Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання методу моделювання при навчанні студентів та учнів 

Використання методу моделювання при навчанні студентів та учнів 

Назва:
Використання методу моделювання при навчанні студентів та учнів 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,71 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Використання методу моделювання при навчанні студентів та учнів 


При переході загальноосвітніх шкіл на 12-річне навчання планується, що школа виконає своє головне завдання – своїм випускникам завершену загальну освіту. Це дасть можливість розв’язати проблему допрофесійної підготовки учнів у відповідності з їх нахилами й здібностями. Хімія є й залишається однією з фундаментальних наук у структурі змісту шкільної освіти. Основою змісту шкільної хімічної освіти є система знань про речовини, їх будову і властивості. За останні десять років у методиці навчання хімії є велика кількість позитивних знахідок, які здатні забезпечити високий рівень знань.
Як вказується в працях Р.Г.Іванова та А.А.Каверіна (1,2) оновлення змісту шкільної освіти має бути спрямоване на:
1.         Підвищення значення методологічної складової, яка передбачає включення загальнонаукових методів пізнання в хімію.
2.         Прикладне спрямування вивчення наукових основ хімічного виробництва та практичній орієнтації навчального експерименту.
3.         Загальнокультурний компонент освіти.
Такий підхід до хімічної освіти вимагає застосування новітніх методів навчання, до яких належить метод моделювання за допомогою комп’ютера. Розуміння процесу моделювання ще тільки викристалізовується у науці. За останній період “понятие модели проникло почти во все науки и везде приобрело тот или иной специфический оттенок” (3,16). Комп’ютеризація шкіл дала можливість ввести метод моделювання у навчальний процес із багатьох дисциплін і, зокрема, із хімії.
Використання сучасної електронно-обчислювальної техніки, а також нових засобів навчання підвищує ефективність процесу вивчення дисциплін.
Питання введення комп’ютерного моделювання у навчальний процес є актуальним, оскільки сприяє збільшенню частки самостійної роботи учнів у навчальному процесі.
Термін “модель” походить від латинського “modulus”. В українській мові використовується у значенні “взірець”.
Модель, як правило, відіграє роль засобу, що допомагає у поясненні певної системи. Модель може бути або копією об’єкту, або його складовою. Одночасно з цим модель є і засобом осмислення реальної дійсності.
Під моделюванням розуміють метод опосередкованого практичного або теоретичного оперування об’єктом, при якому використовується допоміжний квазіоб’єкт (модель), який відповідає об’єкту, що вивчається. Метод надає інформацію про моделювання та об’єкт, що моделюється.
Метод моделювання універсальний, що дозволяє використовувати його в усіх галузях наукового пізнання.
Одним із головних елементів необхідних для ефективного розв’язання складних завдань є побудова та відповідне використання моделі. Розрізняють такі функції моделей, як засобу:–        
навчання;–        
осмисленої дійсності;–        
тренування;–        
інструменту прогнозування (2,10).
Як показали наші дослідження, для того, щоб студенти й учні оволоділи моделюванням, як методом наукового пізнання, недостатньо лише ознайомити їх із науковим трактуванням поняття моделі та моделювання. Необхідно, щоб студенти й учні самостійно будували ці моделі, самі вивчали об’єкти, явища, використовуючи метод моделювання. Можливості для оволодіння методом моделювання надаються студентам, майбутнім вчителям хімії на заняттях із курсів “Інформатика” та “Методика хімії”. Одержані знання вони використовують при роботі в школі.
В діяльності студентів метод моделювання використовується в три етапи: побудова моделі; дослідження моделі за допомогою комп’ютера; аналіз результатів дослідження.
Кожний етап володіє своїми особливостями.
Етап І. Побудова моделі.
На цьому етапі необхідно провести системний аналіз: виділити умови, ввести позначення, знайти взаємозв’язок між складовими моделі, знайти закономірності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Використання методу моделювання при навчанні студентів та учнів 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок