Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль та місце естетики в системі професійної підготовки інженерів

Роль та місце естетики в системі професійної підготовки інженерів

Назва:
Роль та місце естетики в системі професійної підготовки інженерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,10 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Роль та місце естетики в системі професійної підготовки інженерів


Сьогодні, у зв’язку з тенденцією до вузької спеціалізації професійної, зокрема, технічної освіти, скорочуються години відведені на естетичний розвиток особистості. Внаслідок цього ми спостерігаємо не лише падіння рівня успішності серед студентів, але й їх особистісної та професійної культури. Це, в свою чергу, відображається і на загальному стані в науково-технічній та промислово-економічній сферах діяльності людини. Тому, потрібно залучати в систему інженерної освіти засоби, які сприятимуть естетичному розвитку майбутнього інженера, що є необхідною умовою професійної підготовки.
Зв’язок проблеми з важливими теоретичними і практичними завданнями. Гуманізація праці потребує пристосування механіки до психічних та фізичних можливостей людського організму. Тому важливим завданням інженерів є створення таких конструкцій машин, які б були зручними у застосуванні та створювали робочий настрій.
Аналіз актуальних досліджень і публікацій з проблеми.
Серед досліджень з даної проблеми важливе місце займають роботи Л. Безмоздіна, В. Андрущенка, В. Кременя, І. Зязюна, О.Романовського, О.Пономарьова. Досліджуючи вплив науково-технічного прогресу на духовний світ людини, вони вказують на необхідність естетизації технічної освіти, яка на їх думку, знаходиться під загрозою дегуманізації [1, 2].
Отже, мета статті полягає у пошуці шляхів вирішення даної проблеми.
Термін «естетика» перекладається з давньогрецької мови як відчуття або почуття. Але для чого інженеру потрібні почуття, якщо техніка передбачає лише холодний розрахунок? На перший погляд це може здатися саме так. Однак, як зазначає Л. Безмоздін, діяльність інженера потребує великої творчої уяви, фантазії, інтуїції, тобто розвиненої естетичної здатності фахівця. Вже давно відомо, що краса технічних виробів тісно пов’язана з раціональністю та економічністю їх конструкцій. Тому, естетика для конструктора не є звичайною декорацію, без якої можна легко обійтися.
Важливу роль в технічній діяльності інженера відіграє художнє конструювання. Воно передбачає синтез техніки та естетики для створення сучасних надійних конструкцій, призначених для різних сфер життєдіяльності людини. Отже, технічна освіта має готувати спеціаліста нового профілю – художника-конструктора, в якому наукові знання інженера поєднуватимуться з естетичним смаком художника. Але для цього потрібна міцна матеріально-технічна база, яка на жаль, практично відсутня в нашій країні. Тому перш за все необхідно створити умови для відповідної підготовки майбутніх фахівців.
Важливе місце в естетичному розвитку особистості відіграє мистецтво. Головною його особливістю є те, що воно відображає правду життя, яка є важливим компонентом у діяльності інженера. Адже він має створювати машини, які б за своїми технічними характеристиками відповідали суспільним запитам. Тому інженер повинен цікавитися не лише технічними новинками, але також відвідувати театри, виставки, екскурсії. Це дасть йому змогу краще розуміти ті завдання, які ставить перед ним науково-технічний і соціальний прогрес. Окрім того, мистецтво, за словами С. Міхалкова, формує здатність до творчості, що є необхідною у будь-якій професії. Це відбувається шляхом активізації як емоційно-вольової сфери особистості, так і розумової. Під впливом мистецтва формується особистість. Самовключаючись в «чуже життя», вона реалізує свої творчі здібності та духовні можливості [3, с. 25].
Мистецтво покликане виявити в людині її приховані здібності, які в силу певних обставин не були задіяні. За їх допомогою майбутній фахівець отримує змогу втілити свої задуми в життя. Велику роль у цьому процесі відіграє педагогічна творчість, що покликана збуджувати в особистості цікавість до знань, а разом з тим і бажання до творчого самовираження.
Важливу роль в естетизації наукових знань відіграє естетичне переживання. «Наукові знання, засвоєння котрих супроводжується естетичним переживанням, не просто складають частину емоційного багажу студента, а стають його переконаннями, складають частину особистого світобачення, духовного «Я»», – зазначає Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роль та місце естетики в системі професійної підготовки інженерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок