Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Самостійна робота учнів в процесі виробничого навчання

Самостійна робота учнів в процесі виробничого навчання

Назва:
Самостійна робота учнів в процесі виробничого навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,48 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
реферат
Самостійна робота учнів в процесі виробничого навчання


Самостійна робота студентів – це складний комплекс взаємодій майстра виробничого навчання і учнів в навчально-виховному процесі. Діяльність майстра має внутрішній характер – організаційні функції.
Самостійні роботи учнів мають психологічно-педагогічний характер, а організація і проведення їх потребують особливої підготовки майстра і учнів.
Самостійні роботи повинні:
мати відповідний комплекс нових умінь, знань й навиків, які учень повинен засвоїти;
базуватись на педагогічних принципах доступності;
мати відповідну структуру, включаючи організацію планування і самоконтролю;
мати конкретну ціль;
виконуватись з використанням практичних дій;
мати можливість майстру дістати інформацію про розумові операції учня і якості виконаної роботи;
забезпечуватись методами самоконтролю для того. щоб перед тим, як здати їх майстру міг самостійно перевірити правильність їх виконання;
Перший рівень пізнавальної активності рішення вправ з попереднім розбором з майстром виробничого навчання.
Другий рівень – самостійне виконання робіт по технологічним картах.
Третій рівень – виконання робіт самостійно.
Високий рівень творчої самостійності відзначається в тому, коли учень складає нестандартний план, використовує додаткові матеріали, вносить нові методи роботи.
Найбільш високий рівень самостійності – це стремління до самостійної постановки проблем і їх рішення. Пізніше починають мати значення такі мотиви як працювати самостійно, діставати самостійну оцінку, зрівнювати свою роботу з роботою інших.
Виконання самостійної роботи потребує від учнів напруги, пізнавальних і практичних способів діяльності, творчого мислення. Найбільш кращий з методів самостійної роботи – робота з навчальним посібником, вирішення задач виконанням вправ, лабораторні роботи, конструювання моделювання виконаних трудових завдань. Практичне формування професійної самостійності учнів виконується в процесі виробничого і теоретичного навчання, активної участі в життю колективу.
Якщо говорити про профорієнтацію то потрібно сказати, що вона ще недосконала. Молодь, яка поступає в професійно-технічні заклади, маж дуже мале представлення про професію і її важливість. І якщо молода людина навчається в навчальному закладі, її потрібно привчати до активної роботи в колективі, до виконання трудових і загальних доручень. Здоровий колектив добре впливає на розвиток особистості. Підтримка колективу – обов’язкова умова успіху в роботі над собою. В колективі учень ліпше пізнає себе. Він порівнює себе з другими і критично підходить до оцінки своєї діяльності. Досвід передових майстрів виробничого навчання говорить про те, що до учнів треба відноситись дуже коректно, приділяти увагу до їх відношення з товаришами.
Самостійні роботи учнів можуть бути в виді вправ, питань, задач, виконання відповідних робіт. Для самостійних завдань можуть бути заплановані такі питання:
планування учнями наступної діяльності;
раціональна організація робочого місця;
роботі з документацією, кресленням, складання ескізів, технологічних карт;
участь в організаційному і економічному процесі виробництва.
Професійна самостійність має свої специфічні особливості. В її складній системі основними компонентами є професійні уміння і навики, мотивація діяльності учнів.
Дивлячись за практикою організації самостійних робіт учнів бачимо. Що в їх методиці немає єдиного наукового підходу. Безсистемність самостійних робіт часто буває причиною нерозуміння учнів до їх виконання.
Дуже важливо, щоб майстер виробничого навчання твердо знав коли, на якому етапі, при виготовленні якої продукції починати формувати в учнів творчі способи роботи.
Розглянемо особливості структури самостійності учнів.
Перший рівень характеризується конкретною наглядністю, знайомиться з інструментами, приспосібленнями, прийомами, діями.
Другий рівень більш ширший по діапазону і характером виконаних робіт, Учні мають технічні знання, краще використовують їх на практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Самостійна робота учнів в процесі виробничого навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок