Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Комунікативна компетенція – провідна складова професійної підготовки вчителя-європейця, викладача англійської мови

Комунікативна компетенція – провідна складова професійної підготовки вчителя-європейця, викладача англійської мови

Назва:
Комунікативна компетенція – провідна складова професійної підготовки вчителя-європейця, викладача англійської мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,63 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Комунікативна компетенція – провідна складова професійної підготовки вчителя-європейця, викладача англійської мови


Сьогодні Європа перебуває в пошуках нових цінностей, що пов'язані із взаєморозумінням, співробітництвом, згодою, прагненням створити полікультурну, полілінгвістичну й поліетнічну Європу. У реалізації зазначених цінностей певне місце відведено новій генерації вчителів-європейців. Їх підготовка відбувається в новій історичній реальності – єдиному європейському освітньому просторі.
У зв'язку зі створенням спільного ринку праці особливо актуальним стало завдання розробки правових нормативних актів, які б забезпечили не лише академічне визнання дипломів, але й визнання професійної придатності їх власників. Визначена необхідність розробки єдиних уніфікованих документів у галузі інженерної освіти й отримання диплому «євроінженера» (чотирирічне навчання у вищій школі і трирічна професійна практика на виробництві).
Аналогічне завдання - професійна підготовка вчителя-європейця - постає і в галузі педагогічної освіти. Воно розглядається як один із механізмів інтеграції України до європейського освітнього простору поруч із прийняттям і реалізацією провідних європейських цінностей (демократії, соціальної справедливості, захисту прав людини), загальних методів і способів виховання – традиційних та інноваційних.
Резолюціями Ради з Європейського Співробітництва (1988 р.) та Парламентської Асамблеї Ради Європи (1989 р.), Болонської конференції в основу європейської освітньої політики покладено п'ять головних принципів:
розвиток європейського стандарту в освіті, сприяння вивченню іноземних мов, урахування багатоманітності національних підходів до освіти і професійноїпідготовки;
формування системи визнання дипломів, підтримка обмінів викладачами, учнями, студентами, адміністративними кадрами; прийняття процедури, що надасть учителям можливість тимчасово працювати в країнах ЄС;*
рівних доступ усіх дітей до високоякісної освіти; розробка заходів, що — запобігають відсіюванню учнів; *
підвищення якості базової освіти, приведення системи підготовки молоді у відповідність до економічних, технологічних і соціокультурних потреб розвитку суспільства;*
зміцнення зв'язків з іншими державами, співробітництво з міжнародними – організаціями, нові взаємовигідні контакти з країнами, що розвиваються.
Рада Європи висунула та активно підтримує концепцію європейської освіти, що заснована на ідеї «спільного європейського дому». Її ідеологи виходять із того, що Європа - це спільнота, що має спільні духовні витоки й цінності. І відповідно, європейський світогляд має базуватися на знаннях європейської спадщини, спільного історичного шляху протягом двох тисячоліть.
Провідним інструментом об'єднання визнано мову. Стосовно загальних підходів до проблеми мови в Європі, стратегічним спрямуванням мовної політики на континенті є мультилінгвальність з перспективою оволодіння кожним європейцем трьома і більше мовами.
У цих умовах викладач іноземної мови стає одним із найбільш необхідних, а дисципліна „іноземна мова” – у всіх типах навчальних закладів – однією із пріоритетних. За результатами анкетування громадян ЄС, німецька мова є рідною для 24% населення, а для 17% – англійська та італійська. Це провідні мови населення Євросоюзу. На запитання про знання другої мови були отримані такі відповіді: англійською володіє 25% населення, французькою – 17%, німецькою – 7%.
Формування спільного освітнього простору набуває реальних обрисів. Здійснюються спеціальні європейські проекти і програми: «Лінгва», «Еразмус», «ТЕМПУС», «КОМЕТТ», «Петра» та інші. Їх мета, з одного боку, – це обмін знаннями, методами навчання й виховання, а з іншого - формування спільних поглядів на картину світу, його існування й перетворення.
Серед проектів XXI століття для українських викладачів та студентів найдоступнішими є такі, як-от: „Допомога новим країнам – членам ЄС в оновленні вищої освіти”, „Вища освіта для демократичного суспільства”, „Побудова університету завтрашнього дня: політика та практика вищої освіти в Європі”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Комунікативна компетенція – провідна складова професійної підготовки вчителя-європейця, викладача англійської мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок