Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,56 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 378: 37.38
М.В.Одінцов
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
У статті наголошується на ролі та можливостях вищої технічної освіти у формуванні здорового способу життя студентської молоді.
У сучасних умовах урбанізації, комп'ютеризації, загострення демографічних проблем, погіршення екологічного стану України, зміни соціальних умов життя важливого значення набуває повноцінний розвиток підростаючого покоління, реалізація здоров'язберігаючої функції організму молодої особи. Розв'язання проблеми формування здоров'язберігаючої компетентності, здорового способу життя і міцного здоров'я можливо здійснювати різними засобами. На наш погляд, у цьому напрямку недостатньо реалізованими є використання можливостей фізичної культури і спорту.
Особистісно-орієнтована освіта і практичне втілення в галузі фізичного виховання і спорту створює стійку мотивацію до здоров'язбереження, самовизначення особистості в здоровому способі життя, озброює засобами і методами, що забезпечують фізичне й психічне благополуччя індивіда. Саме на це звертають увагу науковці Бурова О.Г., Волошин О.Р., Здравомислов А.Г., Савченко С .Я., Платонов В.М. [1-6].
Дослідники Віленський М.Л., Войтенко В.Н., Волошанська С., Петренко В.Н. та інші зазначають, що серед причин безвідповідального ставлення молоді до здоров'я можна виділити такі: незнання особливостей свого розвитку; відсутність систематичної, цілеспрямованої просвітницької роботи в цьому напрямку [7-9]. Тривогу викликає несформованість у студентів молодших курсів стійкої мотивації до тривалого, здорового життя, нездатність обмежити вплив руйнівних чинників, що призводять до втрати здоров'я [10-11].
Вищий навчальний заклад - це особливий соціальний інститут, що має потенційні можливості при незначній інтенсифікації навчального процесу та позааудиторних заходів, здійснювати роботу з формування здоров'язберігаючої компетентності студентів, не змінюючи програми за профілем навчання. Час навчання у вищій школі є сприятливим і достатнім за тривалістю періодом для формування елементів здорового способу життя. І що важливо - значні можливості в цьому мають кафедри фізичного виховання. Саме вони здатні на більш якісному рівні і навіть конкретно розв'язувати завдання збереження й зміцнення здоров'я студентів, виховувати дбайливе ставлення до нього як теоретично, так і практично (різними вправами, методами, прийомами, видами спорту).
Сучасні методики дозволяють встановити рівень здоров'я студентів. Один з них розроблений ВНІІЦ профілактичної медицини Мінохорони здоров'я РФ [12]. Вона заснована на вимірах резервів здоров'я організму і включає виміри таких показників: вік, зріст, маса, систологічний тиск (СТ), діастологічний тиск (ДТ), частота серцевих скорочень (ЧСС). Залежно від величини індексу здоров'я виділяють групи студентів з дуже низьким, низьким, середнім, високим і дуже високим показником здоров'я.
Результати наших досліджень за названою методикою і інформацією медпункту університету показують, що серед обстежених дуже високий показник здоров'я має 5% студентів, високий - 20%, середній - 15%, нижче середнього і низький рівень здоров'я виявлено у 60% обстежених студентів. Ці дані збігаються з аналогічними для інших ВНЗ [13].
Це можна пов'язати з такими чинниками:
- різке погіршення соціальних умов життя;
- проживання в умовах неповноцінного харчування (несвоєчасне харчування, обмежене харчування, некалорійне, незбалансоване харчування та ін.);
- екологічні умови;
- недостатня валеологічна освіта;
- куріння, уживання алкоголю і навіть наркотичних препаратів;
- перевантаженість навчального процесу, робота на комп'ютерах;
- відсутність елементів здорового способу життя;
- недостатня участь і активність студентів на заняттях фізичною культурою, у спортивних секціях і навіть ігнорування останніми.
Названі чинники призводять до того, що в студентів розвивається синдром хронічної втоми, депресивних станів (утрата життєвих цілей, конфліктність, агресивність, асоціальна поведінка).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок