Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Принципи керування проектуванням інформаційних систем управлінської діяльності

Принципи керування проектуванням інформаційних систем управлінської діяльності

Назва:
Принципи керування проектуванням інформаційних систем управлінської діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,59 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Принципи керування проектуванням інформаційних систем управлінської діяльності


Вступ
Проблема створення ефективної ІС як технологічної компоненти діяльності органів державного управління є важливим практичним завданням проведення адміністративної реформи.
Розробка та запровадження ІС визначається технологічним процесом (ТП) проектування, що визначає дії, які виконуються з моменту визначення вимог щодо проектування ІС до моменту її створення з забезпеченням цих вимог [1]. Керування ТП – це планування, організація та контроль виконання проекту від його ефективності залежить якість і життєздатність проектованої ІС.
Методологія проектування програмного забезпечення за допомогою ТП базується на концепціях та методах програмної інженерії [2-5], в межах якої забезпечується реалізація великих програмних систем та їхня конкурентноздатність [3].
ІС управлінської діяльності можна визначити як  організаційно упорядковану сукупність документів, інформаційних технологій з використанням засобів обчислювальної техніки та зв’язку, що реалізують інформаційні процеси у всьому обсязі обчислень [6]. Такі системи належить до складних об’єктів, для яких характерні мультимодельність представлення даних, велика зв’язність інформаційних компонентів, необхідність залучення до процесів проектування спеціалістів різних предметних галузей для урахування специфіки та особливості керування цими процесами [7]. Тому однією з важливих задач є автоматизація керування проектуванням ІС з використанням принципів та алгоритмів методів математичного програмування, стохастичних мережних моделей та моделей, побудованих на статистичних даних., які підтримують загальні методи вирішення задач цього класу. Однак для предметної області розробки IC управлінської діяльності ці принципи та моделі не є достатніми [3] .
В зв’язку з цим, в статті пропонуються нові принципи моделювання й оптимізації задач керування проектуванням ІС, починаючи з аналізу потреб до створення відповідного програмного продукту. Для цього розроблені формальні моделі управління проектуванням системи, ТП якої містить множину процесів переробок різних сукупностей робіт, що наближає цей метод до вимог спіральної моделі розробки програмних систем [3].
Застосування та апробація запропонованих принципів подається на прикладі проектування ІС “Система нормативно-правового і методичного забезпечення організації навчального процесу в загальноосвітніх закладах України на базі мережі Інтернет” (№ держреєстрації 0101U006513), далі ІС “ЗНЗ”.
До етапів ТП проектування ІС “ЗНЗ” відносяться:
етап встановлення вимог;
етап специфікації вимог;
етап проектування архітектури;
етап реалізації;
етап інтеграції;
етап тестування;
етап супроводження
Згідно цих етапів [4] проведено моделювання задач керування ТП проектуванням ІС “ЗНЗ”. Отримані результати були використані при практичному створенні проекту, що завершено в 2002 році. Розпорядженням МОН України ІС “ЗНЗ” введена в дію із реєстрацією в мережі Інтернет за адресою www.znz.edu-ua.net.
Принципи керування проектуванням ІС
Процес керування ТП проектуванням ІС як послідовності дій, які виконуються у заданих умовах з метою керування відноситься до класу динамічних систем з великою кількістю елементів, складними зв'язками між ними і стохастичним характером їх поведінки. Така система складається з керуючої і керованої підсистем, з'єднаних між собою засобами (каналами) передачі інформації. На вхід у систему надходить інформація про потребу автоматизації певних функцій чи процесів, визначених базовим документом, наприклад технічним завданням, а на виході – ІС із заданими характеристиками (надійність, якість тощо).
Під керованою підсистемою розуміється ТП проектування, розробки і використання ІС. Складовими частинами цієї підсистеми є ресурси ТП – технічні засоби (ТЗ) і кількість виконавців. На підсистему впливають зовнішні фактор: зміна вимог замовника, внутрішні збої, ремонт ТЗ, простої через хвороби членів команд, помилки виконавців, що приводять до повторення чи операцій етапів робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Принципи керування проектуванням інформаційних систем управлінської діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок