Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методика формування навичок та вмінь писемного мовлення із застосуванням психолінгвістичної моделі висловлювання

Методика формування навичок та вмінь писемного мовлення із застосуванням психолінгвістичної моделі висловлювання

Назва:
Методика формування навичок та вмінь писемного мовлення із застосуванням психолінгвістичної моделі висловлювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,20 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Методика формування навичок та вмінь писемного мовлення із застосуванням психолінгвістичної моделі висловлювання
2. Модель покрокового навчання писемного мовлення за психолінгвістичною моделлю висловлювання
Створення методики покрокового навчання писемного мовлення
передбачає, в першу чергу, характеристику запропонованих кроків, операцій, які вони містять, та обгрунтування їхньої послідовно-сті. Крім того, серед завдань, вирішення яких вимагає дана система, виділяють наступні: І/ виявлення особливостей покрокової методики навчання кожної КМФ; 2/ створення си-стеми пам'яток, що містять правила, характеристики явищ, впра-ви, призначені для оволодіння ними, приклади та iн.
При формуванні методичної системи покрокового навчання ПМ та його композиційно-мовленнєвих форм ми свідомо випускаємо з уваги жанри та функціональні стилі. Це пов"язано, з одного бо-ку, з універсальним застосуванням елементів КМФ у різних жанрах письмової комунікації, а з іншого, з тим що метою застосування даної си-стеми є формування у студентів вищої мовної школи комунікативної компетенції з загаль-ної специфіки організації та використання вказаних форм.
Отже, нашим першочерговим завданням є виявлення специфіки кроків писемного мовлення, співвіднесення їх змісту з відповідними мовленнівими діями психолінгвістичної моделі висловлювання та порівняння з аналогічними кроками, що виявлені у методичній літературi /якщо такі аналоги існують/. Ми дотримуємось традиційно ві-домих етапів ПМ, серед яких: етапи підготовки до ПМ, письма та редагування. Грунтуючись на вказаних етапах, ми розробили покрокову систему, окремі кроки якої є складовими цих етапів, зумовлюються характером та послідовністю мовленнєвих операцій психолінгвістичної моделі висловлювання, і тому є необхідними та достатніми для ефективного навчання ПМ студен-тів ІІІ курсу вищої мовної школи. При цьому студенти ознайомлюються з цими етапами у вигляді загального визначення, а потім і з кроками, що їх складають, наочно, у вигляді таблиці 1 (Етапи та кроки писемного мовлення) .
Таблиця 1
Stages and steps of writing process
STAGES | STEPS
I Prewriting | /Writing task/
Defining a purpose you want to realize in writing and an object you are going to write about.
Making a decision about an appropriate speech type or their combination to embody the purpose and the object best.
Defining the peculiar features of the speech type or their combination chosen (text structure, content of the text parts, etc).
Generating ideas to form the text with the help of special techniques, chosen according to the main speech type.
Developing and connecting ideas according to the speech type or their combination chosen.
II Writing |
Writing the first draft.
Its development, or writing more drafts, and at last writing the final version.
III Revising | 1. Revising the writing purpose and the object.
2. Revising the content, coherence, etc.
3. Proofreading for errors.
Розглянемо докладніше загальний перелік кроків, про які вже йшлося у попередньому параграфі. Серед них варто виділити такі:
І/ З'ясування мети, предмета висловлювання та уточнення адресата мовлення (Defining a purpose you want to realize in writing and an object you are going to write about).
Сутність цього кроку полягає у формуванні у студентів навичок з"ясування комунікативних цілей та предмету мовлення, які найадекватніше відповідають поставленому завданню та мовленнєвій ситуації. Відповідно, цей крок є передумовою виявлення ними взаємозв‘язку мети і предмета з конкретною формою ПМ або певною ком-бінацією таких форм. Наслідками вибору певної КМФ писемного мов-лення є можливість ефективного визначення на подальших кроках навчання логіко-композиційної структури майбутнього твору, особливостей його плану-вання, синтаксису, відбору лексики, характеру необхідної додат-кової інформації тощо. Ця думка, як вже зазначалось у попередньому розділі, підтверджується і рядом методистів. Т.Т.Ямчинська, наприклад, зазначає, що семантична та структурна організація тексту підпорядковується реалізаціі його прагматичних цілей, що i зумовлюе домінування його прагматич-них аспектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Методика формування навичок та вмінь писемного мовлення із застосуванням психолінгвістичної моделі висловлювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок