Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Рекомендації до проведення виховних заходів молодими вчителями і стажистами

Рекомендації до проведення виховних заходів молодими вчителями і стажистами

Назва:
Рекомендації до проведення виховних заходів молодими вчителями і стажистами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
Рекомендації до проведення виховних заходів молодими вчителями і стажистами


Система роботи з молодими вчителями
На першому етапі адаптації відбувається ознайомлення моло-дого вчителя з вимогами до професії, його включення в самостійну професійну діяльність, зіставлення рівня готовності до роботи з ви-могами навчально-виховного закладу.
Другий етап пов'язаний із процесом подолання труднощів на-вчальної діяльності й початком формування майстерності молодого вчителя.
Третій етап — це етап високої адаптованості, він є результатом ефективності діяльності молодого вчителя на попередньому етапі. Для цього етапу характерний високий рівень самостійності молодо-го вчителя, його творчий підхід до навчальної діяльності.
Дослідження свідчать, що процес адаптації молодих учителів до навчальної діяльності значною мірою обумовлений ступенем і ха-рактером допомоги, яку молодий учитель отримує від адміністрації школи, досвідчених учителів, колег по роботі.
Випускники педагогічних навчальних закладів здебільшого ма-ють непогану фахову підготовку, але їм бракує знань і досвіду в питаннях методичної підготовки, діяльності учнівського колекти-ву, веденні шкільної документації, в роботі з батьками. Молоді вчи-телі — це майбутнє школи і, врешті-решт, держави. Левову частку творчої енергії, досвіду, сміливості в пошуках відомі педагоги здо-були саме в перші роки своєї педагогічної діяльності. Занедбувати ці роки не можна: ми втратимо можливості для творчого зростання вчителя.
Варто розробити в школі спеціальний ритуал зустрічі молодих учителів. Можна, наприклад, на засіданні педагогічної ради кож-ному з них вручити бібліотечку методичної літератури, а ще оригі-нальне оформлену пам'ятку (див. додаток 1 на с. 62).
У бесіді з молодими вчителями з'ясовують їхні нахили, бажання, інтереси. Намагаються вже з цієї бесіди зробити висновок, якої до-помоги потребує кожен із них, як найраціональніше використати їхні можливості.
Нерідко буває, що на вчителя, який тільки-но почав свою трудову діяльність, покладають безліч постійних і тимчасових доручень (клас-не керівництво, керівництво гуртками, участь у художній самодіяль-ності, організація туристсько-краєзнавчої роботи, проведення екс-курсій тощо). Аргументують це так: молодий, сповнений сил, ще без своєї сім'ї впорається! Сумлінний учитель, намагаючись виконати все якнайкраще, але не маючи досвіду, не відчуваючи підтримки стар-ших колег, часто не може впоратися з жодним дорученням і зневірюється у своїх силах. Інколи керівники школи забувають, що моло-дому вчителю потрібна постійна товариська допомога.
У школах країни використовують систему наставництва. Ретельну роботу слід починати у школі з добору й навчання тих, кому дору-чено стажування молодих учителів. Роботу вчителів-наставників слід розглядати як одне з найважливіших громадських доручень. Адміні-страція школи повинна використати всі можливості для їхнього мо-рального й матеріального стимулювання, питання про їхню роботу слід періодично виносити на засідання педагогічної ради школи.
Роботу наставника з підшефним слід починати з довірливої бе-сіди, часто в присутності одного з членів адміністрації. Вивчити позитивні, негативні моменти у його підготовці у ВНЗ, напрямки допомоги, можливості раціонального використання вчителя-початківця в позакласній та позашкільній роботі.
Слід ознайомити початківця з обладнанням шкільного методич-ного кабінету, матеріалами шкільної бібліотеки тощо, дати стислу характеристику класів, у яких йому доведеться працювати.
Наступний етап — складання індивідуального плану роботи молодого вчителя (стажиста) з урахуванням його потреб і можливо-стей (див. додаток 2 на с. 64). (У складанні додатку використано матеріали Уткіної К.С. /Завуч начальной школьї, 2001. — № 1. — С. 74—76).
У складанні плану та його реалізації велику допомогу надає наставник. У своїй роботі з молодими вчителями наставник використовує різноманітні форми (див. додаток 3 на с. 66).
У перші два-три тижні уроки молодого вчителя відвідують лише наставники та їхні колеги, адже відомо, що присутність на уроці керівника школи надто хвилює початківців, а дружні зауваження колег він сприймає значно лояльніше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Рекомендації до проведення виховних заходів молодими вчителями і стажистами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок