Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Контроль за навчально-пізнавальною діяльністю студентів – складова частина навчального процесу

Контроль за навчально-пізнавальною діяльністю студентів – складова частина навчального процесу

Назва:
Контроль за навчально-пізнавальною діяльністю студентів – складова частина навчального процесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,97 KB
Завантажень:
532
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Контроль за навчально-пізнавальною діяльністю студентів – складова частина навчального процесу


В Харківському державному університеті харчування та торгівлі нетрадиційно підходять до такого важливого елемента визначення якості освіти, як діагностування навчального процесу на рівні його компонентів: контрольно-регулюючого та оціночно-результативного. Відповідно до принципів організації поточного та семестрового контролю (об'єктивність, систематичність, єдність вимог та всебічність контролю, гласність) широко використовуються інтенсивні методи, прийоми оцінювання навчально-пізнавальної діяльності студентів. Серед них такі інноваційні технології, як модульний та тестовий контроль. Однією з кардинальних проблем у сучасній методиці є проблема інноваційних технологій підготовки фахівців у вищій школі. Активне навчання – одне з сучасних педагогічних пошуків.
Активізація пізнавальної діяльності передбачає застосування різних методів, засобів, форм, напрямів навчання, що спонукають особистість до виявлення активності. Контроль пізнавальної діяльності сприяє виявленню навчальних досягнень студентів; розкриттю причин слабкого засвоєння студентами змісту освіти і вживанню раціональних заходів для ліквідації виявлених у результаті перевірки знань недоліків.
Таким чином, систематичний контроль – умова руху вперед, тому що студент може мати уявлення про те, що він знає, що ним досягнуто, на що варто звернути увагу в подальшій роботі. Сучасна технологія оцінки рівня підготовки студентів базується на тестах. Процедура масового об’єктивного вимірювання професійної підготовки використовується у всіх найбільш розвинутих країнах як неод’ємний компонент освіти.
Одночасно тестовий контроль має недоліки, головними із яких є: відсутність безпосереднього спілкування студента і викладача, що не дає змоги контролювати логіку мислення студента; ускладнення визначення рівня володіння професійною термінологією. Вплив деяких недоліків значною мірою можливо знизити вдало розробленими тест-завданнями.
Тест-завдання повинно конструюватися із тестів різних типів і складності, максимально охоплювати матеріал теоретичного курсу, підвищувати рівень пізнавально-розумової діяльності, бути цікавим для студентів. Шляхом підбору для завдання тестів відповідної складності і типу можна поєднати чотири основні функції контролю – діагностичну, навчальну, організаційну і виховну, що складно зробити за традиційними формами контролю. Тести різних типів розвивають асоціативне мислення, формують вміння визначати причинно-послідовний зв’язок у процесі. Крім того виникає потреба розвивати пам’ять (для запам’ятовування нормативних показників, визначень, термінів, понять, одиниць виміру), вміти аналізувати наведені умови, конструювати технологічний процес.
Для професійно-орієнтованих дисциплін, які студенти нашого університету вивчають переважно на старших курсах, тест-завдання повинно складатись переважно з тестів, побудованих на визначенні причинної залежності, відтворенні вірної послідовності, тестів з множинними відповідями, ситуаційних тестів. Такі тести потребують вміння аналізувати, виявляють творчі здібності, вчать приймати правильне рішення у нестандартних ситуаціях, спонукають до розвитку пізнавально-розумової активності високого рівня.
Одними із видів тестів, що містять завдання різноманітних типів і форм, не обмежуючись тільки альтернативним вибором з деяких варіантів, це комп’ютерні мастер-тести. Послідовність завдань мастер-тесту направлена на перевірку засвоєння зв’язку між поняттями, які входять до комп’ютерної одиниці. Приклад форм тестових завдань представлено нижче.
Завдання 1.(Акцептний вибір). Чи згодні Ви з наступним ствердженням: (надається кілька положень, на які слід дати відповідь – так або ні).
Завдання 2.(Генерація відповіді). Зазначається завдання, на яке слід відповісти стисло і конкретно (відповідь передбачається із одного - двох слів).
Завдання 3.(Відповідність процесів і параметрів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Контроль за навчально-пізнавальною діяльністю студентів – складова частина навчального процесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок