Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Комп'ютерні роботи з механіки

Комп'ютерні роботи з механіки

Назва:
Комп'ютерні роботи з механіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,28 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Комп'ютерні роботи з механіки


Упровадження нових технологій у навчальний процес сприяє всебічному розвитку особистості і формуванню наукового світогляду (1). З розвитком інформаційних технологій стає можливим застосування їх не тільки в дисциплінах, що традиційно базуються на застосуванні комп'ютерів: інформатика, комп'ютерне моделювання, чисельні методи тощо, але й у класичних навчальних курсах. Наприклад, застосування персонального комп'ютера під час проведення занять з фізики можливе в таких випадках:
а) супровід демонстраційного експерименту на лекційних заняттях (2);
б) застосування комп'ютера в лабораторних роботах (3) і комп'ютерному практикумі (4); самостійна робота з використанням комп'ютера (5).
У даній статті ми розглядаємо комп'ютерний практикум, який використовується під час вивчення механіки курсу загальної фізики. Слід розрізняти різні педагогічні технології - комп'ютерний і лабораторний практикуми (6), причому в лабораторному практикумі також можливе використання персонального комп'ютера.
На заняттях комп'ютерного практикуму студент, використовуючи готову комп'ютерну модель і масив можливих функціональних залежностей, знаходить задані викладачем фізичні величини. Під час виконання робіт практикуму студенту потрібні елементарні навички роботи з маніпуляторами комп'ютера (клавіатура, миша) і не потрібні знання операційної системи та мов програмування, що дуже актуально на перших курсах навчання (7). Студент не займається моделюванням фізичного процесу, йому тільки необхідно на першому занятті вивчити розміщення функціональних кнопок і кнопки управління курсором, тому даний вид занять не можна віднести до комп'ютерного моделювання. З іншого боку, студент не працює безпосередньо з лабораторними приладами й установками, тому цей вид занять не можна віднести до класичних лабораторних робіт. Масив запропонованих функціональних залежностей можна розглядати як набір різноманітних приладів: осцилограф (функціональна залежність напруги від часу); аналізатор спектру (функціональна залежність потужності від частоти) і т. д. Для виконання завдань студенту пропонуються деякі параметри моделі і масив доступних функцій: координат Х і Y від часу; відповідними проекціями вектора швидкості і вектора прискорення від часу; абсолютними значеннями швидкості і прискорення від часу; аналогічними залежностями для сили; потенціальної, кінетичної і повної енергій від часу. Можливі функціональні залежності у вигляді комбінацій із перерахованих вище фізичних характеристик, наприклад, потенціальної енергії від координати X і т. д. Доступні параметри моделі і функціональних залежностей змінюються на різних стадіях однієї і тієї ж роботи. Під час виконання завдань можна скористатися динамічним методом або застосувати закони збереження. Конкретний шлях розв'язання студент вибирає самостійно, що надає проблемного характеру роботам комп'ютерного практикуму (8), а на заняттях підвищується творча активність студентів.
Як і при роботі зі стандартними приладами, у роботах комп'ютерного практикуму є можливість масштабувати функціональні залежності по різних координатах або вибрати режим автомасштабування. Під час проведення роботи на екрані одночасно доступні дві функції із шести - восьми можливих для даної теми. Студент має право вибрати будь-які дві функції або провести комп'ютерний експеримент кілька разів підряд, використовуючи більше число функцій із масиву. Для правильного вибору функціональних залежностей студенту необхідно на занятті (або до занять, якщо робота складається з багатьох стадій) вивести розрахункові формули. Таким чином, у роботах присутні елементи практичних занять з фізики.
Комп'ютерний практикум, не поступаючись традиційним лабораторним роботам, по наочності має набагато більшу продуктивність і ефективність. У деяких випадках комп'ютерні роботи дозволяють досліджувати ситуації, здійснити які в лабораторних умовах важко або навіть неможливо. Вивчаючи закони фізики на комп'ютерних заняттях, студент звикає застосовувати комп'ютер для розв'язання конкретних наукових задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Комп'ютерні роботи з механіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок