Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> дума “Втеча трьох братів із города Азова, з турецької неволі

дума “Втеча трьох братів із города Азова, з турецької неволі

Назва:
дума “Втеча трьох братів із города Азова, з турецької неволі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,23 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Конспект уроку українського читання в 8 класі
Урок теми: “Усна народна творчість”
Тема: дума “Втеча трьох братів із города Азова, з турецької неволі”
Мета. Формувати інтерес до самостійного читання книжок, розширювати коло читацьких інтересів.
Закріплювати та поглиблювати знання учнів про усну народну творчість.
Перевірити усвідомлення учнями змісту думи.
Удосконалювати вміння визначати тему та головну думку твору.
Розвивати словесно-логічне мислення, пам’ять.
Коригувати довільну увагу, мовлення. Використати можливості уроку для виховання доброти, милосердя, прагнення допомагати іншим, мужності, справедливості.
Обладнання. Записи на класній дошці (дата теми уроку), слова для загалькорекційної частини. Виставка книг усної народної творчості. Книги. Таємниці віків.
Тип уроку. Урок обговорення самостійно прочитаного твору.
Хід уроку
І. Підготовчий етап.
Організаційна частина.
(Привітання з учнями. Перевірка готовності учнів та класного приміщення до уроку).
Загальнокорекційна частина.
Гра “Назви “зайві” слова”.
На класній дошці прикріплені картки із словами:
прислів’я, загадка, пісня, оповідання, дума, приказка, повість, казка.
Прочитайте слова, записані на дошці.
Скажіть, які з цих слів є “зайвими”?
Чому ці слова “зайві”?
(Тому, що оповідання і повісті пишуть письменники, а всі інші твори склав народ, тобто, це види усної народної творчості).
ІІ. Основний етап.
Актуалізація опорних знань.
Коли виникла усна народна творчість?
Які є види усної народної творчості?
Що таке пісня?
Які є види народних пісень?
Перелічіть пісні, які ми читали.
Що таке дума?
Яку думу ми читали?
Як у давнину передавалась усна народна творчість?
А звідки зараз ми черпаємо перлини народної творчості?
Аналіз виставки книг усної народної творчості.
Ідуть віки, минають тисячоліття, але усна народна творчість супроводжує нас все життя.
І ось тепер ми полинемо в далеке минуле, торкнувшись сторінок книг, які є перед нами. Це не просто книги, а дорогоцінний скарб, який ми повинні берегти.
Пропоную розглянути виставку книг, і з назв зсувати про що в ній йдеться.
Повідомлення теми і мети уроку.
Який твір вам потрібно було прочитати?
Так, тема сьогоднішнього уроку – дума “Втеча трьох братів з города “Азова, з турецької неволі”.
Мотивація навальної діяльності учнів.
Для того, щоб більше дізнатися якими були наші предки, якою ціною вони здобували бажану волю, сьогодні на уроці ми будемо аналізувати думу “Втеча трьох братів із города Азова, з турецької неволі”.
Запис дати в теми уроку на класній дошці, учні – у зошитах.
Запитання учням для перевірки усвідомлення прочитаного.
Про які часи розповідається удумі?
Хто є головними героями думи?
Звідки втікали три брати?
Що просив братів молодший брат?
Чому брати відмовилися допомогти молодшому братові?
Про що свідчить вчинок братів?
Що розчулило серця старшого і середущого братів?
Як середущий брат вирішив допомогти молодшому братові?
У чому проявляється жорстокість старшого брата?
З чого видно, що старший брат жадібний?
Що подумав молодший брат, коли побачив шматки китайки?
Що сталося з молодшим братом?
Чому брати вирішили сказати батькам неправду?
Що сталося з братами?
Як ви розумієте рядки думи:
Полягла двох козаків голова вище ріки Самарки,
А третя у Савур –могилі.
А слава сяя не умре і не поляже
Однині і до віка...
Фізкультхвилинка.
Комплекс вправ.
Виконується в положенні стоячи.
Руки вгору. Потягніться тілом, Руки опустіть.
Положення голови злегка міняйте, повертайте бороду вправо, вліво, вгору (2 рази).
Руки в сторони, вгору і знову в сторони – вдих, вниз – видих.
Повороти тулуба вправо, вліво.
Руки витягніть вперед. Присідання.
Вибіркове читання.
Знайдіть і прочитайте, що відповіли брати на прохання молодшого брата допомогти йому.
Знайдіть і прочитайте, як вирішив допомогти молодшому братові середущий брат.
Знайдіть і прочитайте, що відповів старший брат на прохання середущого брата.
Знайдіть і прочитайте, як загинув молодший брат.
Знайдіть і прочитайте, якою була смерть двох інших братів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: дума “Втеча трьох братів із города Азова, з турецької неволі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок