Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості групового навчання у сучасній вищій школі (на матеріалі іноземної мови)

Особливості групового навчання у сучасній вищій школі (на матеріалі іноземної мови)

Назва:
Особливості групового навчання у сучасній вищій школі (на матеріалі іноземної мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,42 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Особливості групового навчання у сучасній вищій школі (на матеріалі іноземної мови)


Сучасна методика навчання іноземних мов знаходиться на якісно новому етапі свого розвитку, що визначається вдосконаленням та перетворенням положень щодо послідовного навчання видів мовленнєвої діяльності, ролі й місця рідної мови у процесі навчання, індивідуалізації та диференціації процесу навчання іноземних мов, форм контролю та його функцій у навчальному процесі.
Здійснюється активне впровадження лінгвокультурологічного та компетентнісного підходів до навчання іноземних мов. Велике значення приділяється теоретичному та методичному забезпеченню навчання іноземних мов у системі дошкільної та початкової освіти. Орієнтація на основні положення Болонського процесу вимагає значних перетворень на рівні вищих навчальних закладів. Такий вагомий перелік чинників ставить вимоги стосовно перебудови та переосмислення методики навчання іноземних мов у нашій країні.
Як стверджує Р.Мартинова, необхідно створити систему навчання іноземних мов, що “завдяки врахуванню універсальних психологічних закономірностей процесу засвоєння певного навчального матеріалу й універсальних дидактичних законів організації певного процесу навчання була б прийнятною для більшості людей незалежно від їхнього віку та здібностей” [8, с.31].
Проголошені орієнтири перебудови системи навчання іноземних мов стають чинниками впровадження різноманітних технологій, методів та засобів навчання. Так, широкого розповсюдження набувають проблемні, інтерактивні методи, технологія навчання у співробітництві. Характерною рисою всіх цих технологій є навчання на основі особистісно-орієнтованої взаємодії суб’єктів педагогічного процесу.
Відтак перед сучасною лінгводидактикою постає завдання організувати процес навчання іноземних мов таким чином, щоб знайти можливості розв’язання вищезазначених потреб. У зв’язку з цим досить актуальною є проблема видів і форм навчання та їх місця в організації процесу навчання іноземних мов в умовах вищого навчального закладу (ВНЗ). Запорукою успішного навчання іноземних мов, на нашу думку, можна вважати активне впровадження групового навчання студентів. Мета статті – розкрити особливості групового навчання у сучасній вищій школі.
Аналіз останніх досліджень і публікацій свідчить про значну увагу з боку науковців до теоретичного та практичного аспектів використання різних технологій навчання іноземних мов. Так, у полі зору перебуває проблема групової навчальної діяльності суб’єктів навчального процесу.
Групові форми пізнавальної діяльності студентів вивчали М.Артюшина, М.Бондаренко Д.Джонсон, Р.Джонсон, В.Дьяченко, О.Коваленко, С.Кушнірук., Х.Лійметс, Ю.Мальований, Л.Марисова, Г.Молодих, К.Сміт, Р.Славин, С.Френе, Ю.Фурман.
Технологія співробітництва та взаємодії учасників навчально-виховного процесу розглядається у працях О.Болан, Р.Грановської, В.Дьяченко, Я.Колкер, Н.Поліванової, Є.Полат, А.Колесник, А.Ксенофонтової, В.Корнещук.
Слід зазначити, що деякі вчені-педагоги розрізняють поняття “форма навчання” та “форма організації навчання”. Так, М.Махмутов визначає такі форми навчання: колективну, фронтальну та індивідуальну роботу тих, хто навчається, на занятті. Щодо форми організації навчання дослідник розуміє конкретний вид цього заняття [9].
Сучасна педагогічна наука вирізняє загальні та конкретні форми організації процесу навчання. Загальні форми, до яких належать індивідуальна, парна, групова, колективна, не залежать від конкретних педагогічних завдань та визначаються структурою спілкування між педагогом та учнями [3].
Звертаючись до традиційних форм організації навчання, не можна не применшувати значення спеціальних форм організації навчальної роботи, таких, як: урок, лекція, семінар, різноманітні факультативні об’єднання.
Заняття є найбільш популярною спеціальною формою навчально-виховного процесу. Традиційним його називають за умови використання індивідуальної, парної та групової форм організації навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості групового навчання у сучасній вищій школі (на матеріалі іноземної мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок