Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасний учитель

Сучасний учитель

Назва:
Сучасний учитель
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Сучасний учитель


Діяльність кожної людини має бути цілеспрямованою.
Кожна людина ставить у житті перед собою певну мету і планує свою діяльність так, щоб досягти цієї мети. Діяльність вчителя це особливий вид діяльності, тому що учителю потрібно ставити не тільки загальну мету майбутнього, а й щоденну, поурочну мету. Т. т. кожен день вчитель має ставити і досягти мети. Діяльність вчителя – урок.
Проблема цілеспрямованої діяльності людини не нова. Вона зводиться до твердження: без мети немає діяльності, без мети – немає результату. Ціль виступає як чинник, що обумовлює спосіб і характер діяльності, вона визначає відповідні засоби її досягнення, вона є не тільки спроектованим кінцевим результатом, а й вихідним побудником діяльності. Чіткість мети допомагає знайти в роботі «головну ланку» та зосередити на ній зусилля начального процесу. Функціонуванням освітньої системи є урок.
Урок – це така організаційна форма навчальної роботи в школі, за якою вчитель, у рамках точно встановленого розкладом вирішує певні навчально-виховні завдання.
Урок є частиною навчально-виховного процесу і на нього, як і на навчально-виховний процес, впливають:
1) зміни, що відбуваються в суспільстві, які обумовлюють соціокультурні, економічні умови для розвитку всіх його сфер, у тому числі і освітньої;
2) державне замовлення школі на підготовку майбутніх громадян, здатних задовольнити актуальні потреби суспільства;
3) державні стандарти і програми з їх цілями і предметним змістом;
4) сучасні педагогічні концепції з їх цілями, принципами, технологіями навчання.
Крім зазначених чинників на структуру і результативність уроку мають вплив особистість учителя, його стиль спілкування з учнями, рівень фахової підготовки, ступінь володіння методичними прийомами та вміння враховувати, під час управління навчальною діяльністю, психологічні особливості кожного учня.
Сьогодні вітчизняні та зарубіжні вчені поряд з традиційним уроком виділяють ще й такі форми організації навчального процесу, як: інтегрований урок, лекційно-семінарські або лекційно-практичні заняття, проектні заняття, творчі майстерні, автономне навчання та вільна робота учнів. Кожен із цих типів занять має особливості в організації та змістовному наповненні.
Сучасний учитель спрямовує свою діяльність на пошук та застосування нових типів уроків і нових форм організації навчальної діяльності учнів з метою розв’язання основних проблем уроку. А саме:
проблему, пов’язану з колективним способом організації навчання й індивідуальним характером сприймання кожного учня;
проблему, пов’язану з організацією прямого та зворотного зв’язку між учителем та учнем. Її сутність полягає у тому, що прямий зв’язок (учитель-учень) є регулярним, а зворотній –епізодичний.
Це призводить до зниження здатності учителя управляти навчальним процесом.
проблему, що виникає внаслідок протиріччя між вербальним характером навчання, під час якого учні слухають, читають, спостерігають, розв’язують запропоновані вчителем завдання, і завданнями різнобічного розвитку молоді, здатної до творчого мислення, перетворюючої діяльності учнів, яка має власну громадянську позицію;
проблему, пов’язану з реальним обсягом конкретного навчального матеріалу, який необхідно засвоїти в межах програми, часом, необхідним для його вивчення, та тривалістю уроку. Наслідком її існування є: перевантаження учнів, яке призводить до погіршення стану їх здоров’я; спарення уроків; застосування методик «занурення» в навчальний предмет та інше.
Ступінь розуміння та розв’язання цих проблем суттєво впливає на ефективність уроку.
Сучасний урок – це урок демократичний. Він проводиться не для учнів, а разом з ними. Його характеризує не навчання словом, а навчання справою.
У підготовці та проведенні уроку вчитель виконує функції сценариста, режисера, постановника та водночас є виконавцем головної ролі в написаному ним творі. У процесі виконання цих ролей у діяльності вчителя вчені (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сучасний учитель

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок