Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Актуальні питання навчання фізики на основі особистісно орієнтованої технології

Актуальні питання навчання фізики на основі особистісно орієнтованої технології

Назва:
Актуальні питання навчання фізики на основі особистісно орієнтованої технології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,50 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Актуальні питання навчання фізики на основі особистісно орієнтованої технології


Нові вимоги суспільства до рівня наукової грамотності та загальної культури стали причиною модернізації системи освіти в Україні. Обраний шлях європейської інтеграції передбачає удосконалення концептуальних положень і принципів щодо викладання навчальних дисциплін, запровадження нових освітніх стандартів; потребує інноваційних педагогічних підходів до навчання. Пріоритетне, стратегічне завдання сучасної школи полягає в створенні умов для розвитку і самореалізації особистості, тому є необхідність переходу від типових педагогічних технологій навчання до особистісно орієнтованих.
Провідна ідея особистісно орієнтованої освіти – знайти, підтримати, розви-нути в дитині найкращі людські якості та її здібності, закласти механізми само-пізнання, самовдосконалення, самостійності, достатні для становлення особис-тості та її взаємодії з оточуючим середовищем.
Для задоволення вимог особистісно орієнтованого навчання зміст навчального матеріалу з фізики і методи викладання повинні відповідати психологічним особливостям та інтересам учнів, містити аксіологічний, когнітивний, діяльнісно-творчий та особистісний компоненти.
До розробки цієї проблеми зверталися у своїх дослідженнях І.Д. Бех, С.І. Подмазін, В.В. Сєриков, В.В. Рибалка, І.С. Якиманська, О.І. Іваницький, М.І. Шут, Л.Ю. Благодаренко, В.І. Нечет, П.С. Атаманчук та ін. Проте в їх дослідженнях не в повній мірі враховувалися сучасні інноваційні процеси в суспільстві та освіті.
Технологію навчання фізики можна вважати особистісно орієнтованою, якщо вона гарантує перехід учня на позицію суб’єкта своєї навчальної діяльності, внаслідок чого ця діяльність стає особистісно осмисленою, виникає потреба у саморозвитку і самовдосконаленні.
Навчально-пізнавальна діяльность старшокласників з фізики – творчий процес спрямування їх до самоосвіти через регульоване управління їх діяльністю, систематичний контроль знань для виявлення у них прогалин та своєчасне їх усунення. Тому можна виділити наступні актуальні проблеми та завдання щодо навчання фізики на основі особистісно орієнтованої технології:
І. Проблемність структури навчальної інформації з фізики.
1. Інтеграція інформації, системне пояснення об’єктів (встановлення струк-тури елементу знань, його внутрішніх і зовнішніх зв’язків); моделювання ціліс-ності дидактичних відрізків навчального матеріалу; переформулювання, ущіль-нення або розширення одержаної інформації на основі сутнісних зв’язків; при-ведення змісту навчальних предметів в єдину систему на міжпредметній основі.
2. Ретельність змістовного опрацювання блоку навчальної інформації; виділення у його змісті питань індивідуального вивчення, надання учням можливості вибору способів обробки навчального матеріалу.
3. Удосконалення змісту навчання: а) посилення практичної спрямованості вивчення фізики; б) показ важливості фізичних знань в останніх наукових дослідженнях, освоєнні нової техніки й технологій; в) профільне наповнення змісту фізики та використання фізичних знань у суміжних предметах; г) виділення найбільш значущих для даного профілю навчання елементів знань та їх зв’язків; д) логічна побудова і відбір навчального матеріалу відповідно до завдань та цілей навчальної програми даного профілю.
ІІ. Варіативність навчальних програм з урахуванням можливостей учнів.
ІІІ. Диференційоване керування навчальною діяльністю учнів передбачає індивідуальні, групові та фронтальні форми роботи учнів. Важливе значення мають дидактичні матеріали, які містять різнорівневі завдання за складністю і способами подачі. Урізноманітнити та збагатити навчально-пізнавальний процес з фізики у середніх закладах, розвивати творчу ініціативу як вчителів так і учнів дозволяють нові інформаційні технології: педагогічні програмні засоби (електронні навчальні посібники, бібліотеки електронних наочностей з фізики, віртуальні фізичні лабораторії), програма Microsoft PowerPoint (створення учнями проектів), Internet, мультимедійні технології (електронні бази даних, комп’ютерне моделювання) та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Актуальні питання навчання фізики на основі особистісно орієнтованої технології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок