Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Психо-педагогічна характеристика дітей Молодшого шкільного віку

Психо-педагогічна характеристика дітей Молодшого шкільного віку

Назва:
Психо-педагогічна характеристика дітей Молодшого шкільного віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,38 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Психо-педагогічна характеристика дітей
Молодшого шкільного віку


ПЛАН
1. Анатомо-фізіологічні особливості віку.
а) Ріст і вага
б) Мозок і нервова система
в) Кістки
г) М'язи і жирова тканина
2. Особливості навчальної діяльності
3.Розвиток пізнавальних процесів.
а) Розвиток мислення
б) Розвиток уваги.
в) Розвиток уяви.
4. Вплив навчання на розвиток особистості .
5.Розвиток емоційної сфери в молодшому шкільному віці.
6. Надмірна активність школярів.
7. Гумор і емоційний розвиток.
8.Особливості міжособистісної взаємодії молодшого школяра з дорослими.
9. Дружба школярів.


ПСИХО-ПЕДАГОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДІТЕЙ
МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
1. Анатомо-фізіологічні особливості віку.
а) Ріст і вага . У віці від 6 до 12 років більшість дітей додає в росту по 5-7 див у рік. Середній ріст
6-ти літніх дітей складає лише 1.22 м, до підліткового віку він збільшується до 1.52 м.
Звичайно в 6 років дівчинки трохи нижче хлопчиків, доганяючи них до 9-ти років і небагато обганяючи до 10-ти.
Вага в цьому віці збільшується в середньому на 2-2.7кг у рік. За період від 6 до 12 років вага тіла подвоюється, збільшується приблизно від 18 до 36 кг.
б) Мозок і нервова система. У цьому віці відзначається найбільше збільшення мозку - від 90% ваги мозку дорослої людини в 5 років і до 95% у 10 років. Продовжується удосконалювання нервової системи. Розвиваються нові зв'язки між нервовими клітками, підсилюється спеціалізація півкуль головного мозку. ДО 7-8 років нервова тканина, що з'єднує півкулі, стає більш зробленої і забезпечує їхню кращу взаємодію. Ці зміни нервової системи закладають основу для наступного етапу розумового розвитку дитини .
в) Кістки . Ріст кіст особливо помітний . Це стосується, у першу чергу, лицьових , а також довгих кіст рук і ніг.
Однак, у кістковій системі дітей як і раніше менше неорганічних з'єднань , більше води і білковоподібних речовин, чим у кістах дорослих. Дитячі кісти вимагають кращого кровопостачання, зв'язування закріплені менш міцно, а в місцях їхніх з'єднань більше простору , чим у дорослих, тому зростаюча дитина більш гнучка й у той же час більш чуттєвий до тиску і розтягання м'язів, має меншу опірність кістковим інфекціям, чим дорослий .
г) М'язи і жирова тканина.
До зміни раціону харчування в початкових класах жирова тканина в дітей звичайно не міняється . Однак зі зміною їжі відбувається поступове наростання маси і сили м'язів.
Незважаючи на те, що м'яза в середньому дитячому віці стають більш сильної і міцними, все-таки в дитини вони функціонують не так, як у дорослого. Незручність, некоординованість рухів , нездатність довго сидіти спокійно і швидка стомлюваність характерні для дітей з незрілої , недостатньо розвитий м'язовою тканиною. У міру того, як м'язи наливаються силою, діти випробують усе велику потребу в русі , фізичній активності.


2. Особливості навчальної діяльності.
Навчальна діяльність дитини розвивається так само поступово, через досвід входження в неї , як і всі попередні діяльності (маніпуляційна, предметна, ігрова).
Навчальна діяльність являє собою діяльність, спрямовану на самого учня. Дитина учиться не тільки знанням, але і тому , як засвоєння цих знань.
Навчальна діяльність, як і всяка діяльність, має свій предмет - це людин. У випадку обговорення навчальна діяльність молодшого школяра - дитина. Учачи способам листа , рахунка , читання і т.д., дитина орієнтує себе на самозміну - він опановує необхідній, властивій навколишній його культурі способами службових і розумових дій. Рефлексуючи, він порівнює себе колишнього і себе нинішнього . Власна зміна простежується і виявляється на рівні досягнень.
Саме істотне в навчальній діяльності - це рефлексія на самого себе, відстеження нових досягнень і змін, що происшли.
"Не вмію-вмію", "Не міг - можу", "Був - став", - ключові оцінки результату заглибленої рефлексії своїх досягнень і змін. Дуже важливо, щоб дитина стала для самого себе одночасно предметом зміни і суб'єктом, що здійснює цю зміну самого себе.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Психо-педагогічна характеристика дітей Молодшого шкільного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок