Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат українською: Вади вимови звуків „Л”, „Ль”, „Р” „Рь” та методика їх подолання

Загрузка...

Вади вимови звуків „Л”, „Ль”, „Р” „Рь” та методика їх подолання / сторінка 5

Назва:
Вади вимови звуків „Л”, „Ль”, „Р” „Рь” та методика їх подолання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,97 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Наслідуванням таку вібрацію утворити важко, те-му здебільшого вдаються до механічної допомоги. Суть її полягає в тому, що кульковим зондом або гортанним дзеркальцем малого діаметра (чи іншим предметом) викликають вібрацію кінчика язика. Це досягається рухами зонда вгору-вниз або вправо-вліво (під кінчиком язика). Щоб вібрація була при-родною, доторкуватись до кінчика язика треба в мо-мент видихання струменя повітря. Добре, якщо ви-дих повітря поєднуватиметься з голосом (звуком, що нагадує дзижчання мухи).
Поширений спосіб використання інших звуків. Здебільшого логопеди користуються звуком д або спо-лученням його з голосним (адд, дда, дде). Можна ско-ристатися звуком з або ж (за умови, що ці звуки добре вимовляються дитиною).
Звук з краще використовувати в тих випадках, ко-ли кінчик язика під час вимови добре піднімається вгору, а звук ж — навпаки, коли кінчик язика опу-скається до зубів. Проте слід звернути увагу учнів на те, що звук має лише нагадувати з, при вимові якого кінчик язика змикається з нижніми різцями, а коли вимовляється р, він піднімається до верхніх альвеол. Для вимовляння ж кінчик язика піднімається до твер-дого піднебіння, а для р - - опускається нижче до альвеол і навіть зубів. Звуки з і ж можуть викорис-товуватися також у сполученнях типу; зза, азз, жжа, ажж, дз, дж, дза, джа, адза.
Щоб викликати вібрацію кінчика язика, у момент вимовляння звука (звукосполучення) роблять коли-вальні рухи під піднятим угору широким кінчиком язика. Учень весь час має стежити за тим, щоб кінчик язика утримувався в піднятому до альвеол по-ложенні.
На практиці інколи використовують і інші звуки (т, с, ш). Але в такому випадку замість дзвінкого (со-норного) викликається глухий, який потім доводить-ся озвучувати. Такий спосіб не дуже ефективний.
Формування правильної артикуляції пом'якшеної фонеми після того, як сформована артикуляція твер-дого р, відбувається порівняно легко, здебільшого до-сить твердий р сполучити з голосним і дати склади та слова з цими складами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Вади вимови звуків „Л”, „Ль”, „Р” „Рь” та методика їх подолання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок