Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Створення електронних засобів навчання в школі I ступеня

Створення електронних засобів навчання в школі I ступеня

Назва:
Створення електронних засобів навчання в школі I ступеня
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,26 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Створення електронних засобів навчання в школі I ступеня


Бурхливий розвиток нових інформаційних технологій має вплив на розвиток особистості сучасного учня. Значна кількість нової інформації, реклами, застосування комп'ютерних технологій у телебаченні, розповсюдження ігрових засобів, електронних іграшок і комп'ютерів впливають на сприйняття дитиною навколишнього світу. Істотно змінюється і характер улюбленої практичної діяльності дітей – гри, змінюються улюблені герої і захоплення.
Комп’ютер, поєднуючи в собі можливості телевізора, відеомагнітофона, книги, калькулятора, демонстраційної таблиці, будучи універсальною іграшкою, здатною імітувати різні ситуації оточуючого світу, він є для дитини ще і тим рівноправним партнером, який здатний дуже тонко реагувати на його дії і запити, яких дитині так інколи не вистачає.
Комп'ютер природно вписується в життя школи, є ще одним ефективним технічним засобом, за допомогою якого можна значно урізноманітнити процес навчання. Учнів не потрібно переконувати у фантастичній красі фізичних моделей, математичних формул, хімічних перетворень, біологічних закономірностей, створених електронними засобами, школярів уже не потрібно заохочувати до самостійних аналітичних досліджень комп’ютерних освітніх ресурсів. Кожен урок з використаннях комп’ютерних технологій викликає у дітей емоційний підйом, навіть учні з невисоким рівнем навчальних досягнень охоче працюють на таких уроках. ІКТ сприяє прояву творчих здібностей багатьох: вчителів, методистів, психологів, всіх, хто хоче та вміє працювати, може зрозуміти сьогодення. Використання комп'ютерів у навчально-виховному процесі школи є природним для дитини, а також одним з ефективних засобів підвищення мотивації і індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей і створення сприятливого емоційного фону.
Важливим аргументом на користь використання комп'ютерних технологій у молодших класах є принцип рівного доступу до освіти. Використання електронних засобів не може бути прерогативою лише старшокласників. На жаль, в "Реєстрі навчальних комп’ютерних програм" (станом на 01.08.2006 р.) – не зазначено жодного програмного засобу для школи І ступеня. Тому створення програмного-педагогічних продуктів з використанням електронних засобів стало необхідністю для вчителів початкових класів. Електронний засіб з курсу «Я і Україна (Природознавство). 4 клас», створений мною 3 роки тому успішно використовують вчителі початкових класів нашої школи. ЕЗНП (електронний засіб навчального призначення) містить 24 уроки відповідно до програми пропедевтичного курсу «Я і Україна» («Природознавство») для учнів 4 класу. Курс охоплює такі теми: «Земля – наш космічний дім», «Наша Батьківщина – Україна», «Твій рідний край». Мета створення електронного посібника – щільніше пов’язати викладання курсу «Природознавство» з уявленням про навколишнє середовище, пробудити в учнів живий інтерес до природи, бажання охороняти і примножувати її багатства. Наведені теоретичні відомості частково дублюють, доповнюють підручник «Я і Україна. 4 клас» (Т.Байбара, Н. Бібік. – К.: Освіта, 2004.), але найважливіше – ілюструють його і забезпечують ефективне опанування учнем програмного змісту як результату навчальної діяльності під керуванням учителя. Ілюстрований матеріал у посібнику подано у строгій послідовності відповідно до матеріалу підручника.
Дотримано також відповідності змісту посібника навчальній програмі щодо структури, обсягу матеріалу, співвідносності його структурних частин з визначеними навчальним планом та одиницями навчального часу (програма) на його вивчення.
Кожен урок має вигляд презентації програми МS Power Point, додатків (додаткова інформація) у вигляді публікацій МS Publisher і відеофільмів до 15 уроків (що знаходяться на окремих дисках), тести до окремих уроків MS Exсel. Усі програмні продукти містять теоретичні відомості, співвіднесені із предметним змістом, відповідають вимогам програми курсу «Я і природа».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Створення електронних засобів навчання в школі I ступеня

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок