Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Управління якістю освіти на основі компетентнісного підходу

Управління якістю освіти на основі компетентнісного підходу

Назва:
Управління якістю освіти на основі компетентнісного підходу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,16 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Управління якістю освіти на основі компетентнісного підходу


Зміст
Вступ(стр.3-4)
Основні складові компетентнісного підходу до організації вищої освіти за напрямом «Економіка і підприємство»(стр.5-9)
Сфера професійної діяльності(стр.5)
Предмет професійної діяльності(стр.5-6)
Рівні підготовки фахівців(стр.6-7)
Компетенції. Формування преліку компетенцій(стр.7-8)
Освітньо-професійна програма. Модульний принцип побудови освітньої діяльності(стр.8-9)
Формування індивідуального навчального плану студента за спеціальністю «Економіка і підприємство»(стр.9-11)
Заключення(стр.12)
Використана література(стр.13)
Вступ
Процеси європейської інтеграції охоплюють дедалі більше сфер життєдіяльності, включаючи вищу освіту. Україна чітко визначила орієнтир на входження в освітній і науковий простір Європи, здійснює модернізацію освітньої діяльності в контексті європейських вимог, наполегливо працює над практичним приєднанням до Болонського процесу.
У 1997 році під егідою Ради Європи та ЮНЕСКО було розроблено і прийнято Лісабонську конвенцію про визнання кваліфікацій вищої освіти Європи, яку підписали 43 країни (Україна в тому числі). Лісабонська угода декларує наявність і цінність різноманітних освітніх систем і ставить за мету створення умов, за яких більша кількість людей, скориставшись усіма цінностями і здобутками національних систем освіти і науки, зможуть бути мобільними на європейському ринку праці.
25 травня 1998 року міністри освіти Франції, Італії, Великобританії та Німеччини на конференції, присвяченій 800-річчю Паризького університету, підписали так звану Сорбонську декларацію "Про гармонізацію європейської системи вищої освіти", завдання якої – створення відкритого європейського простору вищої освіти, який має стати більш конкурентоспроможним на світовому ринку освітніх послуг. Основна ідея цих документів – двоступенева структура вищої освіти, використання системи кредитів (ECTS), міжнародне визнання бакалавра як рівня вищої освіти, що надає особі кваліфікацію та право продовжувати навчання за програмами магістра відповідно до положень Лісабонської угоди. Таким чином поступово створювалися умови для інтеграційних процесів у сфері вищої освіти європейських країн. Україна була і є активним учасником цих процесів.
19 червня 1999 року міністри освіти 29 європейських країн підписали Болонську Декларацію, головною метою якої проголошувалась побудова до 2010 року загальноєвропейського простору вищої освіти (The European Higher Education Area), в якому викладачі та студенти зможуть безперешкодно пересуватися, а їхні кваліфікації будуть визнаватися. Ці два документи, що стали виявом розуміння спільних проблем і прагнення до побудови європейського простору вищої освіти, формально започаткували Болонський процес, що охопив сьогодні більшість країн Європи.
Було проведено 28 міжнародних заходів, починаючи з Паризької зустрічі міністрів чотирьох Європейських країн, яка відбулася 25 трав-ня 1998 року, де було прийнято Сорбонську декларацію, до офіційної зустрічі міністрів освіти європейських країн 19 травня 2005 року в норвезькому місті Бкерген, де Украї-на офіційно була залучена до Болонського процесу через підписання міністром освіти і науки України відповідної декларації.
Кінцевою метою всіх цих заходів є забезпечення адекватності якості вищої освіти новому етапу розвитку суспільства. Таким чином, не запровадження Євро-пейської кредитно-трансфертної та акумулюючої системи (ЕСТS) має бути ме-тою вищого навчального закладу при входженні у Болонський процес, а карди-нальне підвищення якості підготовки фахівців. Формальне запровадження цієї системи не тільки не дасть ефекту підвищення якості вищої освіти, а може при-звести до зворотного результату.
1.Основні складові компетентнісного підходу до організації вищої освіти за напрямом «Економіка і підприємство»
1.1 Сфера професійної діяльності
Нові часи, особливо переломні моменти в розвитку суспільства вимагають абсолютно нових ідей, які б слугували гармонічному й ефективному здійсненню соціальних та економічних перетворень, досягненню нових рівнів розвитку держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Управління якістю освіти на основі компетентнісного підходу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок