Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інтеграційні процеси в освітньому просторі

Загрузка...

Інтеграційні процеси в освітньому просторі

Назва:
Інтеграційні процеси в освітньому просторі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,87 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Інтеграційні процеси в освітньому просторі.
У галузі підготовки фахівців початкової ланки освіти накопичилося чимало проблем, що проектуються на процес навчання молодших школярів. Сучасний освітній процес засвідчує, що сформувати особистість дитини надзвичайно важко, особливо в кризові періоди життя суспільства. Відтак, у початковій школі накопичилося чимало проблем, які потребують нагального вирішення, звичайно, найкраще долати труднощі спільними зусиллями.
У травневі дні в Педагогічному інституті Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника відбулася зустріч викладачів кафедри філології та методики початкової освіти (завідувач кафедри – док. пед. наук, проф. Котик Т.М.) з науковим колективом кафедри рідної мови та методики її викладання (канд. філолог. наук, доц. Гузар О.В. ) Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка. Предметом обговорення було обрано проблему удосконалення фахової підготовки вчителя початкових класів задля формування особистості дитини засобами рідної мови. Мета заходу передбачала обмін науково-педагогічним досвідом, визначення основних проблем і причин їх виникнення в теорії та практиці змісту навчання, оприлюднення результатів спільного дослідження у фахових виданнях, всеукраїнських, міжнародних конференціях.
Міжвузівський науковий семінар розпочала завідувач кафедри – Котик Т.М., док. пед. наук. Для гостей було проведено віртуальну екскурсію вуличками Івано-Франківська, вони мали змогу пройтися коридорами Педагогічного інституту та інших структурних підрозділів університету. У вступному слові було представлено науковий проект кафедри філології та методики початкової освіти на тему “Формування мовної особистості молодшого школяра”. Під час пленарного засідання було окреслено шляхи дослідження й розв’язання проблем, що накопичилися в практиці мовленнєвої підготовки молодших школярів. У невимушеній атмосфері активного спілкування гості ознайомились із навчальними програмами, навчально-методичними посібниками, монографіями та науковими доробками членів кафедри.
У процесі зустрічі господарі та гості ділилися досвідом навчально-методичної та виховної роботи, методичними розробками, в процесі роботи було підписано угоду про співпрацю в галузі підготовки студентів педагогічних спеціальностей. В обговоренні подальших спільних дій брали участь провідні науковці Педагогічного інституту. Фаховим і ґрунтовним був виступ доц. Ткачук О.В., канд. пед. наук, котра разом зі студентами готує до друку універсальний словник з рідної мови для учнів початкових класів. Висловлювалася думка про залучення до цього видання науковців з Тернопільського університету. Високою професійністю вирізнявся порівняльний аналіз програм двох ВНЗ із нововведеної дисципліни “Технологія вивчення галузі “Мови і література””, проведений доц. Максименко Н.Б., канд. пед. наук. Жвавою дискусією супроводжувалось обговорення специфіки виховної роботи у навчальних закладах, цей напрям у Педагогічному інституті курує доц. Благун Н.М., канд. філолог. наук. Свої міркування щодо організації виховної роботи висловили проф. Котик Т.М., доц. Круль Л.М., молоді науковці та шановані гості з Тернополя. Великий інтерес викликала інформація про роботу студентів Педагогічного інституту в “Літературних студіях”, якими керує Деркачова О.С., канд.. філолог. наук, член Спілки письменників України.
Своїм досвідом щодо викладання курсу “Методика навчання рідної мови” поділилася доцент Тернопільського педагогічного університету – Наумчук М.М., канд. пед. наук, авторка книги “Сучасний урок української мови в початковій школі (методика і технологія навчання)” та співавторка “Методики викладання української мови”, одного з основних навчальних посібників для студентів педагогічних спеціальностей. Колектив Тернопільської кафедри підготовки майбутніх учителів початкової школи працює над важливими науково-дослідними проблемами в галузі мовознавства, зокрема, з історії української мови, дослідженням проблем з мовного нормотворення (Гузар О.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Інтеграційні процеси в освітньому просторі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок