Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> РОЗВИТОК І ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ

РОЗВИТОК І ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
РОЗВИТОК І ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,69 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РОЗВИТОК І ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ
План
1. Що таке розвиток?
2. Яке значення вкладається в поняття "формування людини"?
3. Що треба розуміти під рушійною силою розвитку?
4. У чому подібність і відмінність між поняттями "людина", "особистість",
індивідуальність"?
5. Які чинники впливають на розвиток людини?
6. Чи передаються за спадковістю здібності, талант, геніальність?
7. Що являє собою явище акселерації?
8. Література
3.1. Що таке розвиток?
Розвиток — це специфічний процес зміни, результатом якого є виникнення якісно нового, поступальний процес сходження від нижчого до вищого, від простого до складного.
Відомий український психолог Г.С. Костюк писав: "Розвиток — безперервний процес, що виявляється у кількісних змінах людської істоти, тобто збільшення одних і зменшення інших ознак (фізичних, фізіологічних, психічних тощо). Однак він не зводиться до кількісних змін, до зростання того, що вже є, а включає "перерви безперервності", тобто якісні зміни. Кількісні зміни зумовлюють виникнення нових якостей, тобто ознак, властивостей, які утворюються в ході самого розвитку і зникнення старих".
Щодо людини виділяють три види розвитку — фізичний, психічний і соціальний.
Фізичний розвиток передбачає ріст організму, певні кількісні та якісні зміни на основі біологічних процесів.
Психічний розвиток характеризується процесами змін і становлення психіки людини.
Соціальний розвиток вирізняється процесом оволодіння людиною соціальним досвідом (мовою, моральними якостями тощо).
3.2. Яке значення вкладається в поняття "формування людини"?
Формування людини — це складний процес становлення людини як особистості, який відбувається в результаті розвитку і виховання; цілеспрямований процес соціалізації особистості, що характеризується завершеністю. Хоча про завершеність цього процесу можна говорити лише умовно.
3.3. Що треба розуміти під рушійною силою розвитку?
Оскільки розвиток — це процес, то він, як і будь-який розвиток, має рушійну силу.Рушійною силою процесу розвитку є результат суперечностей між фізичними та соціально-психічними потребами людини — з одного боку та наявним рівнем фізичного, психічного і соціального розвитку — з другого. Рушійна сила проявляється у підвищенні фізичної й соціально-психічної активності особистості, яка спрямована на розвиток системи якостей, необхідних для задоволення певних потреб (рис. 4).
3.4. У чому подібність і відмінність між поняттями "людина", "особистість", "індивідуальність"?
У науковому вжитку щодо вихованців і дорослих широко побутують поняття "людина", "особистість", "індивідуальність". Вони деякою мірою синонімічні стосовно біологічної істоти homo sapiens (людина мисляча). Проте ці поняття містять певні відтінки з погляду різних підходів до характеристики людини як біологічної істоти.
Рис. 4. Рушійна сила розвитку особистості
Людина — це біологічна істота, яка характеризується такими фізіологічними ознаками, як пряма хода, розвинена черепна коробка та передні кінцівки тощо. Цим поняттям широко оперують у фізіології, анатомії, медицині.
Особистість є соціальним поняттям; людину з соціально-психологічного погляду характеризують рівень розвитку психіки, здатність до засвоєння соціального досвіду, можливість спілкування з іншими людьми.
Індивідуальність — особистість, яка характеризується унікальними, неповторними соціально-психічними якостями, що помітно вирізняють її серед інших особистостей.
3.5. Які чинники впливають на розвиток людини?
З розвитком біологічної науки, зокрема генетики, в середині XX ст. утвердилася генетико-соціальна концепція розвитку людини. Прибічники цієї концепції вважають, що на розвиток людини впливають як біологічні, так і соціальні чинники. Вплив біологічних чинників виявляється у передачі через генно-хромосомну систему (спадковість) певних задатків, які є потенційними для фізичного та соціально-психічного розвитку особистості.
Спадковість характеризується здатністю біологічних організмів передавати задатки своїм нащадкам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: РОЗВИТОК І ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок