Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Професійна орієнтація студентів в умовах набору на навчання за напрямами підготовки

Професійна орієнтація студентів в умовах набору на навчання за напрямами підготовки

Назва:
Професійна орієнтація студентів в умовах набору на навчання за напрямами підготовки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Професійна орієнтація студентів в умовах набору на навчання за напрямами підготовки


Вступ
Останнім часом система вищої освіти нашої держави зазнає досить багатьох суттєвих змін, які заставляють вносити корективи не тільки у зміст навчального процесу, але й в усі сфери життя ВНЗ. Ці зміни часто ставлять викладачів перед необхідністю шукати нові підходи до роботи зі студентами, особливо зі студентами першого курсу.
З початку 2007 – 2008 навчального року у ВНТУ діє новий порядок підготовки спеціалістів. При вступі до навчального закладу абітурієнт подає документи та, у разі проходження за конкурсом, зараховується на навчання не за конкретною спеціальністю, як було до цього часу, а за напрямом підготовки. Кожний з таких напрямів може включати в себе декілька спеціальностей. Протягом першого року навчання (перший курс) студент навчається за відповідним напрямом, а при переведенні на другий курс потрапляє на навчання за конкретною спеціальністю, проходячи при цьому конкурсний відбір. При проведенні конкурсу враховується бажання студента навчатися за тією чи іншою спеціальністю та ліцензований обсяг місць для навчання.
Не секрет, що сьогодні не усі спеціальності користуються серед студентів однаковою популярністю. Існують так звані «престижні» спеціальності, широко розрекламовані як телепередачами так і іншою опосередкованою рекламою. Показовою при цьому може бути ситуація у будівельному інституті (ІнБТЕГП) ВНТУ.
 
Проблеми профорієнтації майбутніх фахівців будівельної галузі
Будівельна галузь сьогодні стрімко розвивається. Зростання попиту на житло та на адміністративні і промислові приміщення призводить до суттєвого зростання їх вартості. Ростуть прибутки будівельних організацій, що дає їм змогу і впроваджувати нові технології у будівництві і нарощувати обсяги будівництва і відкривати усе нові і нові робочі місця з досить пристойним, як для України, рівнем заробітних плат. Усі сьогоднішні переваги професії будівельника та її перспективи видно неозброєним оком. Тому не дивно, що бажаючих обрати саме цю справу для свого майбутнього життя з кожним роком більшає, а конкурс на навчання у будівельному інституті стає одним з найвищих.
Потрібно відзначити, що далеко не усі студенти першого курсу, які вступили на напрям підготовки «будівництво», і які ще тільки учора встали з-за шкільної парти, можуть вірно зрозуміти, що означає бути будівельником. Досвід показує, що досить часто не розуміють цього і їх батьки. Уявлення про цей напрям у них формують переважно телепередачі, рекламні оголошення та зовнішній вигляд розкиданих по усьому місту будівельних майданчиків, на яких височіють баштові крани та піднімаються у гору бетонні каркаси будівель. Доступної та зрозумілої багатьом, особливо абітурієнтам, інформації про сутність професій, пов’язаних з будівництвом, нажаль сьогодні небагато.
На тепер будівельний інститут ВНТУ готує фахівців за п’ятьма спеціальностями. З них три входять до напряму «Будівництво». Це такі як «Промислове та цивільне будівництво», «Містобудування і архітектура», «Теплогазопостачання і вентиляція». В нових умовах на викладачів, що працюють зі студентами першого курсу, а також на керівництво профільних кафедр лягає досить складне і відповідальне завдання подальшої професійної орієнтації цих студентів, оскільки досвід показує, що серед них переважає традиційне уявлення, що справжнім будівельником стане лише той, хто обере «Промислове та цивільне будівництво». Завдання ускладнюється ще й тим, що заняття у першокурсників проводять переважно викладачі не профільних, а загальноуніверситетських кафедр, які не можуть їх якісно професійно орієнтувати.
Після закінчення першого курсу, ті студенти які не пройшли конкурсний відбір на обрану спеціальність, можуть тривалий час відчувати внутрішню незадоволеність, оскільки студенту-новачку, взагалі незнайомому з будівельною галуззю, важко зрозуміти ті обсяги робіт, які виконуються при спорудженні будівель, ті обсяги знань, умінь та навичок, які при цьому використовуються, а також місце в них тих, чи інших спеціальностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Професійна орієнтація студентів в умовах набору на навчання за напрямами підготовки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок