Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Аналіз форм навчання вчителів-предметників інформаційно-комунікаційним технологіям

Аналіз форм навчання вчителів-предметників інформаційно-комунікаційним технологіям

Назва:
Аналіз форм навчання вчителів-предметників інформаційно-комунікаційним технологіям
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,48 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Аналіз форм навчання вчителів-предметників інформаційно-комунікаційним технологіям


З кожним днем інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) все глибше проникають у навчально-виховний процес, стають їх невід’ємною складовою. Ще недавно інформаційними технологіями опікувалися тільки вчителі інформатики, нині ж це питання є актуальним для кожного педагогічного працівника від директора школи до завідуючого господарською частиною. Ці зміни дають нам можливість спостерігати закладення фундаменту інформаційного суспільства [4]. Процеси становлення інформаційного суспільства сьогодні не залежать від освітян, та освітяни є складовою цього процесу.
Настав той час, коли ІКТ охоплюють різні сфери суспільного життя і їх можна застосувати при викладанні всіх базових дисциплін: фізики, математики, біології, музики, фізкультури і т.д. На жаль, більша частина вчителів-предметників не володіє цими технологіями на належному рівні. Впровадження технологій в освіті, в основному, базується на демонстрації готових лабораторних робіт, записаних на CD, демонстрації готових фрагментів презентацій, використанні електронних енциклопедій. Мало хто з вчителів-предметників загальноосвітніх навчальних закладів самостійно розробляє електронні уроки, готує конспекти уроків в електронному форматі чи використовує при підготовці до уроків готові прикладні програмні засоби (ППЗ). Вчитель-предметник виступає у ролі користувача чужих знань.
Дослідження проблеми впровадження ІКТ у загальноосвітні навчальні заклади підняли на поверхню проблему навчання вчителів новітніми технологіям. На цьому наголошували у своїх працях Биков В.Ю., Брескіна Л.В., Звягіна А.С., Зіяутдінов В.С., Жалдак М.І., Клочко О.В., Морзе Н.В., Прокопенко І.Ф., Пшукова М.М., Співаковський О.В. Дослідження психологічного стану вчителя під час навчання ІКТ показали, що вчителі-предметники готові опанувати навичками ІКТ і застосовувати їх у навчально-виховному процесі [3]. Та чи можна застосувати те, чого не знаєш? Спочатку треба навчитися. Постає проблема обрання форми навчання.
У державній програмі "Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці" на 2006-2010 роки та Програмі "Освіта столиці 2006-2010 рр." піднімається питання неперервної післядипломної освіти. На перший погляд здається, що проблема навчання вчителів ІКТ вирішена, адже існують курси підвищення кваліфікації вчителів, які забезпечують якісну освіту і рівний доступ до неперервної освіти. Розглянемо детальніше.
У м. Києві курси підвищення кваліфікації вчителів-предметників проходять один раз на п’ять років. На курси вчителі потрапляють відповідно до своєї категорії: спеціаліст, друга, перша, вища. Мета курсів – післядипломне підвищення кваліфікації вчителів. Навчально-тематичний план включає: гуманітарно-соціальний цикл, психолого-педагогічний цикл, професійно-орієнтований цикл. Курс розраховано на 144 години і він включає такі теми: «Українська держава: історія і сучасність»; «Проблеми етногенезу народу України»; «Акмеологічні підходи сучасної педагогіки, формування ціннісних орієнтацій»; «Теоретико-методологічні засади професійної адаптації молодих вчителів у системі післядипломної освіти»; «Удосконалення методів і форм навчально-виховного процесу, створення і впровадження перспективних педагогічних технологій»; «Психологічний зміст навчальної діяльності»; «Врахування вікових та індивідуальних психічних властивостей учнів у навчальній діяльності»; «Психологічні фактори, що впливають на засвоєння навчальної інформації»; «Психічні властивості педагога і необхідні йому в діяльності психологічні знання»; «Аналіз програм і навчально-методичного забезпечення шкільного курсу конкретного предмета»; «Методика викладання конкретного предмета за темами».
Формами організації навчання є лекції, практичні заняття, самостійна робота. Форми контрольно-оцінювальних занять залежать від категорії вчителя: випускна робота – методична розробка теми, уроків, реферат або екзамен. Форми навчання: очна (2 тижні), очно-заочна (5днів +3дні), заочна (3дні +3дні).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Аналіз форм навчання вчителів-предметників інформаційно-комунікаційним технологіям

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок