Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Критерії сформованості культури економічного мислення майбутніх географів

Критерії сформованості культури економічного мислення майбутніх географів

Назва:
Критерії сформованості культури економічного мислення майбутніх географів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,90 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Критерії сформованості культури економічного мислення майбутніх географів


Вступ
Україна зараз переживає глибокі перетворення і зміни в соціально-економічній сфері, особливо це помітно в сучасних економічних відносинах людини і навколишнього світу. Відбувається високий вплив самої економіки на всю поверхню Землі як інтегрованого географічного утворення, що вимагає переосмислення не тільки місця людини в природі, але і його відношення до неї. Для цього потрібно готувати фахівців нової генерації, які могли б не тільки виявляти ці проблеми, але і вирішувати їх грамотно і професійно. Саме для такої діяльності повинні бути підготовлені сучасні географи з належним рівнем культури економічного мислення.
Поворот культури в епіцентр географічної та економічної освіти в сучасних умовах підвищує її значущість, забезпечує наступність поколінь стабільністю, орієнтує систему географічної освіти на діалог з культурою, дозволяє розглядати географічний простір і економічну дійсність як продовження культури.
Для реалізації завдань такого зближення необхідні спеціалісти з високим рівнем культури економічного мислення. Тільки такий фахівець-географ може виправдати соціальні очікування, коли його особистісна, загальна і професійна культура будуть адаптовані до конкретних соціально-економічних умов.
Є багато підходів до визначення поняття «економічне мислення». Відповідно до одного з них, економічне мислення розглядається як процес опосередкованого й узагальненого відображення у свідомості людей стану економічного життя у вигляді понять у їхній визначеній системі і логічному зв'язку; усвідомлення закономірностей розвитку суспільства; засвоєння емпіричного досвіду, економічних знань і їхнє застосування у свідомій практичній діяльності (Л. Бляхман [1], К. Улибін [2]).
Процес формування культури економічного мислення майбутніх фахівців розглядався в наукових працях О. Коренькова [3], В. Візира [4], В. Безверхої [5], М. Тишкова [6], технологізації розумової діяльності в дослідженнях К. Шураханова [7], П. Гуменюк [8], а прикладну спрямованість формування культури економічного мислення в роботах В. Вишневського [9], Ю. Ануфрієва [10] та ін.
Усі ці автори вивчали культуру економічного мислення як різноманітні фактори розвитку потенціалу особистості для різних категорій фахівців, але чіткої системи показників сформованості цього нововведення вони не наводили. Проблемі ж розробки критеріїв сформованості культури економічного мислення майбутніх географів у своїх дослідженнях ніхто не торкався. Тому тема, яку ми розглядаємо в нашій статті дуже актуальна і мало досліджена. Виходячи з цього, ми поставили перед собою мету показати етапи і показники розвитку культури економічного мислення майбутнього спеціаліста, а як завдання – окремо визначити рівні сформованості знань і рівні сформованості вмінь майбутніх географів.
Здатність до наукової оцінки та самооцінки, культури мислення та практичної діяльності, ініціативність та підприємництво, готовність до вирішення нестандартних проблем та здатність аналізувати реальність, є найважливішими якостями фахівця будь-якого профілю, у тому числі й географічного.
Під рівнем культури економічного мислення ми розуміємо такий рівень готовності майбутнього географа до економічної діяльності, який би дав йому готовність до застосування економічних знань, умінь та навичок, з певним рівнем економічного мислення, під час розв’язування у своїй професійній діяльності різних господарсько-економічних задач. Підвищувати свою кваліфікацію, оновлювати свої знання майбутньому спеціалісту доведеться впродовж усього життя, тому, у студентські роки він повинен не тільки освоїти методику самоосвіти, але й навчитися мислити в критичних ситуаціях, знаходити нові способи розв’язання професійних задач.
На жаль, нині економічна освіта у ВНЗ несе тільки традиційну функцію передачі соціального досвіду, і поки не опанувала випереджаючою функцією – підготовки людини до життя в епоху змін. Предметна система, яка склалася зараз, орієнтована на «замкнуті», жорстко сконструйовані навчальні дисципліни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Критерії сформованості культури економічного мислення майбутніх географів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок