Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розвиток активного, самостійного, творчого мислення у студента-піаніста

Розвиток активного, самостійного, творчого мислення у студента-піаніста

Назва:
Розвиток активного, самостійного, творчого мислення у студента-піаніста
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,51 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Розвиток активного, самостійного, творчого мислення у студента-піаніста


При всьому значенні такого фактора. Як велика кількість інформації, яку дістає студент від свого викладача, при всій важливості об’ємності і різнобічності знань, які засвоюються ним в ході занять на інструменті, одних лиш цих моментів, самих по собі, ще недостатньо для успішного розвитку професійного музичного інтелекту. Цей розвиток дістає дійсно повний простір тільки в тому випадку, якщо основується на здібності учня-студента активно, самостійно добувати необхідні йому знання та вміння самому, без чужої допомоги та підказки, орієнтуватись в усьому багатосторонньому Прові музичного мистецтва. Іншими словами, не тільки те грає роль в процесах формування музичного мислення. Що і скільки придбано студентом-виконавцем в ході його занять на інструменті, але і як. Яким способом придбались вони, якими шляхами були досягнуті ті або інші результати.
У вимогах ініціативності і самостійності мислення студента находить відображення принципів, які розвивали навчання музиці ширше – один із головних дидактичних принципів навчання музиці від якого залежить розвиток взагалі.
Питання, пов’язані з стимулюванням розумової самостійності студентів в процесі навчання, з давніх часів стимулювали увагу багатьох представників світової педагогічної думки Я.А. Каменського, Песталоцці, Дістервега та інших.
Дидактичне кредо Дієтервега, наприклад, знайшло чітке вираження в слідую чому наставленні викладачам: “Побуждай его (мученика - Г.Ц.) перерабатывать материл вкорени это ему настолько в привычку чтобы он не умел поступать иначе, чувствовать себя неспокойными, когда этого не делается; чтобы он чувствовал в этом как ныкто не может за него т.е. с пользой для него есть, пить и переваривать пищу, так никто другой не может ни в каком отношении быть его заместителем. Он должен всего достигнуть сам». Необхідно по К.Д. Ушинському, щоб учні по можливості працювали самостійно, а викладач керував цією самостійною працею і давав для нього матеріал.
Особливо яскраве звучання отримала проблема формування активності та самостійного мислення учнів в наші дні: її актуальність тісно пов’язана з завданням інтенсифікації навчання, посилення його розвиваючого ефекту. Різні аспекти цієї проблеми сьогодні розробляються та уточнюються з наукових позицій великою групою спеціалістів. Не залишається в стороні від тенденцій, які характеризуються поступаючим рухом загальної педагогіки, і педагогіка музична. І її представниками – діячами в області методики музичного виховання та освіти, так і найбільш далековидними із викладачів – практиків, питання стимулювання ініціативи і духовної самостійності учнів в ході навчання причисляються до розгляду першочергових по своєму значенню.
В чому ж причина підвищеного зацікавлення в педагогів та методистів різних спеціальностей до проблеми самостійної діяльності в навчанні?
Вже відмічалась: розумовий розвиток учня дає дійсно повноцінні результати лише тоді, коли воно спирається на фундамент активної, самостійної роботи. Сучасними психолого-дидактичними дослідженнями доказано, що самостійність вдумливих операцій – одна з головних психологічних передумов успішності оволодіння значеннями, уміннями, навичками, інакше говорячи, фактор. Який забезпечує, стабільний розвиток інтелекту учня. А звідси інтелектуальна активність і на її основі самостійного підходу учня до вирішення тих, чи інших конкретних завдань – важливіша мета для викладача любої спеціальності (не виключаючи і музиканта), мета ігнорування якої – або навіть недостатньо послідовне серйозним педагогічним прорахунком.
Закономірне питання: як розшифровується поняття “самостійність” яке приміняється дому зичних занять? Відповідь на нього не стільки проста і однозначна, як могло б здаватись з першого погляду. Поняття “самостійне музичне мислення”, “Самостійна робота на інструменті” трактуються по-різному і частіше всього приблизно і загально. Наприклад, багатьма педагогами-практиками підчас не робиться принципових різниць між такими якостями учбової діяльності молодих музикантів, як активність, самостійність, творчість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розвиток активного, самостійного, творчого мислення у студента-піаніста

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок