Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Професійна підготовка майбутнього педагога в системі виховної роботи університету

Професійна підготовка майбутнього педагога в системі виховної роботи університету

Назва:
Професійна підготовка майбутнього педагога в системі виховної роботи університету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,40 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 378
Пєхота О.М., Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського
Професійна підготовка майбутнього педагога в системі виховної роботи університету
У статті на основі історико-логічного аналізу розглядається проблема професійної підготовки вчителя в системі виховної роботи. Виявлено традиційні національні та загальнокультурні тенденції щодо розвитку пріоритетних напрямів вказаної проблеми у педагогічній науці. Розглядаються особливості професійної підготовки вчителя у системі виховної роботи університету в умовах створення національної моделі вищої освіти.
The article discusses the problem of professional teacher's training in the system of educational work on basis of historical logical analyses. Traditional national and common cultural tendencies concerning development of prior directions of the given problem in pedagogical science are found. The peculiarities of professional teacher's training in the system of educational work of University are discussed under the condition of formation of national model of higher education. Розбудова національної системи освіти активізувала увагу науковців та практиків до однієї з найважливіших проблем людства з найдавніших часів до сучасності - формування людини і громадянина. Загальний аналіз педагогічної літератури свідчить, що проблема виховання молоді завжди була актуальною загальнолюдською потребою і нехтування нею призводило суспільство до гальмування багатьох прогресивних процесів, як то духовних, національних, державотворчих та інших. Формування особистості, ії ріст, соціальна адаптація та захист завжди були предметом особливої турботи сім'ї, суспільства, пізніше - держави.
Сучасне українське суспільство опинилось перед старою дилемою визнання важливості й необхідності уваги до процесу виховання, з однієї сторони, та відсутністю практичних дій в цьому напрямку - з іншої. В умовах розширення можливостей отримання вищої освіти кожним громадянином України зростає загальна освіченість нашого суспільства. Але ототожнення процесів навчання й виховання, а тим паче недооцінка ролі виховання, призвело до кризи моральних цінностей, втрати духовності. Бути вихованою людиною, на думку багатьох молодих, майже "не модно". Зовсім утрачений ціннісний корінь таких понять, як "інтелігентність", "внутрішня культура", "людяність". Освіта, безперечно, є однією з найважливіших умов існування будь-якого суспільства, але не слід її гіперболізувати за рахунок зниження суттєвої ролі й значимості виховання. Достатньо освічене суспільство без моральності й гуманності є безперспективним. Зазначимо, що в умовах демократизації всіх сфер життя з'являються реальні основи не тільки для формування особистості, але й розкриття кращих індивідуальних якостей людей та використання їх на користь держави, суспільства. Однією з умов вирішення даної проблеми є забезпечення підготовки майбутнього вихователя. Тому робота над формуванням його індивідуальності в умовах педагогічного вищого навчального закладу засобами виховної роботи має стати одним з основних завдань науковців та практиків вищої школи.
Розглянемо проблему професійної підготовки педагога під кутом аналізу об'єкта дослідження - процесу виховання.
Сьогодні професійна підготовка вчителя в системі виховної роботи вищого навчального закладу в центрі уваги багатьох вітчизняних психологів і педагогів (А. Алексюк, Г. Балл, О. Дубасенюк, О. Киричук, Н. Кузьміна, С. Карпенчук, В. Моляко, В. Семиченко, І. Соколова, М. Стельмахович, Б. Ступарик та ін.). Їх дослідження є логічним продовженням і розвиненням попереднього історичного досвіду.
Теоретичне осмислення процесу виховної діяльності в університеті неможливе без аналізу методологічних основ національної системи виховання. Розвиваюча, еволюційна природа творчості, що лежить в основі будь-якої виховної діяльності, спонукає до розгляду проблеми виховання студентської молоді саме через призму діяльнісного підходу, тобто вивчення і застосування багатого національного досвіду по формуванню майбутнього педагога, організація діяльності всіх суб'єктів виховного процесу, знаходження стабільно сприятливих умов для процесу становлення і розвитку їх індивідуальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Професійна підготовка майбутнього педагога в системі виховної роботи університету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок