Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вплив дискусійних методів на мотивацію навчальної діяльності учнів 7-8 класів на уроках історії

Вплив дискусійних методів на мотивацію навчальної діяльності учнів 7-8 класів на уроках історії

Назва:
Вплив дискусійних методів на мотивацію навчальної діяльності учнів 7-8 класів на уроках історії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,20 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вплив дискусійних методів на мотивацію навчальної діяльності учнів 7-8 класів на уроках історії


Реформування політичної системи України, що супроводжується процесами демократизації та інтеграції, становленням та розвитком нових соціально-економічних та політичних відносин, зумовило необхідність набуття громадянами країни таких якостей, як демократичність, толерантність, компетентність, професійність, соціальна мобільність, здатність ефективно розв’язувати життєві проблеми та брати участь у громадському житті. Це ставить перед сучасною школою і історичною освітою зокрема великі та відповідальні завдання, найважливіше з яких – створення найбільш сприятливих умов для розвитку високоосвіченої, творчої та активної особистості. Критерієм оцінки навчальних досягнень учнів на уроках історії сьогодні стає не стільки обсяг матеріалу, що залишився в пам’яті, скільки вміння його аналізувати, узагальнювати, активно використовувати в нестандартній (позанавчальній) ситуації, уміння самостійно здобувати знання, вести пошуково-дослідницьку роботу.
Один зі шляхів реалізації цих завдань полягає в удосконаленні методів навчання, спрямуванні їх на посилення мотиваційної сфери учнів, активну пізнавальну діяльність, залучення до самостійного розвитку проблем, чому сприяє впровадження в практику навчання історії дискусійних методів. Вони дозволяють учням готуватися до самостійного аналізу, висловлювати власні думки з приводу важливих питань з історії та сучасних політичних подій. При використанні дискусійних методів школярі прагнуть до самостійного творчого пошуку, який пробуджує радість, почуття гідності, самоповаги, що у свою чергу впливає на ставлення їх до школи, допомагає досягти кращих результатів і збільшити мотивацію навчання.
Особливої актуальності проблема впливу дискусій на мотиваційну сферу учнів набуває, коли йдеться про учнів сьомих – восьмих класів, оскільки, з одного боку, це вік, коли розширюється й збагачується сфера діяльності й спілкування, набуває особливого значення прагнення учнів знайти своє місце в суспільстві, а з іншого боку, дослідження психологів свідчать, що в учнів у цьому віці взагалі відсутні будь-які інтереси, характерні песимізм, розлад колективних зв’язків, розрив попередніх стосунків між людьми, може з’явитися потреба в усамітненні, нехтування правилами громадської поведінки.
Проблема використання дискусій у навчальному процесі протягом багатьох століть була в центрі уваги філософів, педагогів і методистів. Ще в Стародавній Греції використовувався метод питань і відповідей (діалектичний діалог), який пізніше дістав назву сократичної бесіди. Багато уваги приділяли вивченню дискусійно – діалогічного аспекту розв’язання спірного питання видатні грецькі філософи Платон і Аристотель. Але справжнього розвитку дискусії набули в середньовічних університетах, коли була розроблена система їх проведення та вироблені основні вимоги до організаціії різних видів дискусії[8]. На початку ХХ ст. дискусія привернула увагу методистів і вчителів-практиків у зв’язку з пошуком нових методів навчання, а в 70-80 роках – як методу, за допомогою якого реалізовувалося проблемне навчання. Наприкінці минулого століття дискусію почали широко використовувати в процесі навчання історії в школі, а саме: О.Пометун та Л.Пироженко вивчали дискусію в контексті інтерактивних технологій [11]; К.Баханов – як модель навчання в школі [1]; М.Короткова, О.Степанищев досліджували питання організації та проведення різних видів дискусії [5,10]; Р.Осадчук та О.Фідря – особливості понять “диспут” і “дискусія”[6,12]; О.Савчук вивчав питання класифікації дискусій [9]; В.Приходько – способи організації груп під час обговорення [7]; Г.Головченко – особливості організації окремих видів дискусії (круглого столу) [4].
Однак, незважаючи на те, що протягом тривалого часу вивчалося широке коло проблем, пов’язаних з використанням у навчанні дискусії, практично недослідженими залишаються питання впливу дискусійних методів на мотивацію навчання учнів, а також розвитку вмінь під час дискусій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вплив дискусійних методів на мотивацію навчальної діяльності учнів 7-8 класів на уроках історії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок