Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Досвід американських літніх шкіл у формуванні інтеркультурної ментальності

Досвід американських літніх шкіл у формуванні інтеркультурної ментальності

Назва:
Досвід американських літніх шкіл у формуванні інтеркультурної ментальності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,91 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Досвід американських літніх шкіл у формуванні інтеркультурної ментальності


Характерними ознаками розвитку сучасного світу є глобалізація та інтернаціоналізація суспільства. Маючи на увазі глобалізацію як розвиток світової системи із взаємозалежними процесами, які стосуються не тільки окремих держав, а й всього людства, все більш стає необхідним та важливим інтернаціональне виховання. Само поняття інтернаціонального виховання знайоме нам ще з дитинства, коли дітей знайомлять з життям різних народів, вчать розуміти й поважати їхні звичаї, традиції, літературу, мистецтво й культуру. Воно пронизує весь навчально-виховний процес школи.
Сьогодні, наша планета, яка ще п”ять століть тому характеризувалася високим рівнем расових, мовних та етнічних відмінностей, об”єднана завдяки масовій міграції між континентами. Більшість країн , в тому числі й Україна, є полікультурними (багатокультурними) суспільствами громадяни яких пов”язані з іншими частинами світу через расові, етнічні, мовні ознаки, релігійні та культурні традиції.
Полікультурність сучасного суспільства – головний чинник, що визначає необхідність введення принципу інтеркультурності в освіту.
Усвідомлення полікультурного характеру європейського суспільства і необхідності інтеркультурної освіти проходило під впливом двох хвиль економічної і політичної міграції (60-70-х і 70-80-х рр.), які призвели до появи в європейських країнах великих мігрантських общин з Африки, Азії, Карибського басейну, країн Східної Європи: вони принесли свою культуру, звичаї, релігію, мову і т.д., що відрізняються від європейських.
У багатокультурних (полікультурних ) суспільствах утвердилась політика культурного плюрализму в галузі національних відносин, яка характеризує такий стан в країні, коли різні етнічні та расові групи в державі мають можливість рівноправно співіснувати, не втрачаючи при цьому своєї культурної самобутності. Всі культури визначаються своєрідними і рівноцінними. Держава однаково виражає та охороняє інтереси, поважає і підтримує законні права всіх національностей.
У США і в Канаді , наприклад, культурний плюрализм склався в процесі протиборства з політикою асиміляції націй (мається на увазі політика так званого “плавильного казана” Америки 60-х років, коли всі нації намагалися переплавити в одну). З кінця 60-х років культурний плюрализм став основою національної державної політики цих країн, а згодом і більшості інших полікультурних держав світу.
У 1956 році, проводячи сміливу на той час для Америки, політику інтернаціоналізації, один з лідерів інтернаціональної освіти американський педагог пані Кріст Флемінг заснувала американську міжнародну школу на території Швейцарії, яка отримала назву - ТАСІС (TASIS). Спочатку основною метою заснування такого учбового закладу було надання американським дітям, батьки яких працюють зарубежем, освіти, яка б підготувала їх для подальшого навчання у вищих учбових закладах Америки. Але сама ідея базувалася на інтернаціональному вихованні : до школи приймали учнів різних національностей, до штату педагогічного персоналу були зараховані вчителі та педагоги з різних країн світу. Сама школа була розташована у мальовничому містечку Лугано у долині між горами та озером, де поєдналися незайманий осередок природи, будівлі та споруди 16-го століття та сучасність. Такий підхід до створення ТАСІС шкіл залишився і до цих пір: кожна із міжнародних шкіл обов*язково розташована в якомусь затишному історичному місці.
На цей час – це найбільш широка мережа американських шкіл за рубежем, які відносяться до елітних учбових закладів Америки. Вони розташовані на териротії Швейцарії, Англії, Італії та Іспанії, там навчаються більш ніж 20 000 учнів з 40 країн світу віком 4-18 років . Починаючи з 1996 року школи ТАСІС мають право видавати дипломи Міжнародного Бакалаврату (International Baccalaureat – IB), що дає можливість поступати не тільки в американські учбові заклади, але й в європейські коледжі та університети такі як Кембріджський університет, Едінбурзький університет та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Досвід американських літніх шкіл у формуванні інтеркультурної ментальності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок