Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Технологій навчання фізики як системного способу трансляції інваріантів навчального процесу

Технологій навчання фізики як системного способу трансляції інваріантів навчального процесу

Назва:
Технологій навчання фізики як системного способу трансляції інваріантів навчального процесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Технологій навчання фізики як системного способу трансляції інваріантів навчального процесу
 


В умовах зміни освітньої парадигми національна школа все більше орієнтується на концепції розвитку особистості учня в процесі навчання, що грунтуються на принципах гуманізації та демократизації освіти. Однією з таких концепцій є особистісно-орієнтоване навчання, що базується на такій організації суб’єкт-суб’єктної взаємодії учнів і вчителів, за якої створені оптимальні умови для розвитку у суб’єктів навчання здатності до самоосвіти, самовизначення, самостійності і самореалізації.
Навчання фізики у сучасній школі слід розглядати як інноваційний процес, що має чітко виражені практичні і прогностичні функції, які полягають у науковій розробці змісту, структури, форм, методів і засобів навчання фізики в їх оптимальному поєднанні в конкретній технології навчання фізики. Основою інноваційних процесів при навчанні фізики є: а) демократизація структури освіти, що стосовно фізики як навчального предмету викликає грунтовні зміни у навчальних планах, програмах, системі підручників, надає можливості вибору навчання у ліцеї чи гімназії природничого або гуманітарного спрямування, чи у звичайній загальноосвітній школі з відповідними рівнями вивчення фізики; б) оновлення змісту фізичної освіти, коли все більшого значення набуває діяльнісний компонент навчання з виділенням трьох рівнів навчально-пізнавальної діяльності учнів (репродуктивна, пошукова і дослідницька). Продовжуються пошуки як у напрямку переосмислення змісту курсу фізики для всіх типів шкіл, так і перерозподілу навчального матеріалу з фізики за роками навчання, вироблення стандарту фізичної освіти; в) удосконалення форм, методів та засобів організації навчання фізики та їх науково обгрунтоване оптимальне поєднання в інноваційних технологіях навчання фізики.
Технологізація навчання фізики полягає в обгрунтованому виборі системи організаційних форм, методів, засобів навчання фізики на основі діагностичного цілеполягання та їх оптимальному поєднанні, тобто створенні і реалізації технологій навчання фізики, орієнтованих на досягнення діагностичних цілей при управлінні процесом навчання з врахуванням індивідуальних особливостей особистості учнів.
Дидактичний аналіз означень поняття “технологія” у педагогіці (1,2,4,5,6,7 та ін.) показує, що змістовне розуміння даного терміну зводиться принаймні до п’яти різних груп тлумачень:
1. Як поєднання методів, засобів і організаційних форм навчання.
2. Як синонім понять “педагогічна система”, “методика навчання”
3. Як методична система роботи вчителя.
4. Як “метод навчання” чи “форма організації навчання”.
5. Як сукупність і послідовність методів і процесів, що дозволяють одержати продукт з наперед визначеними властивостями.
Використання поняття “технологія” у розумінні другої і третьої груп тлумачень веде до значного розширення його змісту. Крім того, таке тлумачення призводить до втрати первісного змісту поняття “технологія”, з яким воно прийшло з промислової сфери. Такі означення, ніби краплини одного і того ж дощу, зливаючись у єдиний потік, ведуть до різкого зростання об’єму поняття “технологія навчання”, що стає всеохоплюючим. Разом з тим, М.А.Чошанов, виділяючи діагностичність цілевизначення, результативність, алгоритмованість та інші ознаки технології навчання, підкреслює або відсутність, або слабку вираженість (на відміну від технології навчання) цих ознак у педагогічній, дидактичній і методичній системах (7).
У четвертому випадку просто відбувається підміна понять, що фактично не вносить нічого нового у педагогіку. Крім того, таке трактування веде до збіднення змісту поняття “технологія навчання”.
Розуміння у п’ятому випадку ставить низку обмежень на використання поняття “технологія” в педагогіці. Якщо основою технології є чітко визначена кінцева діагностична мета, ми будемо вести мову про технологію навчання. В якості діагностичної мети можуть бути засвоєння об’єму навчального матеріалу, способів дій, необхідних учню для навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Технологій навчання фізики як системного способу трансляції інваріантів навчального процесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок