Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Психологічні проблеми вдосконалення міжособистісної взаємодії в навчально-виховній діяльності викладача

Психологічні проблеми вдосконалення міжособистісної взаємодії в навчально-виховній діяльності викладача

Назва:
Психологічні проблеми вдосконалення міжособистісної взаємодії в навчально-виховній діяльності викладача
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,87 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Психологічні проблеми вдосконалення міжособистісної взаємодії в навчально-виховній діяльності викладача


Сьогодні, виходячи зі світових тенденцій, незмірно зростає значення формування гармонійно розвинутої, суспільно активної особистості. Усі ланки системи освіти України ставлять за мету підготувати високоосвічених, усебічно розвинених спеціалістів. Підготовка кваліфікованого фахівця передбачає не лише оволодіння студентами необхідним обсягом теоретичних знань, практичних умінь та навичок, а й надбання ними професійно значущих особистісних якостей, котрі дають змогу успішно адаптуватися до майбутньої діяльності, набувати соціальної та особистісної зрілості, прагнути фахового й особистісного самовдосконалення.
Період навчання у вищому навчальному закладі, під час якого здійснюється професійна ідентифікація та професійна адаптація майбутнього спеціаліста, – найбільш важливий для розвитку особистості фахівця будь-якої педагогічної спеціальності. І від успішного психолого-педагогічного забезпечення навчально-виховного процесу великою мірою залежить ефективність підготовки молодих кадрів. Низька психологічна культура студентів спричиняє появу внутрішніх та міжособистісних конфліктів, які ведуть до особистісних дисгармоній, фрустрацій, тривоги, негараздів у навчанні, особистому житті, оволодінні професією, невміння спілкуватися в соціальному просторі.
Соціально-психологічні аспекти вдосконалення комунікації та міжособистісної взаємодії в педагогічній діяльності викладача залишаються проблемою, практична реалізація якої залежить від вирішення цілої низки організаційних, науково-методичних питань у період навчання та виховання студентської молоді. Будь-який вид людської діяльності передбачає соціальну та психологічну взаємодію людей. У сучасних умовах демократизації системи освіти питання взаємодії викладача і студента – одне з пріоритетних. Викладач є своєрідним менеджером, який здійснює організацію та управління навчально-виховним процесом. Значний практичний інтерес викликає процес удосконалення комунікативних та організаторських здібностей особистості викладача, студента в системі конструктивного спілкування.
Дослідження вчених (А.Алексюк, М.Амосов, Б.Ананьєв, М.Буланова-Топоркова, А.Дмитрієв, А.Духавнєва, І.Кон, В.Лісовський, С.Самигін, З.Єсарева та ін.) присвячені вивченню особливостей розвитку особистості студента. Комунікативні та організаційні здібності органічно пов’язані між собою, значною мірою перетинаються, взаємозумовлюються. Л.Кудряшова, Л.Уманський, Б.Федоришин підкреслюють, що організаційні вміння – це вміння впливати на людей з метою успішного вирішення ними певних задач, уміння оперативно розбиратися в ситуаціях, що склалися, вміння спрямовувати взаємодію людей у необхідне річище. В останні роки з’явились роботи, які виділяють суб’єкт-суб’єктні стосунки в педагогічному процесі, тобто визнають управляючу функцію педагога і функцію самоуправління того, хто вчиться. На нашу думку, найбільш результативними засобами розв’язання вищезазначеної проблеми є висококваліфікована, послідовна, систематична діяльність усього колективу ієрархічної системи управління навчального закладу і своєчасна, ефективна організація роботи психологічної служби університету.
Мета нашої роботи – дослідити процес адаптації студентів першокурсників, використовуючи психодіагностичні методики (“Шкала довір‘я” Розенберга, “Тест на виявлення комунікабельності” В.Ряховського, “Запитальник на контактність” Форвергера, “Методика діагностики міжособистісних відносин” Т.Ліри) [3, с.570], дослідити рівні якостей та здібностей, які складають організаційно-комунікативний потенціал студентів; апробувати авторську методику “Квадрат інтересів першокурсників” Л.Добровольської (науковий керівник Є.Павлютенков) та запропонувати можливі шляхи вдосконалення комунікативної та організаційної взаємодії викладача зі студентом у педагогічній діяльності, розробивши програму соціально-психологічної корекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Психологічні проблеми вдосконалення міжособистісної взаємодії в навчально-виховній діяльності викладача

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок