Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Астрологічна спрямованість емоційних станів учнів як психолого-педагогічна проблема

Астрологічна спрямованість емоційних станів учнів як психолого-педагогічна проблема

Назва:
Астрологічна спрямованість емоційних станів учнів як психолого-педагогічна проблема
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,27 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Астрологічна спрямованість емоційних станів учнів як психолого-педагогічна проблема


Формування духовно багатої людини, яка глибоко розуміє твори мистецтва, має розвинуті естетичні смаки, відчуває красу навколишнього світу і прагне до творчого перетворення дійсності за законами прекрасного, – одне з головних завдань сучасної школи. А це передбачає, в першу чергу, збудження позитивних почуттів в учня, які поступово трансформуються в емоційні властивості його осо-бистості.
Видатний швейцарський педагог І.Г.Песталоцці більш, ніж два століття тому пропонував починати будь-яке спільне навчання різних людей з об’єднання їх "через настрій". Він справедливо вважав, що "щирий душевний настрій і життєва сила, яка гармонує з цим настроєм, за своєю природою уникають будь-якого розва-жального зайвого слова" [3, 101].
У працях великого вітчизняного педагога К.Д.Ушинського знаходимо чимало цікавих висловлювань про особливості розвитку емоційних станів школярів. Привертає нашу увагу думка педагога, що дитина розпізнає серцем почуття, які вона викликає в дорослих: "Переживання, що промайнули на обличчі і в очах у дорослої людини, інстинктивно відбиваються в нервах дитини і впливають на її душевний стан". Справедливо пише К.Д.Ушинський, що "діти не вміють приховувати своїх почуттів, та, коли їх переслідуватимуть за почуття, вони швидко навчаться таїти їх і тоді – вихователь блукатиме у темряві" [4; 40]. Відомі з цього приводу і висловлювання педагогів А.С.Макаренка та В.О.Сухомлинського, які в радісних почуттях та переживаннях дитини вбачали значний ре-зерв внутрішніх сил, життєвої енергії.
Діти, а передусім молодшого шкільного віку, дуже імпульсивні, особливо хлопчики. Вони хочуть усе знати, виявляють у своїй діяльності надзвичайну активність, та енергію. "Ці хлопчики і дівчатка, – писав А.С.Макаренко, – і менше знають, і менш у них фізичної сили, але вони, як кров у орга-нізмі. Як кров, вони нестримно швидкі і всюдисущі. Вони проймають своєю участю, словом, сміхом, вимогливістю і упевненістю кожну ділянку роботи, всюди мету-шаться Їх рухливі фігурки щось тягнуть, вигукують, потім раптово, як гороб-ці, цілою зграєю схоплюються і перелітають на нову лінію, де потрібна допо-мога" [2, 197].
Це дуже виразне зображення імпульсивності дітей молодшого шкільного віку, а також дані психолого-педагогічної літератури, практичний досвід дозволяють стверджувати, що рухливість, активність, швидка зміна настрою, почуттів вирішують долю навчально-виховного процесу. Особисті переживання школярами явищ навколишнього життя відкривають приховані резерви життєвої енергії, у багато разів збільшують прояви поведінкової активності. Разом з цим, можна стверджувати, що в почуттях дитини відкривається те, що їй дороге, що її хвилює, що захоплює, а що відштовхує, чого вона боїться, чому радіє, що вик-ликає в неї сум, а що залишає байдужим. У різноманітних переживан-нях віддзеркалюється ставлення дитини до явищ суспільного життя, до навчально-виховного процесу.
Саме в навчально-виховному процесі початкової школи виникають сприятливі ситуації узагальнення конкретних переживань, емоцій, виникають сприятливі умови для розвитку емоційної сфери учня, можуть з’являтися нові, бажані нам типи емоційних станів і відходити на задній план або зовсім зникати почуття соціально шкідливі.
Як було вже зазначено, емоційні стани учнів початкових класів виконують ряд педагогічних функцій:
функцію згуртування, об’єднання учнів (емоційний контакт між уч-нями, перебування в однозначній емоційній ситуації);
формування емоційної культури учня, яка включає емоційну чутли-вість до широкого кола явищ життя, розвинену здатність до співпереживан-ня з іншими, вміння розуміти, поважати і цінувати почуття інших, поділяти свої переживання з іншими тощо;
енергоутворювальну функцію, яка виникає під впливом емоційно-почуттєвої насиченості навчально-виховного процесу;
ціннісно-орієнтаційну функцію, або здатність до орієнтування – це здатність почувати, що є навколо тебе, хто тебе оточує, це здатність відчувати також все те, що дитина не може бачити, але може відчути серцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Астрологічна спрямованість емоційних станів учнів як психолого-педагогічна проблема

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок