Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Психолого-педагогічні умови використання навчального ігрового проектування у процесі вивчення іноземної мови

Психолого-педагогічні умови використання навчального ігрового проектування у процесі вивчення іноземної мови

Назва:
Психолого-педагогічні умови використання навчального ігрового проектування у процесі вивчення іноземної мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Психолого-педагогічні умови використання навчального ігрового проектування у процесі вивчення іноземної мови


Останнім часом приділяється значна увага інтенсифікації процесу навчання англійської мови у вищих навчальних закладах. Що ж ми розуміємо під технологією навчання, та які умови її використання в навчальному процесі? Базовим можна вважати таке визначення: технологія навчання – це послідовна система реалізації змісту освіти, яка представляє собою сукупність форм, методів, засобів навчання, що приводить до досягнення гарантованого результату з мінімальними затратами часу та сил учасників навчального процесу.
Технологія навчання передбачає: чітку структурованість етапів, процедур, прийомів, дотримання оптимальних умов здійснення взаємодії суб’єктів навчального процесу. Порушеня цих умов або процедур етапу знижує гарантії оптимального результату технології як основної її ознаки.
Інноваційна технологія навчання представляє собою цілісну дидактичну систему, яка має відповідати таким вимогам:
-   не протистояти закономірностям та принципам дидактики;
-   при збереженні колективних форм навчання надавати студенту можливість персонізації навчання за оптимальною програмою, враховуючи в повній мірі його пізнавальні здібності, мотивацію та власні уподобання;
-   виступати засобом реалізації рефлексії, що спонукає студента до самостійного засвоєння системи знань.
Великі можливості у цьому напрямку відкриває навчальне ігрове проектування (НІП). Сутність цієї технології полягає в тому, що:
1.Студенти у складі невеликих груп творчо працюють над виконанням професійно значущого для них проектного завдання за допомогою ігор, які органічно пов’язані між собою тематично, сюжетно тощо;
2.      Кінцевий результат роботи, форму якого вибирають самі студенти (конкурс проектів, дискусія, прес-конференція, усна презентація тощо) має бути пред’явлений на розгляд експертної ради, інших викладачів іноземної мови та підлягати рейтинговій оцінці;
3.      Викладач іноземної мови виступає в ролі консультанта з питань мови, спостерігача за творчою працею студентів, організатора підготовчого етапу та створення умов для успішної роботи.
Метою навчального ігрового проектування є навчальний творчий проект, яким може бути самостійно розроблена програма дій, послуга, тощо, від ідеї до її втілення, що має суб’єктивну або об’єктивну новизну та виконується під керівництвом викладача.
В ігрових проектах студенти обирають собі ролі, обумовлені характером та змістом проекту. Це можуть бути як вигадані, так і реально існуючі ролі, які ускладнюються заданими ситуаціями. В таких проектах ступінь творчості студентів висока і оскільки домінуючим видом діяльності виступає гра, розробка та впровадження ігрових проектів при вивченні іноземної мови майбутніми фахівцями має спиратися на психолого-педагогічні умови використання, перш за все, гри.
Готовність студента до участі в ігровому проекті є суттєвою умовою його ефективності. Її не можна зводити лише до суми знань і умінь. Можна виділити такі рівні сформованості цього складного особистісного утворення:
-   установку на участь в проекті з навчальною метою;
-   систему знань, умінь і навичок студентів з іноземної мови;
-   емпатію і здатність до рефлекторної діяльності;
-   креативність, здатність до творчого вирішення навчальних завдань у формі гри.
Враховуючи той факт, що ігрові проекти для студентів є професійно-орієнтованими, важливою умовою їх результативності є рівень сформованості якостей майбутніх фахівців, їх готовність до участі в імітації конкретних умов виробництва, а саме: уміння оцінити ситуацію, поставити цілі та розробити стратегію їх досягнення, приймати рішення в звичайних, нестандартних та непередбачених ситуаціях, самостійно вирішувати проблеми, впливати на оточуючих тощо. В свою чергу, участь студентів в таких ігрових проектах сприяє розвитку цих умінь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Психолого-педагогічні умови використання навчального ігрового проектування у процесі вивчення іноземної мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок