Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Чи може бути ефективним навчання за гратами?

Чи може бути ефективним навчання за гратами?

Назва:
Чи може бути ефективним навчання за гратами?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Чи може бути ефективним навчання за гратами?

 
Цілком очевидно, що відповісти на таке питання не просто. В більшості країн світу найбільш поширеною формою покарання злочинців залишається ув’язнення. В умовах ізоляції від суспільства, позбавлення певних прав та свобод, особистість злочинця змінюється, переоцінюються звичні цінності. І після повернення засудженого в суспільство, закони якого він повинен виконувати, в силу цілого шерегу причин він не в змозі цього зробити, оскільки в нього виникають значні труднощі соціальної адаптації. Саме тому в центрі уваги пенітенціарних установ - проблема ресоціалізації (РЕСОЦІАЛІЗАЦІЯ – довготривалий процес, в основу якого покладений складний комплекс психолого-педагогічних, економічних, медичних, юридичних та організаційних заходів, направлених на формування у засудженого здатності та готовності для входження в звичайні умови життя суспільства після звільнення з ув’язнення) осіб, що знаходяться в ув’язненні. Особливої уваги заслуговують проблеми ресоціалізації неповнолітніх, позбавлених волі. Вони стали сьогодні предметом посиленої уваги вчених та практиків-пенітенціаристів на всьому пострадянському просторі, де спостерігається значний рівень підліткової злочинності. Схожість проблем, різноманітність методів та підходів до їх вирішення, психолого-педагогічна практика в умовах реформування пенітенціарної системи та формування національного ювенального права просто зобов’язують нас поділитись досвідом, накопленим в останні роки. Проблема подолання злочинності неповнолітніх не може бути справою лише однієї окремо взятої держави.
На початку 90-х років минулого століття ми стали свідками краху наймогутнішої в світі тоталітарної імперії – Радянського Союзу. На її руїнах були створені незалежні демократичні держави. Народи нових незалежних країн вдихнули нарешті довгождане повітря свободи й завзято взялись руйнувати все старе, не створюючи на місці зруйнованого нічого нового. Про скільки-небудь зрозумілу молодіжну політику в таких умовах не могло бути й мови – йшов процес капіталізації економіки і до всього іншого владі на всіх її рівнях було байдуже. Економічні проблеми, залишені нам в спадщину від тоталітарного режиму, лібералізація економіки та шалена інфляція, безробіття і злидні в поєднанні з „викинутою з життя” молоддю, дали поштовх для небувалого росту підліткової злочинності. Небувалої не тільки за кількістю злочинів, але й за їх жорстокістю. Сторінки газет та журналів, інформаційні випуски на радіо та телебаченні часто нагадували фронтові повідомлення. І майже всі кримінальні „подвиги” неповнолітніх злочинців здійснювались під впливом алкогольного або наркотичного сп’яніння. „Наявне соціальне середовище, в якому народжуються, ростуть і виховуються діти, - підкреслюється у офіційному повідомленні ЦГЗ МВС України, - значно віддалене від позначки відносного благополуччя. Зволікання з вирішенням молодіжних та пов'язаних з ними проблем призвело до небажаних наслідків, які урізноманітнюються та набувають усе більш загрозливих форм і розмірів”. [1] Така характеристика соціального середовища в Україні цілком може бути застосована до всього пострадянського простору.
Підростаюче покоління початку-середини 90-х років минулого століття в самому західному анклаві Росії – Калінінграді – типовий для того часу збірний соціальний портрет молоді 14-17-річного віку. Згідно з дослідженнями, проведеними педагогами міської школи № 20, підлітки оцінили своє покоління: „82,5 відсотків – як скептичне, 78,8 відсотків – як цинічне, 78,8 відсотків – як обмануте, 58,9 відсотків – як залякане, 77,1 відсотків – як прагматичне, 77,0 відсотків – як покоління надій, 76,3 відсотків – як розчароване, 48,8 відсотків – як загублене...” [2, с.31]. Приведені цифри говорять самі за себе. Перехідна економіка з її високою інфляцією, безробіттям, падінням життєвого рівня більшої частини населення заставляли батьків зранку до вечора займатись пошуками джерел для існування, а часто й просто для виживання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Чи може бути ефективним навчання за гратами?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок