Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРО ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ І СПОРТ ЖІНОК

МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРО ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ І СПОРТ ЖІНОК

Назва:
МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРО ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ І СПОРТ ЖІНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 37.013:796.011
В.В. Погребний
МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРО ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ І СПОРТ ЖІНОК
Автор статті наголошує на необхідності дальшого вдосконалення управління фізичним вихованням і спортом жінок, підкреслює роль міжнародних організацій у вирішенні цих питань.
У Національній доктрині розвитку фізичної культури і спорту в Україні закладено ідею надання переваги загальнолюдським цінностям, задоволенню потреби кожного громадянина, формуванню «гуманістичних цінностей різних груп населення, створення умов для всебічного гармонійного розвитку людини». [5]
1976 р. ЮНЕСКО разом з Міжнародною радою з фізичного виховання і спорту на Першій міжнародній конференції з фізичного виховання і спорту зазначили проблеми щодо ролі, місця, прав жінок у сфері фізичного виховання і спорту і участі їх у різних національних та міжнародних програмах.
У зв'язку з цим було поставлено такі завдання:
• визначити міжнародні засади фізичного виховання і спорту жінок;
• визначити національні засади фізичного виховання і спорту жінок;
• дослідити умови вирішення тендерної проблеми у фізичному вихованні і спорті.
На першому етапі дослідження визначалися міжнародні засади фізичного виховання і спорту жінок.
Країни-учасники ООН вживають усіх відповідних заходів щодо прав людини, а також ліквідації дискримінації стосовно жінок, щоб забезпечити їм рівні права з чоловіками в різних сферах життя. Наприклад, ООН прийняла конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок (1979).
1976 р. країни-учасники ЮНЕСКО рекомендували таке:
жінки повинні відігравати вирішальну роль у будь-якій національній і міжнародній програмі економічного, соціального і культурного розвитку;
жінкам необхідно надавати достатньої уваги у сфері фізичного виховання та спорту, підкреслюючи те, що одним із прав жінок є право на заняття спортом;
державам необхідно передбачити в національних програмах більш широку участь у фізичному вихованні і спорті дівчат і жінок.
На тій же конференції ЮНЕСКО у співробітництві з Міжнародною радою з фізичного виховання і спорту надали рекомендації про участь дівчат і жінок у фізичному вихованні і спорті:
• вирішальну роль повинні відігравати жінки в будь-якій національній і міжнародній програмі економічного, соціального і культурного розвитку;
• жінкам надається недостатня увага в галузях фізичного виховання та спорту, особливо в країнах що розвиваються, у яких вони, як і раніше, піддаються різного роду обмеженням, що випливають з культурного, економічного і соціального середовища, підкреслюючи те, що право жінок на заняття спортом є одним з аспектів їхніх прав;
• державам-членам необхідно передбачити в національних програмах важливість більш широкої участі у фізичному вихованні і спорті дівчат і жінок, роль яких у сучасному суспільстві була обмежена через звичаї і традиції сімейного життя.
• державам-учасницям розглянути питання про спеціальні положення, що спрямовані на розширення спільного навчання і спецпідготовки для того, щоб жінки відігравали рівну роль завдяки участі в житті суспільства в усіх країнах світу;*
ЮНЕСКО повинна надавати особливу увагу проблемі фізичного виховання і спорту жінок, щоб було передбачене призначення жінок на керівні посади в рамках цієї структури, на її різних підрозділах.
ЮНЕСКО співпрацює з Радою Європи і різними міжнародними спортивними організаціями. Кожного року відбуваються зустрічі європейських міністрів з питань фізичного виховання і спорту. На цих зустрічах розглядаються різні питання з фізичного виховання і спорту дітей та молоді.
Діяльність Ради Європи у сфері фізичного виховання і спорту визначається Європейською культурною конвенцією.
Рада Європи підтримує масовий спорт як засіб поліпшення якості життя, сприяння інтеграції у суспільстві і зміцнення соціальної згуртованості молоді.
Рада Європи веде боротьбу із зазіханням на свободу та гідність жінок, намагається обмежити вияви дискримінації за статевою ознакою і сприяє паритетній участі жінок та чоловіків у політичному та громадському житті [6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРО ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ І СПОРТ ЖІНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок