Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОГО стилю ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОГО стилю ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОГО стилю ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,93 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 371.12:316.454.52
Дубовик С.М., Київський національний економічний університет
Дубовик Світлана Миколаївна, викладач кафедри педагогіки та психології Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОГО стилю ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ
У статті обґрунтовано психолого-педагогічні умови формування продуктивного стилю педагогічного спілкування у майбутніх викладачів.
Psychological and pedagogical conditions of the formation of efficient style of future teachers' pedagogical communication are substantiated in the article. Як показують результати аналізу наукових досліджень (А.В.Коломієць [13], В.А.Горяніна [5] та ін.), учені не розглядали психолого- педагогічних умов формування продуктивного стилю педагогічного спілкування. У зв'язку зі сказаним, одним із завдань нашого дослідження стало вирізнення вказаних умов.
З метою вирішення вказаного завдання доцільно, на нашу думку, в першу чергу, проаналізувати існуючі наукові підходи щодо умов формування індивідуального стилю спілкування.
Так, А.А.Коротаєв і Т.С.Тамбовцева, з огляду на результати проведених ними досліджень, виділяють певні умови формування індивідуального стилю педагогічного спілкування, а саме: ступінь сформованості педагогічних поглядів і соціально-ціннісних педагогічних настанов особистості; усвідомлення тими, хто навчається, власних особистісних властивостей з точки зору завдань педагогічного спілкування; сформованість настанов на самовиховання в сфері цього спілкування [15, с. 79].
У інших своїх роботах, вивчаючи характер зв'язку операцій педагогічного спілкування з властивостями різних рівнів індивідуальності, вони приходять до таких висновків:
підтверджується положення психологічної школи В.С.Мерліна про те, що формуванню індивідуального стилю педагогічного спілкування сприяє позитивне ставлення до діяльності;
вказаний стиль формується на основі самостійного вибору вчителем комунікативних операцій [14, с. 68].
Водночас А.Г.Ісмагілова, працюючи в руслі наукової концепції В.С.Мерліна, відмічає, що важливою умовою формування індивідуального стилю педагогічного спілкування є розвинутий рівень суб'єктивного контролю [7, с. 2].
Цікаве дослідження умов формування вказаного стилю здійснила Г.М.Мешко [19]. Ці умови вона поділяє на три групи, а саме: особливості індивідуально-особистісних властивостей майбутніх вчителів, соціально- психологічні та організаційно-діяльнісні умови. До першої з указаних груп дослідниця включає: психодинамічні властивості педагога, що обумовлюють загальну індивідуально-типологічну динаміку поведінки у спілкуванні; елементи професійно-педагогічної спрямованості, які визначають мотиваційно-ціннісні тенденції у розвитку індивідуального еталона стилю; здатність організовувати і здійснювати педагогічне спілкування відображає рівень розвитку комунікативних здібностей і компетентності, техніку педагогічного спілкування; самосвідомість і самооцінку; високу духовну культуру і творче мислення [19, с. 50].
До соціально-психологічних умов, які впливають на формування індивідуального стилю педагогічного спілкування у майбутніх учителів, Г.М.Мешко відносить: взаємовідносини зі студентами-однокурсниками, з викладачами, учителями-наставниками під час проходження педагогічної практики [19, с. 53-54].
Організаційно-діяльнісні умови, на думку Г.М.Мешко, включають особливості організації навчально-професійної діяльності студентів та їх самодіяльності з метою самовдосконалення [19, с. 56].
Близьким до роботи Г.М.Мешко є підхід до вирізнення умов формування індивідуального стилю професійного спілкування в роботі С.В.Капітанець [8]. Так, указані умови вона поділяє на такі групи: індивідуально-психологічні, організаційно-діяльнісні та соціально- психологічні.
Індивідуально-психологічні умови формування досліджуваного С.В.Капітанець стилю професійного спілкування включають таке: психодинамічні особливості курсантів, що визначають загальну динаміку поведінки у професійному спілкуванні; елементи професійної спрямованості особистості; комунікативні риси характеру, пов'язані з характеристиками особистісного стилю професійного спілкування, і комунікативні здібності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОГО стилю ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок