Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вища освіта України і Болонський процес

Вища освіта України і Болонський процес

Назва:
Вища освіта України і Болонський процес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,13 KB
Завантажень:
1073
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
на тему:
“ Вища освіта України і Болонський процес ”


План
Вступ
1. Болонський процес як засіб інтеграції та демократизації вищої освіти
2. Удосконалення вищої освіти України у контексті вимог Болонського процесу
3. Запровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих навчальних закладах України
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Розвиток України визначається у загальному контексті Європейської інтеграції з орієнтацією на права людини, права національних меншин, лібералізацію, свободу отримання освіти будь-якого рівня, що є невід’ємним атрибутом громадянського демократичного суспільства.
Інтеграційний процес полягає у впровадженні європейських норм і стандартів в освіті, науці і техніці, поширенні власних культурних і науково-технічних здобутків у ЄС.
Соціально-економічні та політичні зміни в суспільстві, зміцнення державності України, входження її в цивілізоване світове співтовариство неможливі без структурної реформи національної системи вищої освіти, конкурентоспроможності фахівців з вищої освіти.
Значущість освіти і науки у суспільному розвитку країни визначаються як об’єктивними тенденціями загальносвітового розвитку, так і тісно пов’язаними внутрішньодержавними процесами.
Перехід людства від індустріального виробництва до науково-інформаційних технологій, а потім і формування суспільства високого інтелекту об’єктивно висуває науку як найбільш пріоритетну сферу, що продукує нові знання та освіту, долучає до цих знань суспільство в цілому і кожну людину зокрема. Саме від рівня інтелектуального розвитку людини більшою мірою залежатиме успіх будь-якої виробничої діяльності і, взагалі, будь-якої сфери життєдіяльності.
Необхідність реформування системи освіти України, її удосконалення і підвищення рівня якості є найважливішою соціокультурною проблемою, яка значною мірою зумовлюється процесами глобалізації та потребами формування позитивних умов для індивідуального розвитку людини, її соціалізації і самореалізації в світі.
Однією з передумов входження України до єдиної Європейської зони вищої освіти є реалізація системою вищої освіти України ідей Болонського процесу.
1. Болонський процес як засіб інтеграції та демократизації вищої освіти.
Починаючи з 1998 року, європейське освітнє співтовариство активно консолідується задля реалізації освітньої концепції Болонського процесу: формування на перспективу загальноєвропейської системи вищої освіти, яка ґрунтується на спільності фундаментальних принципів її функціонування.
“ Болонським процесом ” в останні роки називають діяльність європейських країн, яка спрямована на те, щоб зробити узгодженими системи вищої освіти цих країн. Основний зміст Болонської декларації, ухваленої 19 червня 1999 р., полягає в тому, що країни-учасниці зобов’язалися до 2010 року привести свої освітні системи у відповідність до єдиного стандарту.
Ключовими позиціями щодо створення єдиного Європейського освітнього і наукового простору є:
1. Введення двоциклового навчання.
Запропоновано ввести два цикли навчання. Перший триває від 3-ох до 4-ох років і завершується здобуттям академічного ступеня. Навчання упродовж другого циклу може передбачати отримання ступеня магістра (через 1–2 роки навчання) або докторського ступеня ( за умови загальної тривалості навчання 7–8 років).
2. Запровадження кредитної системи.
Пропонується запровадити в усіх національних системах освіти технологію обліку трудомісткості навчальної роботи у кредитах. За основу рекомендується прийняти ECTS ( європейська система перезарахування кредитів), зробивши її системою накопичення, здатною працювати в рамках концепції “навчання впродовж усього життя”.
3. Контроль якості освіти.
Передбачається створення акредитаційних агентств, незалежних від національних урядів і міжнародних організацій. Оцінка визначатиметься не тривалістю або змістом навчання, а тими знаннями, уміннями і навичками, що отримали випускники.
4. Розширення мобільності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Вища освіта України і Болонський процес

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок