Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Застосування програмування при розв’язуванні творчих задач з фізики 

Застосування програмування при розв’язуванні творчих задач з фізики 

Назва:
Застосування програмування при розв’язуванні творчих задач з фізики 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Застосування програмування при розв’язуванні творчих задач з фізики 


Розвиток творчих особливостей дитини потребує відповідної організації навчального процесу. Найбільш ефективно в існуючих суспільних умовах на думку авторів діє система “Школа – Мала Академія наук (МАН)”, яку створено на базі Запорізького державного університету та фізико-математичного ліцею №105 м. Запоріжжя. Навчання відбувається таким чином, що на уроках бере початок “ланцюжок досліджень”, до якого входять такі складові частини, як конкурси запитань, дискусії, домашні лабораторні роботи та досліди, створення моделей явищ, дослідження та оцінка результатів. Роботи, представлені на конкурси МАН мають всі ознаки справжніх досліджень. Накопичення дослідницьких робіт, виконаних у секціях МАН, дозволяє використовувати їх у навчанні з посиланням на юних авторів, що завжди надає особливого інтересу, викликає захоплення і бажання дітей займатися дослідженнями. Виникає внутрішня пізнавальна мотивація, навчання приносить задоволення.
Досить часто розв’язування творчих задач потребує застосування методів інформаційних технологій, зокрема програмування та комп’ютерного моделювання. Це ще більше підвищує інтерес до дослідження та призводить до природної інтеграції фізики, математики та інформатики. Покажемо це на прикладі роботи, яка була підготовлена ученицею 11-го класу ліцею №105 Гранішевською Інною під керівництвом авторів статті. Звичайна шкільна задача стала основою “дослідницького ланцюжка”. Щоб дійти до суті проблеми, учениці довелося не тільки розібратися у положеннях теорії імовірностей, а й створити комп’ютерну модель та розв’язати задачу оптимізації. Розглянемо, як складався цей “ланцюжок дослідження”.
На районній олімпіаді юних фізиків була запропонована задача, яка викликала інтерес актуальністю для пересічного пасажира громадського транспорту.
Задача. Людина може доїхати до пункту призначення тролейбусом або автобусом. Інтервал руху автобусів 10 хвилин, інтервал руху тролейбусів – 15 хвилин. Скільки хвилин у середньому доведеться чекати пасажирові будь-якого транспорту?
Члени журі оцінили відповідь хвилини як вірну, зауваживши, що коректно ця задача повинна розв’язуватись за допомогою теорії імовірностей.
При обмірковуванні та обговоренні цієї задачі було сформульовано такі цілі дослідження.
· Отримати відповідь задачі, застосовуючи теорію імовірностей.
· Дослідити, як треба відрегулювати сумісний графік руху транспорту, щоб пасажир чекав транспорт мінімальний час.
· Узагальнити задачу для довільної кількості транспортних засобів та розв’язати задачу оптимізації руху.
Застосування методів теорії імовірностей дозволило не тільки підтвердити раніше отриману відповідь, а й встановити зв’язок між зміщенням у русі транспорту та середнім часом очікування. Було отримано оптимальне зміщення графіка руху , яке визначило мінімальний час очікування , що суттєво відрізняється від стандартної відповіді.
При цьому пасажири будуть витрачати у середньому мінімальний час, очікуючи транспорт
Таким чином, аналіз та дослідження розв’язку конкретної задачі для руху двох видів транспорту дозволив дійти до розв’язку задачі оптимізації за допомогою елементарної математики. З метою узагальнення задачі та наближення її до реальних умов було створено програму, що моделює очікування пасажира на зупинці при заданих графіках руху кількох видів транспорту. Окрім моделі, у цій програмі присутній блок, що дозволяє у автоматичному режимі перебрати ймовірні варіанти “зміщення” графіків руху транспорту у часі.
При оптимізації приймалося припущення, що відлік часу починається з початку руху останнього з описаних видів транспорту, тому “зміщення” графіку його руху завжди дорівнює 0. Зміщення початку руху інших видів транспорту задають співвідношення між моментами прибуття їх на зупинку. Таким чином, можна знайти варіант, при якому пасажири будуть у середньому за час моделювання очікувати транспорту менше часу, ніж у інших варіантах розкладу руху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Застосування програмування при розв’язуванні творчих задач з фізики 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок