Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Права дитинства.

Права дитинства.

Назва:
Права дитинства.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Дивись не забудь, людиною будь – права дитинства (урок)


Тема. Права дитинства.
Мета: познайомити учнів з основними положення Кон-венції ООН «Про права дитини»; навчити правильно реалізовувати свої права; виховувати в уч-нів поважне ставлення до власної особистості та інших.
Обладнання: Конвенція ООН «Про права дитини», чисті аркуші паперу, фломастери.
Хід заняття
Запитання до учнів.
Коли утворилась Організація Об'єднаних Націй (ООН)? Яка мета цієї організації?
Творче завдання «Що мені потрібно для щастя».
Учитель роздає учням чисті аркуші паперу і пропо-нує скласти список того, що, на їхню думку, необхідно для щасливого дитинства. Наприклад, батьківська ласка, рідшій дім, друзі, солодощі, іграшки, медична допомо-га, комп'ютер, книги, театр, відпочинок, розваги, школа, спорт.
Слово вчителя.
1989 року представники урядів розвинутих країн, у тому числі й наша Україна, яка на той час перебувала у складі Радянського Союзу, підписали Конвенцію про пра-ва дитини.
Конвенція — це угода, договір між державами з певних питань. У даному випадку — з питань прав дітей. Підпи-савши цей документ, уряди домовилися охороняти права дітей, які живуть на територіях цих держав.
У Конвенції визначено, що дитиною вважається лю-дина, якій ще не виповнилося 18 років, що всі діти наро-джуються вільними і рівними у своїх правах і що не мож-на їх піддавати дискримінації через національну, етнічну, релігійну, расову ознаки, а також через стать, політичні переконання.
Які ж права дитини визначені Конвенцією? (Читає уч-ням основні положення Конвенції про права дитини.)
«Дитина незалежно від її раси, національності, кольору шкіри, статі, мови, релігії, етнічного чи соціального похо-дження, майнового стану, стану здоров'я, незалежно від її батьків та її законних опікунів має право:—
на життя;—
на ім'я та набуття громадянства;—
знати своїх батьків;—
на збереження своєї індивідуальності;—
підтримувати взаємини з обома батьками, якщо ті розлучилися;—
висловлювати свої погляди і думки з усіх питань;—
одержувати і передавати інформацію (за винятком певних обмежень);—
на свободу думки, совісті й релігії; —
на свободу об'єднань і товариств у мирних цілях;—
на особисте і сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції;—
на захист від посягань на особисте життя, честь і гід-ність;—
на повноцінне і достойне життя, на піклування з ме-тою догляду за нею;—
на користування благами соціального забезпечення;—
на освіту, відпочинок і дозвілля;—
на рівень життя, необхідний для фізичного, розумо-вого, духовного, морального і соціального розвитку дитини;—
на захист від економічної експлуатації і від вико-нання будь-якої роботи, яка може завдавати шкоди її здоров'ю чи розумовому, фізичному, духовному, моральному, соціальному розвитку;—
на захист від незаконного зловживання наркотиків, психотропних речовин, від усіляких форм сексуаль-ної експлуатації та сексуальних розбещень;—
на гуманне поводження, на захист від незаконного чи свавільного позбавлення волі, свободи;—
на негайний доступ до правничої допомоги і на таке поводження, яке сприяє розвитку у дитини почуття гідності й значущості, зміцнює в ній повагу до прав людини і її свобод, сприяє виконанню нею корисної ролі в суспільстві.
Творче завдання «Я маю право!»
Учитель поділяє учнів на групи і роздає групам карт-ки, на яких написано по одній статті Конвенції про права дитини.
За кілька хвилин учні мають пояснити своїми словами статті Конвенції і навести життєвий приклад, що відобра-жає дію цієї статті.
Бесіда.
Порівняйте ваш перелік потреб і бажань та короткий виклад Конвенції.
Чи є якісь відмінності між двома текстами? У чому вона полягає?
Як ви гадаєте, чому ООН вважала за необхідне скласти перелік прав дитини?
Як ви гадаєте, чому Конвенція є переліком потреб ди-тини, а не бажань?
Як ви гадаєте, навіщо нам знати наші права?
Творче завдання «Пропагування прав»
Учитель роздає групам учнів чисті аркуші та фломас-тери і пропонує намалювати плакат, який би пропагував яке-небудь право дитини, зазначене Конвенцією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Права дитинства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок