Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПРОБЛЕМНЕ НАВЧАННЯ ЯК МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ У ЇХНІЙ НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ПРОБЛЕМНЕ НАВЧАННЯ ЯК МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ У ЇХНІЙ НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПРОБЛЕМНЕ НАВЧАННЯ ЯК МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ У ЇХНІЙ НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,24 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 378
Н.С. Фоменко
ПРОБЛЕМНЕ НАВЧАННЯ ЯК МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ У ЇХНІЙ НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Статтю присвячено проблемі формування культури спеціаліста в його навчальній діяльності. Розглядається проблемний метод як форма розвитку особистісної культури спеціаліста. Наводяться приклади проблемних завдань для навчання читання професійних текстів і спілкуванню англійською мовою.
Реформування освіти і виховання на сучасному етапі припускає розуміння ролі культури в ньому. У сучасних умовах як ніколи гостро постає питання про формування культури фахівця, в якій поєднуються високий професіоналізм, інтелігентність, соціальна зрілість і творчий початок. У вищій школі завдання формування цілісної культури майбутнього фахівця вирішується сукупністю дисциплін, що викладаються у ВНЗ. Саме всебічна підготовка, орієнтована на професійну майстерність, визначить особистісну культуру фахівця. Неабияке значення має також забезпечення умов для підвищення мотивації навчальної діяльності студентів, розвитку їх зацікавленості і відповідальності за результати навчання.
Як показує аналіз публікацій у пресі, науково-методичної літератури і різних документів з питань вищої школи останніх років, питання про поліпшення якості підготовки фахівця, формування високоосвіченої людини піднімалось регулярно, набуваючи все більшої і більшої гостроти. Не залишала це питання і вишівська практика, що підтверджувала потребу реформування освіти. Усе це вимагає нових дослідницьких підходів до підготовки фахівця, насамперед стосується гуманітарних аспектів підготовки. Маловивченими на рівні прикладного знання залишаються проблеми культури, культурної технології, культурного забезпечення соціального розвитку, тоді як освіта і виховання є важливою частиною культури, а сама культура — їх головною передумовою.
У нашій статті поняття культури ми будемо вживати в широкому культурному значенні як якісну характеристику суспільного життя, як творчий і організаційний досвід діяльності людини, що виражений в її цінностях, відносинах, нормах, результатах і проектах [1].
Продуктивне вирішення різних проблем формування культури майбутнього фахівця можливе на основі аналізу досвіду виховної роботи, узагальнення висновків, теоретичних і соціологічних досліджень педагогіки вищої школи, теорії особистості і культури. У вирішення актуальних проблем підвищення якості підготовки фахівців значний внесок зробили праці Ю.П.Азарова, А.А. Вербицького, Л.А. Кандибовича, Т.З. Кухтевича, Е.А. Якуби, а також філософів і психологів — Г.С. Батищева, Д.Д. Давидова, О.М. Леонтьєва. Проте комплексні дослідження з визначення взаємозв'язку завдань формування культури майбутнього фахівця і системної організації його діяльності не проводилися.
Велике значення для підготовки майбутнього фахівця має розвиток його професійної культури. Це означає, що саме через професійну діяльність кожен фахівець досягає максимальних для себе результатів, прагнучи виявити свої здібності. Одним із завдань розвитку професійної культури студента є зближення його професійної діяльності як фахівця і навчальної діяльності як студента. Професійна культура фахівця будь-якої професії полягає в переконаності соціальної значущості праці і своєї професійної працездатності та працьовитості; заповзятливості та ініціативності; готовності ефективно, швидко і якісно вирішувати виробничі завдання, що виникають; знання теорії управління, організаторських здібностей. Крім того, культура сучасного фахівця включає здатність орієнтуватися на перспективні, пріоритетні напрямки науково-технічного прогресу, зробити вибір в умовах зростання інформації. Усе це визначає потребу оновлення змісту і форм навчальної діяльності студента, насичення їх елементами творчості.
Мета нашої статті - розглянути взаємозв'язок формування культури майбутнього фахівця та його навчальну діяльність на прикладі використання проблемного методу на заняттях з іноземної мови. Зупинимося докладніше на особливостях формування культури фахівця в його різноманітній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ПРОБЛЕМНЕ НАВЧАННЯ ЯК МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ У ЇХНІЙ НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок