Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Екскурсія. Проведення екскурсій в початкових класах

Екскурсія. Проведення екскурсій в початкових класах

Назва:
Екскурсія. Проведення екскурсій в початкових класах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,07 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Екскурсія. Проведення екскурсій в початкових класах


ПЛАН
1. Екскурсія - безпосереднє сприйняття учнями досліджуваних об'єктів і явищ у природній або штучно створеній обстановці
2. Бесіда і розповідь учителя як методика навчання аналізу і порівнянню об'єктів і явищ природи в процесі проведення екскурсій на уроках природознавства в I - III класах початкової школи
3. Роль екскурсії в процесі формування уявлень в учнів
про природу як єдине ціле
Список використаної літератури


1. Екскурсія - безпосереднє сприйняття учнями досліджуваних об'єктів і явищ у природній або штучно створеній обстановці
Педагоги, психологи, методисти переконливо довели, що процес формування і розвитку особистості повинен починатися з перших днів життя людини, що створює сприятливі умови для розкриття потенційних можливостей дитини. Виявленню і розкриттю цих можливостей сприяє проведення екскурсій.
Протягом багатьох років у навчальних програмах початкових класів масової і допоміжної шкіл значне місце у вивченні природознавчого матеріалу приділяється екскурсіям і предметним урокам, на яких предмети і явища розглядаються в природних умовах.
Ціль таких уроків – ознайомити учнів з об'єктами і явищами природи за допомогою дослідів, спостереження, самостійної роботи.
Зміст екскурсій повинен мати безпосередній зв'язок із пройденим на попередніх уроках матеріалом. У той же час отримані на екскурсіях уявлення, результати спостережень і зібрані матеріали використовують в подальних уроках.
Дослідницький підхід до вивчення природи дозволяє на екскурсіях навчати учнів орієнтуватися на місцевості, спостерігати, порівнювати, установлювати зв'язку між предметами, що спостерігаються, і явищами природи, сприяючи формуванню навичок самостійного вивчення навколишньої дійсності.


2. Бесіда і розповідь учителя як методика навчання аналізу і порівнянню об'єктів і явищ природи в процесі проведення екскурсій на уроках природознавства в I - III класах початкової школи
У I класі діти не вивчають природознавство, а знайомляться з окремими елементами і явищами природи під час спостережень, екскурсій, читання статей із книги для читання за 1 клас.
Для знайомства із сезонними змінами в природі поряд зі спостереженнями програмою для I класу передбачається проведення екскурсій.
Першу екскурсію в природу вчитель проводить з метою показу дітям, що відбувається в природі ранньої восени.
Перш ніж повести дітей на екскурсію вчитель повинен вивчити місце екскурсії, вибрати саме ту частину лісу або парку де ростуть листяні і хвойні рослини, намітити найбільш короткий і зручний шлях від школи, місця для бесід і відпочинку.
На екскурсіях учитель початкових класів повинен проводити роботу з уточнення і розширення природознавчих понять, формуванню матеріалістичного світогляду, розвитку логічного мислення, вихованню естетичних почуттів, набуття учнями вміння спостерігати в природі.
Екскурсії проводяться безпосередньо в природу, у музей, на виставку, у ботанічний сад, у зоопарк, на фабрику, на водойми околиць, і т.д.
Вони бувають:
Навчальні (програмні)
Позанавчальні (непрограмні)
Навчальні екскурсії можна проводити до вивчення теми (вступні екскурсії), наприклад у III класі для ознайомлення з ландшафтом своєї місцевості, або після вивчення теми (узагальнюючі екскурсії), наприклад у II класі після вивчення кожного часу року.
Кожну екскурсію керівник заздалегідь ретельно готує. Попередньо йому необхідно самому побувати на місці проведення екскурсії; знайти найбільш цікаві типові об'єкти; вивчити і визначити маршрут, зручні місця для зупинок; продумати характер самостійних спостережень учнями; з'ясувати, що діти можуть зібрати для колекцій (без збитку для природи); скласти план проведення екскурсії; намітити основні питання для підсумкової бесіди.
Повинні бути підготовлені до екскурсії й учні. Учитель знайомить дітей із задачами і метою екскурсії; на уроці, що передує екскурсії, ставить перед учнями питання, що вони повинні будуть вирішити на екскурсії; розподіляє завдання для спостережень і збору природного матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Екскурсія. Проведення екскурсій в початкових класах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок