Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Комп'ютерні системи тестування на основі технології трирівневих баз даних

Комп'ютерні системи тестування на основі технології трирівневих баз даних

Назва:
Комп'ютерні системи тестування на основі технології трирівневих баз даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,93 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Комп'ютерні системи тестування на основі технології трирівневих баз даних


Використання комп'ютерних програм для проведення такої форми контролю знань як тестування стає все більш поширеним явищем. Комп'ютерні системи тестування (КСТ) використовуються як окремо, так і як складові частин інших систем – дистанційних систем навчання, електронних підручників тощо [1, 2]. Об'єктивність отриманих за допомогою КСТ результатів залежить від двох чинників: професійно складених тестових завдань та якості КСТ, яка використовується. Відсутність єдиних вимог до КСТ призвела до появи великої кількості програм, багато з яких не відповідають сучасним потребам. Тому є актуальною розробка якісних систем тестування.
Методиці розробки тестових завдань присвячено багато робіт, серед яких слід виділити [3, 4]. Загальна класифікація педагогічних програмних продуктів наведена у статті [5]. Стрімкий розвиток інформаційних технологій та засобів комунікації полегшив доступ користувачів до мережі Інтернет та надав можливість отримання інформації та знань на відстані [2, 6, 7]. Тому, розробляючи комп’ютерні системи тестування, слід враховувати як сучасні тенденції у методиці тестування, так і останні можливості в інформаційних технологіях.
Мета цієї статті – провести аналіз існуючих КСТ, класифікувати їх залежно від архітектури бази даних (БД), яка використовується, та визначити найкращу архітектуру для використання в сучасних КСТ з точки зору навчального процесу та сучасних інформаційних технологій. Як приклад розглянуто розроблену автором КСТ – «Інформаційна система ВНЗ 2.0.1».
Аналіз сучасного стану програмного забезпечення (ПЗ) для тестування показав, що КСТ можна поділити на декілька категорій, а саме:
1. Клієнтські програми встановлюються на кожну машину користувача окремо. Файли з тестовими завданнями та результати зберігаються також на цих машинах (використовується централізована архітектура або БД взагалі відсутня).
2. Клієнтські програми встановлюються на кожну машину користувача окремо, а файли з тестовими завданнями та результати зберігаються на окремому сервері (використовується клієнт-серверна технологія).
3. Як клієнтська програма використовується web-браузер, сервером додатків є web-сервер, а всі дані зберігаються у БД за допомогою системи керування базами даних — СКБД (використовується технологія трирівневих БД).
КСТ, які відносяться до першої категорії, доцільно розробляти або використовувати лише у навчальних закладах, дисплейні класи яких працюють під керуванням MS-DOS чи подібних систем або за відсутності локальної мережі. До цієї категорії можна віднести такі програми: MyTest http://mytest.klyaksa.net/, MultyTest http://pavel.przone.ru/testing.html.
Програми, які відносяться до другої категорії, на відміну від програм першої категорії, забезпечують централізоване зберігання та обробку даних — усі дані зберігаються на одному комп’ютері, що полегшує резервне копіювання, оновлення інформації, створення обмежень для запобігання несанкціонованому доступу до даних. За певних умов до цієї категорії можна віднести програму Expert [8].
Найбільш перспективними є системи, які створено саме на основі технології трирівневих БД (рис. 1). Такі системи мають багато переваг, перед системами тестування першої та другої категорій, а саме:
зручність у разі оновлення ПЗ — оновлення ПЗ здійснюється лише на сервері, що потребує менше часу та зусиль, а також полегшує супровід системи;
легкість масштабування — для того щоб провести тестування у новому класі, не потрібно встановлювати будь-яке додаткове ПЗ. Усе що вам потрібно – web-браузер, який присутній у будь-якій операційній системі (ОС), та доступ до сервера за допомогою локальної мережі;
кросплатформеність — система не залежить від типу операційної системи, яку встановлено на машині користувача, що дозволяє використовувати як старенькі Pentium — 75 під керуванням Windows 95/98, так і сучасні Core 2 Duo або Athlon X2 під керуванням Windows 2000/XP/Vista або сучасного Linux і навіть Apple Macintoch під керуванням MacOS.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Комп'ютерні системи тестування на основі технології трирівневих баз даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок