Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Фізичне виховання учнів спеціальної медичної групи

Фізичне виховання учнів спеціальної медичної групи

Назва:
Фізичне виховання учнів спеціальної медичної групи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Фізичне виховання учнів спеціальної медичної групи
Для учнів спеціальної медичної групи проводять уроки І фізичної культури в позаурочний час двічі на тиждень по 45 хв. за окремою програмою. Крім того, вони обов'язково відвідують загальні для всіх уроки фізичної культури, бе-руть участь у підготовчій і заключній частинах уроку, а під час проведення основної частини виконують вправи, вивчені на заняттях у спеціальній медичній групі, або допомагають вчителеві.
У спеціальній медичній групі можуть навчатися учні з дуже слабким здоров'ям, а також ті, хто раніше не викону-вав фізичних вправ. Ці діти потребують особливої уваги та індивідуального підходу на кожному уроці.
На заняттях з учнями спеціальної медичної групи треба додержуватись загальноприйнятої структури шкільного уро-ку фізичної культури, однак він складається не з трьох, а з чотирьох частин.
У вступній частині уроку (3-4 хв.) вчитель організовує учнів, пояснює завдання уроку, повідомляє теоретичні відо-мості, сприяє виробленню правильної постави. Засобами вступної частини є гімнастичні шикування й перешикову-вання, ходьба, стройові вправи, дихальні вправи, а також підрахунок частоти пульсу і дихання.
У підготовчій частині (10-15 хв.) проводяться загально-розвивальні вправи, ходьба з різними положеннями рук, танцювальні вправи, ігри з елементами стройових вправ, а також підготовчі й підвідні вправи.
В основній частині (25-28 хв.) навчають одного з основ-них рухів і включають ігри малої і середньої рухливості (для школярів 7-8 років тривалість її скорочується).
У заключній частині, яка триває до 5 хв., діти викону-ють дихальні вправи і вправи на розслаблення. Завдання цієї частини - знизити фізіологічне навантаження і при-вести організм дітей у відносно спокійний стан. У цій частині уроку вчитель підбиває підсумки і дає домашнє за-вдання.
Усі частини уроку спрямовані на розв'язання освітніх, виховних і оздоровчих завдань, органічно поєднані між со-бою і становлять єдине ціле.
Дітей спеціальної медичної групи насамперед необхідно навчити різних типів дихання: грудного, черевного і зміша-ного (повного). У роботі з школярами із захворюванням органів дихання використовують дихальні вправи з видихом із звуковою вимовою голосних і приголосних через рот, літер.
Одним з основних завдань фізичного виховання дітей з ослабленим здоров'ям е навчання їх правильного дихання, формування навичок довільного керування диханням. По-рушення функції дихання, особливо при фізичних наванта-женнях, утруднює діяльність системи кровообігу, знижує насиченість крові киснем і призводить до порушення обміну речовин. Дихальні вправи полегшують роботу серця, сприя-ють нормалізації нервової регуляції дихання і усуненню по-рушень в діяльності дихальної системи, збільшують життєву місткість легенів, сприяють дифузії газів у легенях і наси-ченню крові та тканин киснем, поліпшенню постави, пози-тивно впливають на загальний стан здоров'я учнів.
Під час усного рахунку, розв'язання задач, виконання трудових процесів і нових складних фізичних вправ, що ви-магають більшої уваги, дихальні рухи дітей гальмуються, дихання стає поверхневим, не ритмічним, що посилює кисневу недостатність і прискорює стомленість. Такі самі зміни дихання відбуваються під час навчання дітей нових трудо-вих дій і фізичних вправ; дихання затримується ще до по-чатку виконання вправи, що негативно позначається на яко-сті руху. Мимовільне гальмування дихання спостерігається біля дошки, під час письма, читання, при відповідях, на зма-ганнях та в інших складних для учня ситуаціях. Довільна регуляція дихання знімає втому, нормалізує ритм і глибину дихання та підвищує працездатність організму школяра.
Необхідність використання довільної регуляції дихання в період росту і формування організму зумовлене також тим, що механізми саморегуляції у дітей і підлітків не зав-жди надійно й економне забезпечують пристосування орга-нізму до умов шкільного життя, що постійно змінюються. Сучасні досягнення фізіології дихання відкривають пер-спективи дальшого розвитку теорії і практики довільного керування диханням, що з успіхом можуть застосовуватись для адаптації і оптимізації розумової та фізичної працездатності школярів з відхиленням у стані здоров'я та їхньої кращої професійної підготовки до трудової діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фізичне виховання учнів спеціальної медичної групи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок