Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування і розвиток особистості школяра шляхом удосконалення навчально-виховного процесу

Формування і розвиток особистості школяра шляхом удосконалення навчально-виховного процесу

Назва:
Формування і розвиток особистості школяра шляхом удосконалення навчально-виховного процесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,17 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Формування і розвиток
особистості школяра шляхом удосконалення навчально-виховного процесу


Завдання сучасної школи полягають у створенні учням оптимальних умов для самовираження їх як особистостей для розвитку здібностей у мінливих умовах довкілля.
Школа намагається сформувати потребу особистості в самоосвіті, самовихованні, старанність, творче ставлення до діяльності, критичність мислення, гуманне ставлення до людей і природи.
Ці питання хвилюють і педколектив нашої сільської школи, так як нам, доводиться працювати з дітьми різних навчальних можливостей.
Ми у цьому навчальному році обрали проблему “Формування і розвиток школяра шляхом удосконалення навчально-виховного процесу”.
Перед собою ставимо мету: створити систему навчання, яка б задовольнила освітні потреб и кожного учня відповідно до його здібностей, інтересів і можливостей.
Враховуємо важливість двох обставин:
Будь-яке навчання варте чогось, якщо воно організоване на рівні конкретної особистості, а не взагалі;
Навчання довершується розвиток ум творчих здібностей дитини лише за умов, коли зміст її завдань, які вона повинна отримати в межах кожного предмета, спрямовують її на здійснення спеціальних творчих дій над засвоєною інформацією.
Обличчя навчального закладу, рівень навчання і виховання залежить від загальнокультурного, інтелектуального рівня педагога. Тому питання розширення і розвиток його культури, інтелекту повинен знайти своє місце у змісті методичної роботи.
Протягом багатьох років наш педколектив вів пошук найбільш доцільної її організації. Прийшли до висновку, що необхідно, насамперед, забезпечити систематичний підхід до організації внутрішкільної методичної роботи.
Відомо, що головним елементом діяльності школи є навчально-виховний процес. Його ми розглядаємо як такий, що в свою чергу складається з трьох взаємозв’язаних структурних компонентів: урок – позакласна робота, учнівське самоврядування.
Системі навчання і виховання учнів властиві певні закономірності розвитку.
Скажімо, що можна говорити про учнівське самоврядування, позакласну роботу там, де уроки проходять на низькому науковому і методичному рівні.
Коли урок стає таким, що в учителя і учня виникає потреба в спілкуванні і поза його межами, породжується позакласна робота. Коли ж у школярів настільки зростає інтерес до пізнання, прагнення реалізувати себе в тій чи іншій діяльності, а вчитель самотужки не може забезпечити її, формується основа для розвитку учнівського самоврядування.
Отже, першим завданням є: приведення у взаємодію цих структурних компонентів: урок – позакласна робота – учнівське самоврядування.
Наступною сходинкою до вдосконалення внутрішкільної методичної роботи є діагностування нашої педагогічної практики.
Головне завдання, що вирішувалося на першому етапі – забезпечити методичну грамотність вчителів на нормативному рівні, сформувати в них навички самоаналізу та адекватної самооцінки діяльності;
на другому – допомогти виробити свій стиль, почерк; на третьому – розвивати творчість, новаторство.
Діагностування стану навчально-виховного процесу уроків та позакласних заходів, вивчення документації, контролю знань, умінь і навичок учнів та визначення рівня їх вихованості, аналізу результатів олімпіад, конкурсів, співбесід, анкетування, результату державних підсумкових атестацій. Записуємо прізвища вчителів і позначаємо результати діагностування кожного педагога таким оцінками: “дуже добре” (знає теорію питання, ППД, який творчо впроваджує в практику), “добре” (знає реалізацію), “потребує допомоги”, “не володіє питаннями”.
Пізніше проводимо методичні наради. Підготовка до них включає індивідуальну, колективну та групову роботу з вчителями.
Щоб методична робота була в школі дійовою і результативною, дбаємо і за безперервне підвищення кваліфікації вчителя через курсову перепідготовку, систему методичних семінарів, звітів по МО, творчих відкритих уроків, самоосвіту з вибраної теми.
Значну роль у підвищенні фахової майстерності вчителя відіграють методичні об’єднання, які є основною формою внутршкільної методичної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування і розвиток особистості школяра шляхом удосконалення навчально-виховного процесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок