Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль гри в розвитку творчої індивідуальності та пізнавальної активності і самостійної молодших школярів

Роль гри в розвитку творчої індивідуальності та пізнавальної активності і самостійної молодших школярів

Назва:
Роль гри в розвитку творчої індивідуальності та пізнавальної активності і самостійної молодших школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,46 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Роль гри в розвитку творчої індивідуальності та пізнавальної активності і самостійної молодших школярів


План
І. Вступ. Вплив гри на розвиток молодшого школяра.
ІІ. Основна частина.
Класифікація ігор.
Розвиваюче значення гри.
Методика проведення.
Використання гри у процесі гармонійного розвитку особистості.
ІІІ. Практична частина.
ІV. Висновок
Додатки.
Список літератури.


З давніх-давен в Україні будь-які зібрання дітей супроводжувалися ігровою діяльністю. Змагалися у стрільбі з луків, метанні сніжок, катанні на санчатах, лижах, ковзанах. Народна виховна мудрість емпірично передбачала розв’язання важливих технологічних завдань формування особистості дитини. Зокрема засобами народної гри виводили маленьку людину з її реального побутового повсякденного життя, запобігали складання стереотипів сумніву й недовіри до своїх сил. Через гру дитині надавалася змога заявити оточенню про свій позитивний потенціал. Саме у грі вправи активізували рухливість, розвивали ініціативність. Пізнавальну активність і самостійність дітей, викликали в них позитивні емоції.
З переходом із умов гри до умов навчальної діяльності настає в житті дитини переломний момент. Нове становище дитини в суспільстві визначається тим, що навчання для неї стане віднині обов’язковим.
За результат свого навчання дитина нестиме відповідальність перед вчителем, школою й своєю сім’ю. Тепер дитина мусить дотримуватись однакових для всіх школярів правил. І тут на допомогу учням і вчителям знову приходить гра. Сьогодні гра контролюється системою суспільного виховання. У грі при цьому існує суб’єктивна свобода для дитини. Тут діти мають змогу самостійно розподіляти ролі, контролювати один одного, стежити за точністю виконання того чи іншого завдання. Тут дитина виконує роль, яку взяла на себе, враховуючи свій досвід. Гра стає сьогодні школою соціальних відносин для кожної дитини. Під час гри дитина ознайомлюється з великим діапазоном людських почуттів й взаємостосунків, вчиться розрізняти добро і зло. Завдяки грі у дитини формується здатність виявляти свої особливості, визначати, як вони сприймаються іншими, й з’являється потреба будувати свою поведінку з урахуванням можливої реакції інших «Початкова школа» 6’97 «Роль гри у навчанні і вихованні молодших школярів».
Формування учня самостійною, ініціативною, вдумливою особистістю, буде успішним, якщо вчитель потурбується про це з першого проведеного уроку. Одним з найперспективніших шляхів виховання активних учнів, озброєння їх необхідними вміннями і навичками є впровадження активних форм і методів навчання. Серед яких провідне місце займають навчальні ігри.
У дитячі роки гра є основним видом діяльності людини. За її допомогою діти пізнають світ. Без гри дітям жити нудно, нецікаво. Буденність життя може викликати у них захворювання. В грі діти перевіряють свою силу, спритність, у них виникають бажання фантазувати, відкривати таємниці і прагнути чогось прекрасного. За вмілого застосування гра може стати незмінним помічником педагога.
Гра дарує щохвилинну радість. Задовольняє актуальні невідкладні потреби, а ще формує у дітей властивості, вміння, здібності, необхідні їм для виконання соціальних. Професійних, творчих функцій у майбутньому. І скрізь, де є гра, панує здоров’я, радість дитячого життя.
Ігрова позиція – могутній засіб виховного впливу на дітей.
В.Ф. Шаталов зазначає «Придивіться чи не дуже рано згасає наш педагогічний інтерес до ігор, які вірою і правдою завжди служили і покликані служити розвиткові кмітливості та пізнавальної цікавості дітей на всіх, без винятку, вікових рівнях, Відомо, що ті діти, з яких на уроці й слова не витягнеш, в іграх активні. Вони можуть повернути хід гри так, що деякі відмінники тільки руками розведуть. Їхні дії відзначаються глибиною мислення сміливого, масштабного, нестандартного». Шаталов В.Ф. «Педагогічна проза» - М., 1980 – с. 64-65.
У процесі гри в учнів виробляється звичка зосереджуватися, самостійно думати, розвивати увагу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Роль гри в розвитку творчої індивідуальності та пізнавальної активності і самостійної молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок