норми можна досяг-нути тільки в рухливих іграх і під час систематичних занять фізкультурою. Вони не тільки тренують серце і судини, дають їм запас міцності на довгі роки жит-тя, а й розвивають м'язи — "периферичне серце", яке за необхідності приходить на допомогу організмові.
Експериментально доведено, що всі форми занять фізкультурою в умовах сучасної школи І ступеня за-безпечують рухову активність дітей у середньому на 30 відсотків. Отже, добрати ті 70 відсотків потрібно в умовах родини. Отож, роль сім'ї-родини у фізичному вихованні молодших школярів не зменшується, а на-впаки — збільшується.
Дослідження підтвердило, що провідним факто-ром у розв'язанні проблеми корекції фізичного роз-витку молодших школярів в умовах сім'ї можуть ста-ти активні форми спільного родинного дозвілля (прогулянки, походи, відпочинок на лоні природи, родинні свята) і заняття фізкультурою та спортом.
Зупинимося коротенько на їхній характеристиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Корекція фізичного розвитку молодших школярів у системі школа - родина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок