Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Історичний гностизм магістерського руху в сучасних оцінках і вимірах

Історичний гностизм магістерського руху в сучасних оцінках і вимірах

Назва:
Історичний гностизм магістерського руху в сучасних оцінках і вимірах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,60 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Історичний гностизм магістерського руху в сучасних оцінках і вимірах


Інтеграція України в загальний світовий простір спричинила появу в багатьох галузях нашого суспільного життя раніше маловідомих понять і явищ. Така ситуація спостерігається в освітянській сфері, яка є не ізольованою, а складовою частиною суспільства. Свідченням цього у зв’язку з переходом вищої освіти на ступеневу систему підготовки фахівців, що відповідає міжнародним освітнім стандартам, стало впровадження незвичних для нашої країни освітньо-кваліфікаційних рівнів “бакалавр” і “магістр”.
Сьогодні в більшості західноєвропейських країн уже функціонує ступенева система підготовки відповідно до головних завдань Болонського процесу, який згідно із цільовими та змістовними настановами передбачає здійснити поєднання вже існуючих систем вищої освіти у відповідності до економічних і політичних реалій європейського континенту.
Останнім часом більшість дискусій і досліджень, які проводились у цій галузі, головним чином торкалися теоретичних, методологічних і методичних засад підготовки бакалаврів та спеціалістів. Щодо підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “магістр”, то при відсутності належної нормативно-методичної бази, досвіду й достатньої інформації вищі навчальні заклади України зіткнулися з низкою питань, що потребують ґрунтовного дослідження. Першочергового розв’язання, на нашу думку, вимагають проблеми, які, хоча й не входять до компетенції ВНЗ, але пов’язані з визначенням соціального статусу магістра. Тому важливе значення для нашого дослідження мають наукові роботи, у яких висвітлюються питання еволюції магістерського руху з часів Середньовіччя до сучасного етапу розвитку вищої освіти у світовому співтоваристві таких учених, як О.Безлюдний, Ж.Верже, Б.Вульфсон, Т.Георгієва, О.Глузман, М.Дудка, В.Єлманова, В.Жуков, К.Корсак, Б.Літтл, В.Луговий, І.Марцинковський, Н.Логінова, В.Микитась, Г.Щекін, О.Микитюк, Л.Одерій, К.Островський, М.Поляков, О.Романовський, В.Савчук, Н.Федорова, В.Яблонський.
Аналіз фахової літератури показав, що існує поширений погляд, за яким ступеню магістр надається науковий статус, хоча в окремих джерелах стверджується, що магістр – це академічний ступінь. Отже, для більш повного розуміння даної кваліфікаційної структури доречно звернутися до походження самого поняття магістр і простежити основні етапи еволюції магістерського руху, які визначили сучасні особливості підготовки фахівців даного ступеня.
Слово “магістр” латинського походження (лат. magister, що означає начальник, учитель), і тому має стародавні корені. Відповідно до українського перекладу “магістр” – це “майстер своєї справи”.
У Стародавньому Римі слово “магістр” означало важливу посадову особу й відповідало понад п’ятдесяти номенклатурним посадам. У Візантії “магістр” – це найвищий титул вельможного панства для службовців, ним наділяли тільки найбільш поважних осіб цієї держави. У Західній Європі в період Середньовіччя слово “магістр” означало особливе звання, яке носив учитель “семи вільних мистецтв”. Використання цього поняття поширилось у ХІІ столітті й спочатку не мало офіційного статусу. У більш широкому розумінні перші магістри самі користувалися відповідним титулом у процесі вчительської практики, коли попередній учитель визнавав їхні заслуги та власна практика притягувала до них учнів, давала змогу заснувати школу з власної ініціативи. Як підкреслює Ж.Верже [1], до виникнення перших університетів звання магістра було лише питанням традиційної практики.
Окремо зазначимо, що, на думку В.Яблонського, сучасна вища освіта бере свій початок від середньовічних університетів, які з’явилися в ХІІ столітті [14]. Організація внутрішнього життя західноєвропейських університетів “нагадувала цех середньовіччя, де школярі були учнями, бакалаври – підмайстрами, а магістри “семи вільних мистецтв” і доктори “трьох наук” – майстрами”[6, с.16]. До структури середньовічного університету входили чотири факультети: артистичний, теологічний, медичний, правничий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Історичний гностизм магістерського руху в сучасних оцінках і вимірах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок