Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Міжпредметні зв’язки 

Міжпредметні зв’язки 

Назва:
Міжпредметні зв’язки 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,01 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Міжпредметні зв’язки 


Відомо, що розвиток розумових здібностей залежить від кількості накопичених знань, від їх системності. Сформувати систему знань, спираючись тільки на один навчальний предмет, неможливо, оскільки багато конкретних одиниць знань є в більшості випадків надбанням не однієї дисципліни, а декількох. Тому система знань передбачає структурний взаємозв’язок між поняттями окремих наук (предметів), між загально-дидактичними закономірностями та фактичним матеріалом (1, 96). Для того, щоб розкрити поняття повністю в усіх його зв’язках і відношеннях, необхідно залучити відомості різних галузей знань, сформувати в учнів вміння аналізувати об’єкти реальної дійсності. Узагальнення на рівні теорій викликає у школярів широкі міжсистемні асоціації, що дозволяє їм здійснювати систематизоване перенесення знань з одного предмета в інший, наприклад з алгебри в геометрію.
При вивченні теми “ Об’єми тіл обертання” з метою формування в учнів системних знань, доцільно з позиції інтегрального числення показати їм, наприклад, як за допомогою інтеграла обчислюється об’єм зрізаного конуса. Це поняття тісно пов’язується з такими змістовно – методичними лініями курсу математики, як лінія рівнянь і лінія тотожних перетворень. При цьому не збільшується обсяг навчального матеріалу, а лише встановлюється зв’язок між фактами, які відомі учням, зокрема, з математики та інформатики. Проілюструємо це на прикладі конкретної задачі, метою розв’язання якої є показ ще одного способу знаходження об’єму зрізаного конуса.
ЗАДАЧА: Твірна зрізаного конуса дорівнює см, а радіуси основ – 3 см і 6 см. Знайти об’єм зрізаного конуса.
Поняття про об’єм тіла обертання в курсі “Геометрія 11 кл.” і в курсі “Алгебра і початки аналізу 11 кл.” вводиться не одночасно. В курсі алгебри в другій чверті, а в геометрії в третій чверті. Саме тому для початку учні повинні пригадати і записати на дошці і в зошитах загальну формулу для обчислення об’єму тіла обертання за допомогою інтеграла і формулу, яка пропонується їм для виконання цієї ж операції в геометрії. Це такі формули:
(1) (2).
Проаналізувавши формулу (1), учні роблять висновок, що для обчислення об’єму за допомогою інтеграла досить зобразити на координатній площині його осьовий переріз, який є трапецією. Основним ключовим моментом при обчисленні об’єму таким способом є написання рівняння підінтегральної функції, в даному випадку рівняння прямої, на якій лежить бічна сторона трапеції, і встановлення змінної інтегрування. Через індивідуальні особливості різні учні мають різні можливості щодо рівня і якості засвоєння матеріалу, тому умовно їх можна поділити на такі групи: гр. Б - учні, мета яких досягти початкового і середнього рівнів навчання; гр. В – учні, які бажають і можуть оволодіти матеріалом, що відповідає достатньому і високому рівням навчання; гр. А – учні з групи Б, що мають серйозні недоліки в знаннях, вміннях; - то для учнів групи А і Б зображення перерізу вчитель може завчасно заготовити у файл, а учням групи В запропонувати самим його побудувати. Для побудови зображення можна використати комп’ютерно-орієнтовані педагогічні засоби GRAN1( для DOS), GRAN1 (для Windows) або GRAN 2D. При завантаженні файла в GRAN1( для DOS) і GRAN1 (для Windows) на екрані в лівому вікні з’явиться зображеня трапеції, а в правому - рівняння прямої , яка обмежує її. Учням групи А і Б це полегшить роботу над задачею. Вони не будуть самі виводити рівняння прямої і тому можуть зробити лише його аналіз, тобто вказати чому дорівнює k і b. Учні групи В даний файл можуть використати для самоконтролю.
Обчислювати об’єм зрізаного конуса можна аналітичним способом і з використанням ПК за допомогою ППЗ GRAN1 і GRAN 2D. Останній спосіб значно ефективніший для формування узагальнень по темі тому, що дозволяє дотримуватись таких основних принципів дидактики як: принцип наочності; принцип доступності; принцип систематичності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Міжпредметні зв’язки 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок