Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Християнські цінності в освіті та вихованні

Християнські цінності в освіті та вихованні

Назва:
Християнські цінності в освіті та вихованні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,72 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Християнські цінності в освіті та вихованні


Будь-яка система освіти спирається на певний світогляд. Необхідно, щоб система освіти спиралася на такий світогляд, в основі якого були б духовні цінності, духовні та моральні орієнтири. Потрібно, щоб ми були багатими духовно, щоб були такими ж наші діти. Тоді і буде матеріальний добробут. І саме від того, яке значення надається в державних структурах та в суспільстві освіті та вихованню – залежить наше майбутнє.
Слід зазначити, і це вселяє надію, що в українському суспільстві, зокрема у працівників освіти, є розуміння важливості духовних цінностей. Так в преамбулі Конституції України вказано на відповідальність громадян перед Богом. У державній національній програмі “Освіта” зазначено, що завданням держави є “відтворення й трансляція культури і духовності”. Пріоритетним напрямком виховання визнано “забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, жінки-матері, культури та історії рідного народу”.
Для виконання поставлених завдань, на думку учасників церковно-світської конференції “Християнські цінності в освіті і вихованні”, є наявність двох чинників:
1. Усвідомлення того, що саме християнські цінності та християнські традиції є основою нашої культури і моральності, джерелом всіх досягнень українського народу впродовж його тисячолітньої історії.
2. Розуміння того, що вирішення поставлених завдань у галузі освіти, культури, і виховання неможливе без об'єднання зусиль суспільства, держави і Церкви.
Православна Церква впродовж тисячолітньої історії України незважаючи на несприятливі обставини, плідно діяла з метою просвіти народу, створювала шедеври високої духовної культури, закладала систему ефективної, на свій час, народної освіти.
Результати цієї діяльності і в наш час вражають своєю величчю і довершеністю: храми та іконопис Київської Русі, літописи і натхненна духовна література, Острозька Біблія і друкована книга XVI-XVII ст., Києво-Могилянська академія і висока грамотність українського народу, перлини духовної поезії і народний епос, що корениться у християнській доброчесності, монастирські лікарні, притулки для дітей-сиріт, нарешті висока християнська моральність народу – ось, далеко неповний перелік тих явищ в історії України, які є результатом діяльності Церкви і взірцем для нас. На церковно-світській конференції “Християнські цінності в освіті і вихованні” були розроблені основні принципи впровадження в освіту основ християнської культури. Виділено три основні принципи:
1. Поступовість та добровільність.
2. Всебічність.
3. Нероздільність освіти та виховання.
Поступовість та добровільність – означає, що постановка освіти на ґрунт християнських цінностей здійснюється так, щоб зберігався Богом даний людині дар - свобода волевиявлення особистості. Зміна цінностей і пріоритетів в освіті не може здійснюватися за рознарядкою. Для цього треба усвідомлення педагогами важливості нового підходу до освіти і виховання, а також з врахуванням особистої позиції батьків, педагогів, з урахуванням традиції того чи іншого регіону.
Всебічність перетворення освіти – означає те, що християнська культура цілісна, і вона має відношення до всіх сторін людського життя. Тому з урахуванням християнського світогляду може бути побудоване викладання багатьох предметів, в першу чергу гуманітарних.
Нероздільність освіти і виховання – це означає, що впровадження основ християнської культури в освіту тісно пов'язане з вихованням на основі християнських традицій.
Цей принцип уже функціонує у деяких школах: проходить апробація нових програм (Прим.ред.)
Але поки-що цей предметне впроваджений, і нові програми не створені, ми повинні по мірі можливостей використовувати християнські цінності та традиції у вихованні дітей. В першу чергу потрібно до виховання дусі християнських цінностей, бо виховання починається з раннього віку, і якості набуті людиною в дитинстві, у більшості випадків, залишаються в ній на все життя. Добре виховання, це найбільший скарб, який батьки можуть дати дітям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Християнські цінності в освіті та вихованні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок